فیزیک

مرتبط با درس فیزیک - دوره های مختلف

4.8k موضوع ها 48.9k دیدگاه‌ها
  • ی سوال(دوستان واجبه لطفا جواب بدین)

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    702 بازدیدها

به صورت کلی اینجوریه

• بچه های هی دیقه نگاه کنین واجبه

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

Bita;10076 said:

میشه 3 تا اخر فصل فیزیک اقای رفیعی رو برام مشخص کنین خیلی واجبه
    ممنون

فيلم هاي ايشون كه نامگذاري شده هست : اگه منظورتون 3فصل آخر پيش هست موج الكترو مغناطيسي .آشنايي با فيزيك اتمي. فزيك مدرن

• سوال درباره ی فیزیک 3 اقای رفیعی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    612 بازدیدها

سلام، خواستم بدونم کسی انتهای فصل القای الکترومغناطیس رو از جزوه اقای رفیعی تکمیل کرده یا نه. چون جلسه 120 توی جلسات کلاسشون نیست.

• سوال نور - فیزیک اول دبیرستان

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    792 بازدیدها

باسلام اگر نور به طور مستقیم به منشور بتابد زاویه های منشور هم فرضی فرقی نداره چی باشد و زاویه ی حد ان هم 45 درجه باشد اگه میشهبا شکل برام توضیح بدبد و قوانینش رو هم برام بنویسید

• یک سوال فیزیک و دو جواب !!!!

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    757 بازدیدها

عجب

ایول داداش
    اینجوری پیش بری به ریش انشتین میخندی
    من که نگرفتم چطور حل شد اما ....
    موفق باشی

• نکات کنکوری فیزیک 4

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    808 بازدیدها

سلام.
    سوال
    یه سوال از صوت بخش اثر دوپلر هست که با دو راه مختلف دو جواب مختلف داره:indecisiveness:. کمک کنید بفهمیم چرا؟

a s b
    متحرک منبع(با سرعت vبه چپ) ساکن

منبع صوت s با سرعت v=30m/s به شنونده ساکن a نزدیک میشود.سرعت صوت 330m/s است. b با چه سرعتی به سمت منبع حرکت کند تا بسامد دریافتی برابری با a داشته باشد؟

راه اول: s با سرعت نسبی 30 متر بر ثانیه به a نزدیک میشود. پس باید برای دریافت بسامد برابر b نیز با همان سرعت نسبی به s نزدیک شود.
    از دید ناظر بیرونی سرعت نسبی b با سرعت s جمع میشود:
    v(b) = v(s) + v(b,s) >>> v=30+30=60
    و جواب 60 میشود.

راه دوم(راه اصلی): استفاده از رابطه ی اثر دوپلر:
    f(0) = (v-v(0))/(v-v(s))*f >> f1= v-0/v-v(s) *f >> f1=330/(330-30)*f=
    11/10*f

f>> f2=(v+v(2))/(v+v(s))*f >> f2=
    (330+v(2))/(330+30)*f

فرکانس برابر:
    f*11/10 = (330+v(b))/360*f
    در نتیجه:
    v(b)=66

• کلاس اقای رفیعی

14
    0 رای ها
    14 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

.......................

• سوال

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    721 بازدیدها

میلاد said:

سلام.وقتتون بخیر.عذر میخوام این جزوه ای که استاد رفیعی در فیزیک سال چهارم در حال تدریس میباشند کجای سایت قرار داره برای دانلود؟ اخه در کلیپ های تصویری ایشون یک جزوه ای رو نشون میدن که از روی اون جزوه درس میدن.ولی من به قسمت پنل سبز رنگ و قسمت جزوه رجوع میکنم 7 الی 8 جزوه وجود دارد که با توجه به تیتر انها فکر میکنم مربوط به فیزیک سوم میباشد.اگه لطف کنید و راهنمایی کنید که دقیقا همون جزوه کجا قرار داره ممنون میشم.اخه بنده هم میخواهم مثل بقیه همگام با همون جزوه پیش برم.و دیگر اینکه والا اخر هم من متوجه نشدم سوالام رو دقیقا در کدوم قسمت بپرسم و بجز اینجا محلی رو پیدا نکردم.فقط در رابطه با سوال اولم منتظرم و اگه ایمیل کنید خیلی لطف میکنید.

سلام قربان
    اگه جزوه فیزیک سال چهارم رو میگید که تو همون قسمت جزوات( همون مسطیل سبز رنگ رو که بزنید) جلسه 1 نوشته کل فیزیک سال چهارم دبیرستان.همونه.

• سوال ازفصل اول

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    728 بازدیدها

می دانیم نمودارهای هم دما در صفحه p-v به صورت منحنی های هموگرافیک است. کافیست تعدادی نمودار هموگرافیک رسم کنید که در دماههای مختلف باشد. محل برخورد نزدیک ترین نمودار به محورهای مختصات با دایره، کمترین دما و محل برخورد دورترین منحنی با دایره، بیشترین دما را نشان می دهد.
    البته اگر نمودار دابره به گونه ای باشد که مرکز آن روی نیمساز دستگاه p-v قرار داشته باشد و محورهای هم به مقیاس شده باشند، در اینصورت با رسم نیمساز و تعیین محل برخورد آن با دایره می توان دمای کمینه و بیشینه را تعیین کرد.

• سوالاتی از اختلاف پتاننسیل

قفل شده است
    3
  • نام گزاری فیزیک آقای رفیع رفیعی

38
    0 رای ها
    38 دیدگاه‌ها
    7k بازدیدها

تماشا جلسه 88 فیزیک رفیع رفیعی چهارم دبیرستان (94-93)| آلاء توضيحات اين جلسه اشتباه وارد شده . اين جلسه :حل مثال هاي صوت (10و11)

• 0 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

@goraz;8264 said:

دانش آموزای آقای رفیغی واسه رشته ی تجربی ان؟؟؟؟ آخه صوت اثر دوپلر رو تدریس نکردن تو جزوه شون هم نیست...

تدریس کردن بچه ها نوشتن.جزوه نداره.

• مشکل در یادگیری بردارها .......

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    920 بازدیدها

@cesa;7646 said:

ممنونم . اره دیدم ولی افاقه ای نکرده ..من ریاضی رو خیلی خوب بلدم ولی نمیدونم چرا بردار این همه منو اذیت میکنه

البته در مورد بردار حق هم داريد به قول يكي از دوستان خرمگس معركه درس فيزيكه .هر جايي حرف از كميتي برداري باشه خودشو نشون ميده از سوال مستقيمش گرفته تا الكتريسيته ساكن و ديناميك .به اين لينك هم يه سري بزن اقاي بهادري كه به تازگي كنكورشون تموم شده و وارد دانشگاه تربيت معلم شده اند تجربه هاي كنكوري خودشون رو توي فيزيك ويدئو كردن. فیلم|گروه آموزشی آلم

• چطور فیزیک رو بخونم

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

@number1;6393 said:

به نام خدا
    سلام بچه ها من یه مشکل بزرگ که هیچ خیلی بزرگ دارم.
    من تو مدرسه نمونه دواتی شهید فهمیده قم پایه دوم ریاضی درس می خونم.از بین سه تا نمونه دولتی این بهترین اش هست و هر سال 3 یا 4 نفر شریف خروجی داره 20 نفر هم تهران و امیر و کبیر و...
    خلاصه مدرسه خیلی خوبی هست.ولی دبیر فیزیکی داره که امتحاناش خیلی سخته . یعنی آدم نمره اش بین 10 و 12 ثابت می مونه تغییر نمی کنه.این نمره هم در شرایطی به دست اومده که دو دور نشر الگو تست رو زدم،جزوه رو خوندم و نمونه سوالاتش رو کار کردم.ولی نمره بالا 15 نمیشه بیاری.6ساله کسی ازش 20 نگرفته.امتحانات ترم هم نزدیکه.تو هیچ درسی(نه ریاضی نه شیمی) این قدر مشکل ندارم که تو این درس دارم.اگه نتونم ازش نمره بالای 18 بگیرم کارنامه ام معدلش کلی می آد پایین.
    اگه بتونید کمک کنید خیلی ممنون میشم.

استاد خردمند استادتونه؟؟؟

• فیزیک؟؟؟کمکککک

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@sabajojoo;6385 said:

سوالارودارم مال13سال پیش رواماجزوه میخام چون هیچیییییی بلدنیستم ازفیزیک

به نظر من وقت خودت رو با کتابای اموزشی هدر نده ! کتاب درسی خودت از همه منبع ها بهتره
    اگه واسه دی ماه میخوای شما اگه کتاب اموزشی هم بخری میتونی توی کمتر از یک ماه حدود 200 300 صفحه از کتاب کمک اموزشی رو بخونی؟ که اونم اینقد نکات اضافی میگن که اصلا به دردت نمیخوره
    و برای نهایی هم همه سواالا از کتابه
    من خودم هی میرفتم کمک اموزشی میخوندم اما اشتباه کردم شما اشتباه منو نکن بشین کتاب رو خوب خوب بخون جزوه معلم رو هم خوب بخون سوالای اخر فصل رو حل کن هر حا که مشکلی داشتی بپرس اینقد بپرس تا به جوابت برسی

• سوالات دینامیک سراسری فیزیک 4

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    994 بازدیدها

به تاپیک فیزیک انتقال یافت.

• سوال درباره ی کلاسهای فیزیک آقای رفیعی

14
    0 رای ها
    14 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

sohrab;6006 said:

اختصاصي حدود ٥٠ رتبه ي خيلي خوبي براي شما رقم ميزنه،

اگه حرف دبيرتون را خوب گوش كنيد ( دبيري كه فيلمش را مي بينيد ) و دنبال نسخه هاي مختلف نباشيد، مي تونيد راحت بالاي ٥٠ بزنيد

حرف گوش كردن يعني ١. خوب درس را بفهميد ٢. تكاليف را انجام بديد ٣. وقت اضافه آورديد تست بيشتر بزنيد
    ولي وقت خود را صرف تخمه شكستن نكنيد،

يا علي(ع)

سهراب خان این جزوه هارو نمیزارید روی سایت؟ خیلی جزوه هست که هنوز نیومده

• 0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

amirreza_rahmani;4818 said:

دوستان عزیز ممنون ... میشه دقیق برام توضیح بدید که الان دروس فیزیک دوم از کجا میتونم ببینم؟ 😉

سلام، فيلم هاي فيزيك چهارم دبيرستان را چك كن،
    تيتر و توضيح داره اون قسمت هايي كه براي دوم هست را نگاه كن،

همانطور كه دوستان ديگه فرمودند، پيش و پايه كامل تدريس مي شود.

يا علي(ع)

• سوال درباره ی سینماتیک آقای رفیعی

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    865 بازدیدها

@masoud9033;4118 said:

ببخشید آیا آقای رفیعی مبحث سینماتیک رو کامل تدریس کردن یا هنوز ادامه داره آخه من میخوام تازه سینماتیک رو شروع کنم نمیدونم با آقای رفیعی پیش برم یا با آقای فدایی فرد که مطالب پایه ای رو کامل درس دادن ؟

ببين شما از هر دبير يكي دو جلسه را دانلود كن ببين با كدوم راحت تر هستي

sent from my ipad using tapatalk

• یه سوال از سینماتیک یه بعدی

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@sina3656355;3987 said:

سلام اگه کسی پاسخنامه گاج "93" ـش رو داره یا جواب این سوال 57 رو میدونه یه توضیح مختصر بده

مساحت زیر نمودار سرعت زمان جابه جایی رو میده
    اگه نقطه قله رو (t=10) رو روی محور سرعت @بگیریم با دو بار به کار بردن قضیه تالس داریم که سرعت در 15 ثانیه دوسوم @ و در 5 ثانیه یک دوم @ خواهد بود دو تا زوذنقه میشه که بر حسب @ مساحتش به دست میاد 5*19@تقسیم بر 12 از طرفی جابه جایی در 10 ثانیه اول میشه 5@ با تقسیم این دو برهم جواب نهایی میشه 19 تقسیم بر 12 یعنی گزینه 3