مشکل در خواندن عربی

• سلام دوستای گلم دوستان بذارید رک بگم من می خوام تو عربی دو بر ۴۰ درصد بزنم و واسه این کار نمی خوام قوائد بخونم و می خوام مثل فیلم های جمع بندی اقای ناصح زاده از ترجمه و شکل و...استفاده کنم اما یه نکته ای هست ‌ ایامن واقعا نیاز ندارم بفهمم قواعد رو مثل همون جلسه اول میگه اسمی که معرفه است به سورت معرفه و اسمی که به صورت نکره است در ترجمه به صورت نکره معنی می شود اما دوستان مساله ی مهم این جاست که من چند سال دور بودم از کنکور و اصلا الان یادم نیست معرفه چیه نکره چیه من خودم فکر کردم و گفتم مثلا از رو یه کتابی اول اسم و بعد اسم معرفه و نکره رو بخونم که این میشه قواعد البته پیشنهاد شما چیه راستی نظرتون راجع به کتاب خیلی سبز چیه و درکل برای سطح من چه کتابی خوبه

• دانش آموزان آلاء

@jalalsecret

سلام
    اگه نخواید قواعد رو هم بخونید بالاخره یه چیزای مقدماتی هست که باید بدونید از قواعد
    برای سوالات صرفا ترجمه هم شناخت ضمایر و افعال لازمه
    برای شمایی که چند سال دور بودی و چیزی یادت نمیاد طبیعتا جمع بندی چندان مناسب نیست ...
    بنظرم شما از کلاس کنکور اقای ناصح زاده ، حداقل مباحث پایه رو ببینید ( افعال ، ابواب ، مشتقات ، معرب و مبنی ، موصولات ، ضمایر ، معارف ) اینکه دیگه حداقلش هست چون برای ترجمه و شکل هم نیاز دارین به اینها ، بقیه رو میتونین صرف نظر کنین

• @arashsr مرسی داداش منبع چی خوبه؟؟؟

• @jalalsecret گاج کامل

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.