سوال زیست!

• http://image.zarup.com/data/jpg/1/2/5/4/125473-photo_2016-10-04_21-13-12.jpg
    این سوال 94 قلمچیه .. من فکر میکنم اشتباه تحلیل شده !
    میشه شما تحلیلش کنید ببینم درست فکر میکردم یا ن ؟!

• :confused:

• ادمین

@zahra1303 در سوال زیست! گفته است:

http://image.zarup.com/data/jpg/1/2/5/4/125473-photo_2016-10-04_21-13-12.jpg
    این سوال 94 قلمچیه .. من فکر میکنم اشتباه تحلیل شده !
    میشه شما تحلیلش کنید ببینم درست فکر میکردم یا ن ؟!

سلام
    کربوهیدرات ذخیره ای که مشکل تر از سایر کربوهیدرات ها در آب حل میشود = نشاسته
    مورد الف درسته
    مورد ب نادرسته چون بیشترین ترکیب آلی طبیعت سلولزه که ذخیره ای نیست
    مورد ج درسته ..نشاسته یه pلی ساکاریده و به تبع pلی مر هم است
    مورد د نادرسته ....کاغذ عمدتا از سلولز تشکیل شده
    گزینه 3

• @بهاره ممنون
    پس درست فکر میکردم سوالو تو پاسخنامه اشتبا تحلیل کردن !

• فقط 2 موردش درسته!الف و چ

• توجهتون رو ب تحلیل الگو جلب میکنم !!!

• مشکل این سوال اینه ک کربوهیدرات ذخیره ای رو سلولز در نظر گرفته !
    اونایی ک پارسال قلمچی بودن تو دفترچه هم این تحلیل رو کرده ؟

• ادمین

@zahra1303 در سوال زیست! گفته است:

مشکل این سوال اینه ک کربوهیدرات ذخیره ای رو سلولز در نظر گرفته !
    اونایی ک پارسال قلمچی بودن تو دفترچه هم این تحلیل رو کرده ؟

یه مشکل دیگه هم داره ...گفته سلولز کمترین انحلال رو در آب داره اما شما ص 9 کتاب درسی رو ببین ..فعالیت 2-1 ...سوال شماره 2 ...آخرشو بخونی نوشته حل شدن نشاسته در آب مشکل تر از سایر کربوهیدرات هاست

• @بهاره از صورت سوال چرا نشاسته برداشت میشه؟ خب سلولز هم پلی ساکاریده دیگه و ما فقط میدونیم پلی ها سخت تر از دی و مونو ها در آب حل میشوند. نه؟؟؟؟؟؟

• @mohamad.13 من الان این کامنت بالایی رو چجوری پاک کنم که آبروم نره؟؟؟؟؟؟؟؟ کمک::anguished: :anguished:

• @mohamad.13 سلولز پلی ساکارید ساختاریه ن ذخیره ای

• ......... ببخشید بی ربط اینو میذارم

• بچه ها ی سوال ... ریز رشته ها تو شکل کتاب فقط داخل سلول کشیده شدن
    یعنی خارج سلول ما ریز رشته نداریم ؟؟؟؟
    میخوام ببینم این جمله درسته ک بگیم تراکم ریز رشته ها داخل سلول بیشتره یا ن .. کلا باید بگیم داخل سلوله...
    ؟؟؟

• ی سوال دیگه !
    درباره ی این دو جمله توضیح میخوام ! : ( اگه درسته چرا ؟ اگه غلطه مثال نقضش ؟ )
    1- در سلول های یوکاریوتی ، همه ی فعالیت های شیمیایی درون فضای اندامک ها انجام میشوند .
    2-بسیاری از فعالیت های متابولیسمی در فضای درون اندامک های غشادار صورت میگیرند .

• درمورد سوال اول بگم که ریزرشته پروتئین درون سلولیه!و فقط توی سلوله!چون بیرون سلول نیازی نیس باشه!و این پروتئینا توسط ریبوزومای آزاد توی سیتوپلاسم درس میشن و چز پروتئین درون سلولین!اگه قرار باشه بیرون از سلول باشن باید توسط ریبوزومای شبکه آندوپلاسمی زبر ساخته بشن!در نتیچه این پروتئینا داخل سلولن

• @zahra1303 در سوال زیست! گفته است:

ی سوال دیگه !
    درباره ی این دو جمله توضیح میخوام ! : ( اگه درسته چرا ؟ اگه غلطه مثال نقضش ؟ )
    1- در سلول های یوکاریوتی ، همه ی فعالیت های شیمیایی درون فضای اندامک ها انجام میشوند .
    2-بسیاری از فعالیت های متابولیسمی در فضای درون اندامک های غشادار صورت میگیرند .

خب گزینه اولش که غلطه!چون ما توی ریبوزوم تولید پروتئین داریم و این خودش چزیی از فعالیتای شیمیاییه!ریبوزوم هم که اندامک نیسش!
    گزینه 2 هم که تو چواب سوال اوله!و این میتونه درست باشه!

• @Dr.Bernosi در سوال زیست! گفته است:

درمورد سوال اول بگم که ریزرشته پروتئین درون سلولیه!و فقط توی سلوله!چون بیرون سلول نیازی نیس باشه!و این پروتئینا توسط ریبوزومای آزاد توی سیتوپلاسم درس میشن و چز پروتئین درون سلولین!اگه قرار باشه بیرون از سلول باشن باید توسط ریبوزومای شبکه آندوپلاسمی زبر ساخته بشن!در نتیچه این پروتئینا داخل سلولن

اخه تو الگو گفته : تراکم ریز رشته ها داخل سلول بیشتره
    پس یعنی خارج سلول هم ریز رشته در نظر گرفته ک این حرفو زده دیگه !

• @zahra1303 در سوال زیست! گفته است:

@Dr.Bernosi در سوال زیست! گفته است:

درمورد سوال اول بگم که ریزرشته پروتئین درون سلولیه!و فقط توی سلوله!چون بیرون سلول نیازی نیس باشه!و این پروتئینا توسط ریبوزومای آزاد توی سیتوپلاسم درس میشن و چز پروتئین درون سلولین!اگه قرار باشه بیرون از سلول باشن باید توسط ریبوزومای شبکه آندوپلاسمی زبر ساخته بشن!در نتیچه این پروتئینا داخل سلولن

اخه تو الگو گفته : تراکم ریز رشته ها داخل سلول بیشتره
    پس یعنی خارج سلول هم ریز رشته در نظر گرفته ک این حرفو زده دیگه !

الگو!من بر طبق کتاب درسی گفتم!

• سوال و جواب تناقض نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟
    1_1477059635746_IMG_20161021_173641.jpg 0_1477059635746_IMG_20161021_173601.jpg

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.