سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96

• سلام ،اجازه بدین تو این یه سال ،هر چی سوال زیست دارم رو تو این تايپيک بپرسم و هر بار تايپيک نزنم چون سوالا زیاده . مرسی ...

• این استدلال درسته آیا ?
    در بافت پیوندی سست قطعا رشته های کلاژن از سایر رشته ها قطور تر اند .

• سوال دوم اینکه اگه بخوام زیست رو تو سطح بالاتر از کنکور بخونم کتابی رو ميشناسيد که زبانش فارسی باشه و سطح اون از کنکور بیشتر باشه ? میخوام رو جزئیات متمرکز بشم . من الان زیست کمپبل رو دارم ولی خب سخته فهميدنش ،فیزیولوژی گايتون هم هست

و اینکه میخوام بعده آذر که درسام تموم میشن کتابای پزشکی رو شروع کنم بخونم ( ترم اول رو ، به صورت خودآموز البته ) و تا حدود تیر و اینا تموم کنم.

• همیار

@سجاد96 در سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96 گفته است:

سوال دوم اینکه اگه بخوام زیست رو تو سطح بالاتر از کنکور بخونم کتابی رو ميشناسيد که زبانش فارسی باشه و سطح اون از کنکور بیشتر باشه ? میخوام رو جزئیات متمرکز بشم . من الان زیست کمپبل رو دارم ولی خب سخته فهميدنش ،فیزیولوژی گايتون هم هست

و اینکه میخوام بعده آذر که درسام تموم میشن کتابای پزشکی رو شروع کنم بخونم ( ترم اول رو ، به صورت خودآموز البته ) و تا حدود تیر و اینا تموم کنم.

اصلا نیازی به این کارا نیست! شما رو کتابای خودتون مسلط شین کلیه!
    زیست آی کیو و خوندن بیش از حد(!!) کتاب رو پیشنهاد میکنم:))

• دانش آموزان آلاء

این استدلال درسته آیا ?

نه...نگاه شکل کن3نوع رشتع میبینی...رشته های نازکتر هم هستند.

• دانش آموزان آلاء

@سجاد96
    بیولوژی سولمون...تطابق بیشتری هم با کتاب داره،
    اگ خریدی مجموعه جلدها رو نخر...گزیده داره،مثلا گزیده سال دوم،سوم ...تیترهای کتاب درسی رو جمع کردن... اتفاقا اسم اقای پازوکی ک فیلمهاش اینجا هست،اول کتاب میبیند . :)

• @dr-saraaa در سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96 گفته است:

سوال دوم اینکه اگه بخوام زیست رو تو سطح بالاتر از کنکور بخونم کتابی رو ميشناسيد که زبانش فارسی باشه و سطح اون از کنکور بیشتر باشه ? میخوام رو جزئیات متمرکز بشم . من الان زیست کمپبل رو دارم ولی خب سخته فهميدنش ،فیزیولوژی گايتون هم هست

اصلا نیازی به این کارا نیست! شما رو کتابای خودتون مسلط شین کلیه!
    زیست آی کیو و خوندن بیش از حد(!!) کتاب رو پیشنهاد میکنم:))

منم موافقم
    کتاب مفاهیم خوب بخون و بفهم کافیه
    ای کیو هم اگه وقت کردی خوبه

• همیار

این استدلال درسته آیا ?

این استدلال درسته آیا ?

حاشیه :/

• همیار

حاشیه :/ اشتباه محض!

• @dr-bernosi در سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96 گفته است:

این استدلال درسته آیا ?

این استدلال درسته آیا ?

حاشیه :/

درسته حاشیه اس ولی من فقط سبک مطالعه ام رو عوض کردم -میخواستم فقط بدونم استدلال اینطوریم درسته یا نه دکتر جان <3

• همیار

ببین داداش! یه چیزی میگم! اینو میتونی انجام بدی، مشکلی نیس! اگه بتونه بین داده های ذهنت تمایز قائل بشی، میتونی هر کتاب دیگه ای بخونی! من خودم الان دارم رفرنس گایتونو میخونم

• @Dr-Bernosi

دکتر یادت میاد یه سوال مفهومی پرسیدم که از استادم گرفته بودم؟ حتی استادای زیستم اشتباه میگفتن.... ینی چاره ای نیس اینطوری باید بخونم

• همیار

داداش، کنکور 96 رو برو ببین! همش کتابه همش! البته یه چیزی دیدم تو 96! یادمه تو سولومون خونده بودم درست بودش! ولی کنکور اشتباه کرفته بود!

• همیار

سوالایی که میاد تو ذهنت، سعی کن با کتاب جوابشونو بدی! این بهترین راهه

سوالایی که میاد تو ذهنت، سعی کن با کتاب جوابشونو بدی! این بهترین راهه

چشم

• همیار

سوال فک کنم 170 اینا بودش تو 96! خط کتاب بود دقیقا! دقیقا خط کتاب! طوری شدم که نشستم دوباره دارم از اول میخونم کتابو!

سوال فک کنم 170 اینا بودش تو 96! خط کتاب بود دقیقا! دقیقا خط کتاب! طوری شدم که نشستم دوباره دارم از اول میخونم کتابو!

من یادم نیس ولی سطر به سطر کتابو اسکن کردم ولی لامصب بازم نکته جدید میبینم- فک کنم باید یه 30 باری متن زیست رو باید بخونیم

• همیار

بعد یه عمر فهمیدم که همه کربوهیدرااتا درشت مولکولن :/

بعد یه عمر فهمیدم که همه کربوهیدرااتا درشت مولکولن :/

واااااااااات؟؟؟

جان من؟

• همیار

برو صفحه 2 از فصل مولکول بخون میفهمی! عقلانی هم هسش

برو صفحه 2 از فصل مولکول بخون میفهمی! عقلانی هم هسش

دکتر جان ولش من همه اینا رو حفظما!! اونقد ینی تست زدم که بفهمم اینطوریه.
    ینی نکات رو از تست زدن یاد گرفتنه.

• همیار

0_1501784340237_2d821f79-a1c6-4ae6-a177-4daa329aa3a0-image.png

• حالا من اینو نمیدونستم که میخواستم بهت بگم تا فردا ازش استفاده کنی ولی ولش :

دی ان ای و پروتیین های همراه دی ان ای پروکاریوت ها درون ناحیه هسته مانندی به نام ناحیه نوکلوتیدی قرار گرفته اند..

درسته یا غلط؟

خخخخ من اصلا بهش توجه نکردم.

@Dr-Bernosi

• همیار

خط کتابه

• ناحیه نوکلوییدی هست جواب نه ناحیه نوکلوتیدی خخخخ

• همیار

هیچی نمیگم : )

• همویستازی چیه؟

• دانش آموزان آلاء

حفظ محیط داخلی برای پرسلولی
    حفظ حالت پایداری برای تک سلولی

• میشه بگین زیست رو چطور خلاصه نویسی کنم؟
    اینکه همه جزوه ی استاد امینی رو باید دوباره تو کتاب بنویسم؟

• ادمین

@f_bh76 در سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96 گفته است:

میشه بگین زیست رو چطور خلاصه نویسی کنم؟

@Dr-Bernosi از دکتر عزیز دعوت میکنم راهنمایی کنن.

• ادمین

میشه بگین زیست رو چطور خلاصه نویسی کنم؟

در ضمن دوست عزیز لطفا برای هر سوالتون تو بخش مورد نظر تاپیک جداگانه ایجاد کنید تا قاطی نشه!

• همیار

درود خلاصه نویسی چیز واقعا ساده ای نیستش! من بعد 3 سال فهمیدم تو زیست چطور باید خلاصه نویسی کنم!
    روال عادیش اینطوریه!
    شما باید اول رو مطلب خوب خوب مسلط بشین! طوری که بتونین یه بار برای خودتون توضیحش بدین! بعد وقتی به این مرحله رسیدین، یه بار دیگه کتابو بررسی میکنین و جاهای جدید و مهم رو که خیلی کلیدی هستن رو یاد میگیرین! بعدش به چند صورت میتونین خلاصه نویسی کنین!
    مثلا میتونین یه موضوعو انتخاب کنین(کیسه صفرا)، و درموردش هرچی تو زیست هستو بنویسین! این نوشتن میتونه به صورت نموداری باشه!
    یا اینکه مثلا یه فصلو خلاصه کنین و موضوعی پیش نرین! نوشتن خلاصه دیگه بسته به سلیقه و نیازتون داره! من خودم موضوعی خلاصه میکنم که برای جمع بندی خیلی عالیه!
    درمورد نکات کلیدی هم بگم که شما وقتی یاد اون نکته یا خط میفتین، بتونین 80 70 درصد مطلب اصلی رو تو ذهنتون بیارین!
    امیدوارم مفید باشه سوال داشتین باز درخدمتم

• جزوه ی اساتید ،نکات تست ها رو باید تو کتاب ‌زیست بنویسم؟
    یکی هم فیلم های آموزشی زیست رو کی نگاه کنم؟

• همیار

اینا برمیگرده به سلیقه شخصی! یکی ممکنه نکته ها رو تو کتاب بنویسه و خلاصشو تو دفتر! یا اینکه همشو تو کتاب یا دفتر!
    فیلم آموزشی زیست رو پیشنهاد میکنم اگه میخواین ببینین به صورت جمع بندی ببینین! و خودتون بشینین مطالبو بخونین و یاد بگیرین! از طرفی این برای ثبت تو حافظتون خیلی موثره!

• آخه من رشتم یاضی بوده،فکر میکردم اول فیلم آموزشی ببینم بهتره

• همیار

اگه اینطوری باشه پس بهتره از فیلمای استاد رحیمی استفاده کنین

• ادمین

آخه من رشتم یاضی بوده،فکر میکردم اول فیلم آموزشی ببینم بهتره

من پیشنهادم اینه اول 3 فصل پایه ای زیست 1 رو از استاد پازوکی ببینید چون استاد رحیمی تدریس نکردند. بعد برید دنبال بقیه مباحث میتونید از استاد رحیمی دنبال کنید. @Dr-Bernosi دکترم نظرشون رو بگن.

• همیار

آخه من رشتم یاضی بوده،فکر میکردم اول فیلم آموزشی ببینم بهتره

با استاد پازوکی شروع کنید و فیلم های ایشون رو کامل ببینبد و اخر با اقای رحیمی بخونید . چون فیلمای اقای رحیمی با جمع بندی شروع میشه فک میکنم شما که ریاضی بودید یکم براتون گیج کننده باشه

• وقتی می گه انعکاس استفرغ،انعکاس خودش ینی چی؟

• @f_bh76 در سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96 گفته است:

وقتی می گه انعکاس استفرغ،انعکاس خودش ینی چی؟

وقتی میگه انعکاس استفراغ یعنی پاسخ غیر ارادی مراکز عصبی تنظیم کننده انعکاس استفراغ . انعکاس یعنی یه پاسخ غیر ارادی که توسط بخش تنظیمی اون انعکاس (که حالا ممکنه نخاع باشه یا حتی میتونه بخشی از مغز هم باشه... چون همه ی انعکاس ها تو نخاع نیستن( .... مثلا تو انعکاس زردپی زیر زانو مراکز عصبی تنظیم کننده انعکاس (در اینجا نخاع) درگیرن و اول پیامی از ماهیچه میره به نخاع بعدش از نخاع پیام میره به ماهیچه تا یه پاسخی بده. امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم.

مکثلا من خداحافظی کردم نمیخواستم بگم خخخخ ولی اینجا پست رو دیدم عطش زیست پیدا کردم گفتم باید جواب بدم خخخخ

• @mohammadhassan بهتره عنوان تایپیک رو عوض کنین به این و بعضی پست ها رو اگه لازم دیدید حذف کنین ... عنوانی که من پیشنهاد میدم: "تایپیک جامع سوالات زیست شناسی"

مرسی

• @سجاد96 ممنونم

• @Dr-Bernosi @Dr-Saraaa دکترا بی زحمت اینو هم اگه میشه برام جواب بدین مرسی

0_1502510592924_Screenshot (77).png

اون قسمت هایی که علامت سوال گذاشتم چی ان؟ اون رگ رو میدونم ولی علت چیه که نسبت به رگ های سمت راست طول انشعاب کمتری دارن؟

• دانش آموزان آلاء

0_1502520386572_images.jpg

• همیار

@Dr-Bernosi @Dr-Saraaa دکترا بی زحمت اینو هم اگه میشه برام جواب بدین مرسی

اون قسمت هایی که علامت سوال گذاشتم چی ان؟ اون رگ رو میدونم ولی علت چیه که نسبت به رگ های سمت راست طول انشعاب کمتری دارن؟

اون بالایی سرخرگشه! پایینی هم که ششه!

اون بالایی سرخرگشه! پایینی هم که ششه

نه میدونم سوال اینه که چرا سرخرگ اینطوری ناقصه ؟ خخخخ ینی یه قوسی به پایین زده ولی نرفته پایین

در مورد شش هم شکل کتاب تستم فرق داره -قاطی کردم باز خخخخ عجب

• دانش آموزان آلاء

این پست پاک شده!

• همیار

@dr-bernosi در سوالات زیست شناسی من ،سجاد 96 گفته است:

اون بالایی سرخرگشه! پایینی هم که ششه

نه میدونم سوال اینه که چرا سرخرگ اینطوری ناقصه ؟ خخخخ ینی یه قوسی به پایین زده ولی نرفته پایین

در مورد شش هم شکل کتاب تستم فرق داره -قاطی کردم باز خخخخ عجب

گردش خونش بازه خب! انتهای رگاش بازه! البته بعضیاش

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.