سوال مشاوره ای

سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

6.6k موضوع ها 78.0k دیدگاه‌ها
  • تدریس

11
    3 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    92 بازدیدها

Hamed Fallah خواهش میکنم کاری نکردم🙏🏻🌸.
    شما اعتبارتون کمه برای همین چت براتون بستست اعتبارتون به ۱۰۰ برسه محدودیت چت برداشته میشه ولی الان من که تگ کردم هر وقت ببینن ، میان اینجا و به سوالتون جواب میدن.
    من شماره ای ندارم و هرکس مشکلی داره از این سایتی که میزارم ارتباط میگیره با پشتیبانی .وارد سایت بشید:
    http://alaatv.com/t
    تیکت بزنید از اینجا پشتیبانی میتونه بهتون جواب بده.

• نظرتون درمورد سالن مطالعه :baby_chick:

7
    3 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    221 بازدیدها

فاطمه موسوی 1
    سلام عزیزم
    اگه خونه ی آرومی داشته باشید به نظر من خونه رو در اولویت بزارید البته که به شخصیت تون هم بستگی داره
    من برای این میگم که آدم تمام وسایلش در دسترسش هست لباس راحت می پوشه هر زمان دوست داشت میتونه چیزی بخوره (البته اگر یه خوراکی کوچیک باشه که باعث بهم ریختن تمرکزتون نشه) و در ضمن من به شخصه خونه رو دوست دارم سکوت بیش از اندازه ی کتابخونه کمی اذیتم میکنه ممکنه شما هم اینطور باشید
    اما در صورتیکه خونه ی شلوغی دارید که همیشه پر از مهمونه یا بچه های کوچیک توی خونه دارید و از این مشکلات یا اینکه عواملی که گفتم مثل پوشیدن لباس خونه و اینکه آدم توی اتاقش تخت هست و شرایط راحته و این چیزا باعث میشه نتونید توی مطالعه کردن جدی باشید یا به هر دلیل دیگه مطالعه کردن توی خونه براتون بازدهی کافی نداره این نکته ها به نظرم مفید میاد:
    اول اینکه فکر میکنم خوردن و آشامیدن و آوردن گوشی و لپتاپ و این چیزا توی بعضی از کتابخونه ها ممنوعه اگر براتون مهمه قبلش چک بکنید قوانینش رو و البته قوانینی مثل رعایت کردن سکوت و اینا رو هم که خودتون میدونید (مخصوصا پانسیونای مدرسه ها روی گوشی و لپتاپ حساس هستن)
    ثانیاً اینکه بعضی سالنا که مخصوص بچه های کنکوری هستن خودشون براتون پارت های مطالعاتی رو تقسیم میکنن مثلا مدرسه ی ما پانسیونی داشت که پارت های مطالعاتی ۷۵ دقیقه ای میزاشت و یک ربع هم استراحت بین پارت هاش وجود داشت (البته اینم بهتون بگم که معلمای ما معتقد بودن این روش درست نیست و مقدار تایمش برای بچه ی کنکوری کافی نیست اینطوری که شنیده بودم برای قبولی پزشکی شما خوبه که ۵۰ ساعت مطالعه در هفته داشته باشید پس اگر حتما رشته ی تاپ مد نظرتون هست این نکته هم خوبه خاطرتون باشه.) شما ببینید ترجیح تون چی هست که اون زمانبندی باشه یا نباشه و بر اون اساس سالن رو انتخاب کنید
    در مورد سختگیری میدونید افراد مختلف باهمدیگه متفاوتن بعضیا اینطوری هستن که اگه کسی بالای سرشون نباشه و کنترل شون نکنه که حتما مطالعه بکنن و بهشون برنامه برای خوندن نده یا سردرگم میشن یا کوتاهی میکنن و احتیاج به این عوامل و سختگیری دارن برای درس خوندن در مقابل عده ای هستن که اصلا نمیتونن با برنامه ی دیگران درس بخونن و احتیاج دارن حتما یا خودشون برنامه بنویسن یا برنامه شون به شدت شخصی سازی شده باشه و یا اینکه نمیتونن تحمل کنن که کسی بالای سرشون باشه و کنترل شون کنه که درس بخونن در این صورت ممکنه خسته بشن و دیگه ادامه ندن البته که اکثر افراد از گروه اول هستن اما شما صادقانه به خودتون نگاه کنید و بر اساس اینکه جز کدوم گروه هستید تصمیم بگیرید چه سالنی انتخاب کنید جاییکه سختگیر هستن و نظارت میکنن یا جاییکه کاری ندارن و همه چیز به عهده شماست
    و موضوع آخری که به نظرم مهم میرسه این هستش که من نمیدونم مدرسه میرید یا پشت کنکوری هستید اما در هر دو حالت به این موضوع توجه کنید که سالنی که انتخاب میکنید حدالامکان مسیر رفت و آمد ساده و ترجیحاً کوتاهی به خونه تون داشته باشه. رفت و آمد زیاد و سخت واقعاً خستگی زیادی ایجاد میکنه و بازدهی آدم رو میاره پایین اینو بعد از یه مدت به وضوح میشه احساس کرد
    در نهایت اینم بگم که قبل از مراجعه به هر جایی از کسایی که اونجا رفتن یا میرن سوال کنید و اطلاعات کسب کنید که خیال تون راحت باشه مشکلی نیست و مطابق خواسته ی شماست و اینکه سعی کنید جایی رو انتخاب کنید که دوستش داشته باشید و باهاش راحت باشید
    شرمنده که طولانی شد بعد از دو بار اصلاح فکر میکنم دیگه اوکی شده باشه 😅
    امیدوارم موفق و سربلند باشید

• کارنامه سبز

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    62 بازدیدها

سلام دوستان امسال کارنامه سبز داریم ؟ یعنی میشه اگه اولویت بالا قبول شدیم از پایینی ها بریم ؟ کسی از تغییر رشته دانشگاه بهشتی ( خودش یا عباسپور) یا خواجه نصیر از برق به کامپیوتر خبر داره؟
    @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا @دانش-آموزان-آلاء @ریاضیا @فارغ-التحصیلان-آلاء

• آرامش✨

19
    9 رای ها
    19 دیدگاه‌ها
    103 بازدیدها

f.nalist خواهش میکنم🙏🌷
    اینم بگم آزمون آزمایشی هم کمکت میکنه
    من سر جلسه یه حس تمام مدت باهام بود:
    «این آزمونم مثل یکی از آزمون های حضوری کانونه، هیچ فرقی نداره»
    البته باید به این جمله باور داشته باشی تا کمکت کنه

• عمومیا

9
    3 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    212 بازدیدها

Md_Yasin در عمومیا گفته است:

خو الان که برگرده برای مایی که دوازدهمیم و لای عمومی ها رو باز نکردیم چی🤦

همه صفر کیلومتر هستند
    مهم اینه که اگه تصویب شد کی زودتر استارت بزنه و عمومی رو نقطه قوت کنه

• تغییرات کنکور

2
    2 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    84 بازدیدها

شادی بیات
    سلام دوست عزیز وقت بخیر
    برگشت عمومی ها هنوز قطعی نیست پس فعلا لازم نیست برنامتون رو تغییر بدین و یا کتاب تست بخرین
    فعلا با برنامه قبل پیش برید
    هر وقت برگشت عمومی ها قطعی شد اون موقع به فکرش باشید
    موفق باشی🌹

• مشاوره تحصیلی جهت تغییر معدل

1
    2 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    138 بازدیدها

با سلام و خسته نباشید اساتید و مشاوران محترم برنامه خوب برنامه آلا
    جهت مشاوره تحصیلی میخواستم باهاتون صحبت کنم

• بودن یا نبودن مسئله این است

5
    3 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    160 بازدیدها

FAH
    خواهش میکنم✨

• بودجه

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    77 بازدیدها

بودجه بندی ریاضی 1402 را هم می‌تونید از اینجا ببینید

https://alphaschool.ir/mag/بودجه-بندی-ریاضی-کنکور-ریاضی/

• ریاضی دهم

9
    0 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    126 بازدیدها

Leo
    من برات اینجا لیست منابع دهم رو میذارم

https://alphaschool.ir/mag/بهترین-منابع-ریاضی-دهم/

• ترتیب خواندن فصل های ریاضی کنکور تجربی

21
    0 رای ها
    21 دیدگاه‌ها
    11k بازدیدها

ترتیب مطالعه مباحث ریاضی برای تمام رشته‌ها به تو این مطلب اومده

https://alphaschool.ir/mag/ترتیب-خواندن-ریاضی-کنکور/

• پس یعنی مردود میشم؟ 💔

2
    3 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    216 بازدیدها

audio_2023-09-13_23-41-52.ogg
    تعبیر و تفسیر اعلام نتایج رشته های با مصاحبه : دکتر بهمنی
    اینو گوش بدین درست متوجه میشین

• برای تویی که سردرگمی:)

4
    6 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    229 بازدیدها

sina milani
    آره خب سرسری نمیشه
    مثلا این برنامه‌ برا کسایی که پایه‌شون قویه یا پشت کنکوری ان خوبه!

• مورنینگ؟!:/

9
    6 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    207 بازدیدها

دانلود یدونه از این دغدغه ها🫂

• نیاز به مشاوره

9
    5 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    390 بازدیدها

در کل بنظرم این حرف و ناامیدی زوده به خصوص اگه عمومی ها هم نباشه چون فرصت بیشتری پیدا میکنین برا خوندن تخصیصا
    و اگه ادامه بدی قطعا پشیمان نمیشی ..

• چی بخونمم؟

13
    4 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    289 بازدیدها
  • چیزهایی که داشجویان ترم اولی باید بدونن

528
    31 رای ها
    528 دیدگاه‌ها
    7k بازدیدها

آرمین عنصرپور در چیزهایی که داشجویان ترم اولی باید بدونن گفته است:

برای امسال ازین استفاده نمیکنید؟

سلام
    یکی دیگه . جدید زده شده. با عنوان جدید:
    https://forum.alaatv.com/post/3177190

• انگیزه و پیوستگی

50
    6 رای ها
    50 دیدگاه‌ها
    719 بازدیدها

erfany ممنونم از صحبت هاتون

• چگونه سحر خیز باشیم ؟

6
    5 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    307 بازدیدها

راز سحرخیزی همون عادته ، من در طول سال تحصیلی همیشه ساعت ۴ و نیم و ۵ صبح سر حال سر حال بودم جوری که قبل مدرسه یک ساعتم درس میخوندم ساعت مطالعه ام ببرم بالا... ولی حالا چی میشه که به اون سر حالی قبل ساعت ۷ یه بازه زمانی بیدار میشم ؟ بنظرم یکیش اینه که هدف نداری
    اگه بدونی تو نمیتونی از ساعت ۶ به بعد از خواب بلند بشی چون باید پاشی صبحونه بخوری حاضر شی بری مدرسه سیستم بدنت ناخودآگاه طبق این ساعت تنظیم میشه پس من هدف داشتن برای صبح رو تاثیر گذار میبینم
    و اینکه کلا به موقع خوابیدن تاثیر داره ها ولی بازم دو مورد بالا مهم تره چون من یه موقع هایی میشد با ۴/۵ ساعت خوابیدن همون ساعت ۵ صبح سر حال سر حالم یه وقتایی مخصوصا داخل تابستون با ۶/۷ ساعت ، ۷ صبح هم تازه از خواب پا میشدم و سرحال نیستم ، به شخصه فارغ از هر اعتقادی که هر کسی داره من عادت نماز اول وقت رو خیلی تاثیر گذار میبینم روی طبیعی شدن سیستم بدن مخصوصا نماز صبح برای همینه که قضا شدن نماز صبح خیلی بیشتر بهش اهمیت داده شده و در کل نسبت به دو وعده نماز دیگه بیشتر مورد توجه قرار گرفته واقعا اگه عادت کنی به نماز اول وقت اصلا یه عادت بهشتی عالی هم داری هم سحرخیزی 💚😉 آدمای سحرخیز دو برابر بقیه آدما زندگی میکنن فقط باید به عادت تبدیلش کنی ، یچیزی هم بگم جوگیر نباش ! مثلا اگه هر روز ساعت ۹ پا میشی یهو نمیتونی هر روز از ۵ صبح سرحال پاشی

• شیمی مهروماه

7
    4 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    51 بازدیدها

@Moonship آها اوکی🙏