فیزیک

مرتبط با درس فیزیک - دوره های مختلف

4.8k موضوع ها 48.9k دیدگاه‌ها
  • جزوه های فیزیک سال سوم آقا ی جهان بخش

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    821 بازدیدها

با سلام دوستان.راستش من این هفته کلا نبودم.جزوه های فیزیکی هم که این هفته درس داده شده رو هم ندارم.میخواستم بپرسم کسی میتونه جزوه های فیزیک سال سوم آقا ی جهان بخش مربوط به این هفته رو به صورت آپلود شده در لینک قرار بدید بفرستید.اگه پلی کپی چیزی هم داده ممنون میشم بفرستید.اگه تکلیفی یا کاری در هفته ی آینده از بچه ها خواسته بهم بگید که من ازش غافل نشم ممنون.

• لینک های تخته سفید فیزیک رفیع رفیعی

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

sohrab;3035 said:

سلام ممنون از زحمات شما
    وحید جان کیفیت های پایین و بالا را خودمون تولید می کنیم و رو سایت قرار می دیم
    این همت شما دوستان به آدم انگیزه میده

لذا اگه وقت می کنی تو درج توضیحات فیلم های پارسال به ما کمک کن البته اگه وقت داری ها

سلام شرمنده دوس داشتم کمک کنم ولی چون فیلمای امسالو دانلود میکنم دیگه فیلمای پارسالو حذف کردم چون هاردم پر شده بود.

• مجموعه تست فیزیک

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@vahid5694;2088 said:

سلام دوستان

یه مجموعه تست توپ پیدا کردم گفتم واسه شمام بزارم 7 تا فایله که تو پیوست هست،البته هر 7تا رو باید دانلود کنید بعد با برنامه winrar

اونو باز کنید

این مجموعه تست شامل تمام تستای سراسری،آزاد،سنجش و خارج از کشور درس فیزیک به تفکیک فصله

موفق باشید

.

.

.

.

ممنون ولی من که لینکی نمیبینم!

• چگونگی جریان در مدار

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

دوستان اگه بتونید موضوعات زیر رو برام روشن کنید کافیه!
    وقتی الکترون از قطب منفی رفت به قطب مثبت آیا دوباره این الکترون در مدار شارش میکنه؟اگه شارش میکنه باید از قطب مثبت جدا شه و به قطب منفی بره تا دوباره در مدار شارش کنه دیگه؟حالا سوال اینه آیا در درون باتری بین دو قطب اتصالی برقراره که الکترون میتونه بره به قطب منفی؟اگه اتصالی برقراره پس چرا قبل از این که مدار بسازیم در درون باتری چرا بارهای مثبت و منفی همدیگر رو خنثی نمیکنند؟

• خلاصه فیزیک سوم دبیرستان

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    312 بازدیدها

یه جزوه خلاصه از فیزیک 3 تالیف استاد فدایی فرد دبیر دبیرستان و مرکز پیش دانشگاهی صنعتی شریف ،عضو دفتر تالیف کتب درسی و مولف گزینه دو
    http://sanatisharif.ir/sanatisharif-forum-ala/uploaded/12_01405474437.pdf

• سوال درسی درباره ی ظرفیت معادل شبکه مکعبی

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@mahsanha said:

سلام دوستان ممنون که اینقدر سریع و کامل، کلی جواب دادین!!!!!!!!! خوشبختانه خودم تونستم بحلمش.

شرمنده دوست من، اصلا یادم رفت جواب سوال را بدم
    ای کاش پیگیری می کردید
    اینکه خودتان تونستید خیلی خوبه، راه حل خود را قرار دهید تا اگر کسی از طریق جست و جو در گوگل وارد شد، جواب سوال را ببیند

• رمزگردانی فرمول های فیزیک

4
    3 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    12k بازدیدها

@'arrow73' said:

سلام دوستان عزیزی که میایید واسه فرمولا این شکل رمز میسازید خیلی کار جالبی نیست. چرا؟ چون که شما اونقدر باید تست زده باشید که این فرمولا خودش تو ذهنتون بشینه. حرف آخرم اینه که این روندی که پیش رو گرفتین هیچ دردی رو دوا نمیکنه. البته خیلی عذر میخوام. مفهوم+تعریف+مهارت=کسب درصد بالا در فیزیک موفق باشید.

سلام،

خیلی خیلی از انتقاد سازنده ی شما ممنون هستم ولی چند چیز را اشتباه متوجه شدید :

هیچ کس نگفت موافق یاد گرفت فیزیک به صورت حفظی نیست مخصوصا دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

نشان به آن نشان که آقای رمضانی دبیر فیزیک این دبیرستان کل درس ها را به صورت مفهومی درس داده اند نه حفظی
    2. این مطالب برای کسانی که فیزیک بلد نیستند نمی باشد.

پس این فرمول ها برای چه کسانی می باشد :

کسانی که مفاهیم را بلد هستند و تست زیادی از آن حل کردند و تقریبا این مفاهیم در ذهن آنها نشسته است پس

آنها این فرمول ها را با شعر و... یک مرور می کنند که مطمئن باشند در جلسه ی کنکور از خاطر آنها نخواهد رفت

از طرفی چون درس را بلد هستند اگر هم این فرمول های ... از ذهنشان رفت، با شیوه ی اصلی مسئله را حل خواهند کرد و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

پس فیزیک و همینطور بقیه درسها را نباید صرفا حفظ کرد و باید مفاهیم آن را یاد گرفت، حالا برای بعضی بعضی مطالب حفظی اندک و فرمول های پرکاربرد می توان از راه حل هایی استفاده کرد که راحت تر در ذهن جا بگیرند.

• آزمایش موج طولی و عرضی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    963 بازدیدها

این فیلمو تو آپارات دیدم،به نظرم جالب بود.
    این آزمایش که توسط دانش آموزان مدارس کره جنوبی انجام می شود به خوبی تفاوت موج های عرضی و طولی را نشان میدهد. موج عرضی موجی است که راستای نوسان آن عمود بر راستای انتشار موج میباشد در حالی که در موج طولی راستای نوسان موازی با راستای انتشار موج میباشد.
    اینم لینکش
    http://www.aparat.com/v/LAqK7

• نکات فیزیک

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

برای پیدا کردن فاصله جایی از دو بار نقطه ای میدان برایند توش صفر باشه اولا میدونیم ک میدان برایند بین 2 بار همنام و خارج 2 بار ناهمنام میتونه صفر باشه اما برای بدست اورن فاصله اون نقطه از بارها میتونیم از بارها جذر بگیریم و بعد فاصله میدان صفر رو از هریک از بارها به نسبت جذرشون خواهد بود
    مثلا اگه دوبار مثبت، 16 میکروکولن و 25 میکروکولن در فاصله 90 سانتی متری داشته باشیم ، فاصله میدان برایند صفر از بار 16 میکروکولنی 4x و از بار 25 میکروکولنی ، 5x خواهد بودپس 90 رو بر9 (4x+5x=9x) تقسیم میکنیم میشه x=10 یعنی میدان صفر در 40 سانتی بار 16 میکروکولنی و 50 سانتی بار بزرگتر قرار دارد
    اگه تو همین مثال بارها ناهمنام باشند باتوجه به اینکه میدان صفر از بار با اندازه بزرگتر دورتره، پس فاصله اش از بار 25 میکروکولنی 5x و از بار 16 میکروکولنی 4x و 5x-4x=x=90 پس فاصله میدان از بار بزرگتر برابر 5\*90=450 سانتی متر و از بار کوچکتر 360 سانتی متر خواهد بود.

• سوال حرکت نوسانگر

24
    0 رای ها
    24 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

اینم جواب سنجش

• پاسخ : دینامیک

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@vahid5694 said:

@بیدگلی said:

اینا رو ببینید به کارتون می اد

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%d8%b3%db%8c%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%aa%db%8c%da%a9+%d8%ad%d8%b1%da%a9%d8%aa&ssoreturnpage=check&rand=0

http://www.g-alm.ir/post/562/%d8%ac%d8%b2%d9%88%d9%87-%d9%88-%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d9%81%db%8c%d8%b2%db%8c%da%a9/

منبع تست که هرجا بگی پیدا میشه اول باید یه چیزی بارمون باشه بعد تست بزنیم
    این جزوه هم جزوه آقای گنجیه که واسه کلاس خودشونه و موقع تدریس جاهای خالی رو پر میکنن.از لحاظ آموزش به کارمون نمیاد ولی تستاش خوبه و طبقه بندی شدس

بیاین علم هامون رو بریزیم رو هم ببینیم کی چی بلده

• سوال از الکتریسیته ی ساکن

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

[quote='asd110 link' dateline='1386490435']
    چرا در رطوبت آزمایشهای الکتریسیته ی ساکن سخت انجام می شود ؟
    [/quote]

اگر رطوبت موجود در محیط به هر دلیلی كاهش یابد، اثرات ناشی از الكتریسیته ساكن در اجسام محسوس‌تر است. چراكه در صورت وجود رطوبت، پوشش نازكی از مولكول‌های آب، سطح اجسام را می‌پوشاند و این پوشش نازك مانع از حركت الكترون‌ها و در نتیجه ایجاد الكتریسیته ساكن در اجسام می‌شود.

• سوالات حرکت دایره ای

1
  • خلاصه حرکت دایره ای

1
  • سوال شتاب مرکزگرا در حرکت دایره ای

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

[quote=vahid5694 link]
    بله ممنون.
    فقط دوستان اگه کتاب خیلی سبزو داشته باشن خیلی سخت گفته شده و اصلا روش حل اینی که شما نوشتید نیست.
    روش شما خیلی راحت تره
    [/quote]

اون معادله x+y=0 را متوجه شدی دیگه از کجا آمد ؟ باید ضرب داخلی بردار a در v صفر بشه، اون معادله ی توان 2 که نوشته بودم همان اندازه a است که برابر 2 حساب شده بود.

• سوال سقوط آزاد

6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

در پیرو سخنان آقا سهراب،جا داره این نکته رو هم بدونیم که:
    گلوله ای که بدون سرعت اولیه رها می شود :
    ( در ثانیه اول ) 10متر بر ثلنیه
    ( در ثانیه دوم ) 20 متر بر ثلنیه
    ( در ثانیه سوم ) 30 متر بر ثلنیه
    ( در ثانیه چهارم ) 40 متر بر ثلنیه
    ( در ثانیه پنجم ) 50 متر بر ثلنیه
    ( در ثانیه ششم ) 60 متر بر ثلنیه
    .
    .
    .
    سرعت داره :d

• اشکال در تایپ جزوه فیزیک - دینامیک

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

سلام

جزوه ی 22 صفحه ی اول دینامیک در جزوه ی بعدی که نسخه ی کامل دینامیک است تکرار شده و همینطور که فرمودید چنین مشکلی را ندارد.

دلیل این مشکل احتمالا این است که کامپیوتری که فایل را pdf کرده با کامپیوتری که فایل در آن تایپ شده متفاوت بوده و یک سری فونت ها و نرم افزاری تایپ عبارت های ریاضی در کامپیوتر اولی موجود نبوده.

• کتاب های تستی فیزیک موجود در بازار

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

نه منظورم رو اشتباه متوجه شدی, منم می دونم انتشارات جوکار با انتشارات گاج فرق داره.
    منظوره من این بود که [color=purple]کتاب میکرو طبقه بندی شده[/color] گاج با [color=purple]کتاب فیزیک[/color] انتشارات جوکار فرق نداره

• معرفی کتابهای کنکوری مناسب

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

فیزیک پایه : در این درس بهترین کتابهای تست کتابای نشر جوکار و میکروطبقه بندی گاجن.این کتابا تست زیاد و خیلی قوی ای دارن و واقعا مفیدن البته از کتابای آبی قلمچی هم میتونین استفاده کنین ولی کتابای نشرجوکار و گاج پاسخنامه های بسیار بهتری دارن ولی آبی قلمچی پاسخ های تشریحیش زیاد جالب نیستن!

بچه هایی هم که در این درس نیاز به آموزش دارن میتونن از کتابای آموزش نشرالگو استفاده کنن که خیلی خوب آموزش دادن.

فیزیک پیش: در این درس بهترین منبع فقط و فقط کتابه نشر جوکار تالیف مهندس احمد جوکاره. این کتاب همون کتاب گاج سفید دو سه سال پیشه که الان توسط نشرجوکار چاپ میشه. البته در بحث آموزش هم کتابای نشرالگو و نشر دریافت عالین که من خودم کتاب نشر الگو تالیف استاد خالو رو ترجیح میدم.

البته من خودم کلاس دکتر رحمانی میرم!اینا رو کار نمیکنم!گفتم معرفی باشه فقط!!!