سوال خیلی خیلی مهم که می تونه سوال همه باشه.

• خیرین کوچک دریا دل

سلام دوستان عزیز الایی این تاپیک رو زدم که ازتون خواهش کنم هرکسی که راجب خوندن دروس مختلف چه اختصاصی چه عمومی راه بلده این جا لطفا خواهشن بنویسه و از مون دریغ نکنه.لطفا اگر راه خاصی هم بلدید واسه مبحث خاص همین جا بزارید مممنونم.

• دانش آموزان آلاء

من یه کاری که در طی سال کردم و الان ازش پشیمونم رو میگم.من در واقع برای زیست دقتر تهیه کردم و توی اون درسای زیستوهمراه با نکات خلاصه نویسی کردم تموم مطالبو .و این کار هم ازم وقت زیادی گرفت هم فکر میکردم بعدا میتونم بخونمش ولی خلاصه ها با نکاتی که نوشتم به جای اینکه مطالب رو برام حجمشو کم کنه زیاد کرده و الان بیام بخونم میبینم زیاده و کلی وقتمو میگیره و اگه حتی خود کتاب درسیرو بخونم اونقدر وقتمو نگیره.دوستان میخوام بگم خلاصه نویسی تو بفضی درسا مفیده ولی تو بعضی درسا به درد نمیخوره مخصوصا زیست سعی کنین اگه نکته ای هم از زیست فهمیدین که از کتاب درسی قابل برداشته تو حاشیه کتاب درسی بنویسین و هرگزم دفتر دیگه تهیه نکنین.در واقع حاشیه نویسی بهتر از خلاصه نویسیه.

• خیرین کوچک دریا دل

روش زیست خوانی
    این افراد باید در ابتدا سعی کنند خط به خط کتاب رو نکته به نکته و مو به مو بخونند. نکته به نکته یعنی این که نکات مهم رو ببینند و خوب یاد بگیرند و مو به مو یعنی اینکه به واژه هایی مثل "و"، "یا"، "برخی"، "بعضی"، "ها"، "ترین" و حتی ویرگول ها توجه کنند. تمامی شکل ها و فعالیت ها و نمودارها رو باید از بالا تا پایین بررسی کنند و نکته برداری کنند. برای نکته برداری و یادداشت برداری، دفتر جداگانه نداشته باشند و تو خود کتاب این کار رو انجام بدن. باید تمام زوایا و گوشه های کتاب پر از یادداشت برداری بشه. بعد از خوندن اون فصل پیشنهاد اکید میشه که حتماً تستها رو بزنند و نکات تستی رو به بقیه یادداشت ها اضافه کنند

• دانش آموزان آلاء

@mobinaaskari-_m
    ممنونم به خاطر توضیح خوبتون .

• خیرین کوچک دریا دل

@faaa31 امیدوارم بهره ببرین.:-)

کاربران فعال این بخش

23
آنلاین

17.7k
کاربران

7.6k
موضوع ها