امواج

• سلام دوستان عزیز...........یک سوال در فرمو ل
    V=λ/T

• ادامه سوال:میگیم Vبا λرابطه ی مستقیم دارد.......λباTرابطه ی عکس دارد.......ولی VباT هیچ رابطه ای ندارد........درسته ایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

• دانش آموزان آلاء

@nafiseh123 در امواج گفته است:

ادامه سوال:میگیم Vبا λرابطه ی مستقیم دارد.......λباTرابطه ی عکس دارد.......ولی VباT هیچ رابطه ای ندارد........درسته ایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام
    لاندا با T رابطه عکس نداره.رابطشون مستقیمه. همینطور لاندا با V هم رابطه مستقیم داره. ولی T با V رابطه ی عکس دارن.

• سلام مرسی از پاسختون.............درمورد رابطه ی Tبا V
    Tفقط به چشمه بستگی داره.....Vفقط به محیط بستگی داره.............پس ارتباطی باهم ندارند........درست نیس؟؟/

• دانش آموزان آلاء

سلام مرسی از پاسختون.............درمورد رابطه ی Tبا V
    Tفقط به چشمه بستگی داره.....Vفقط به محیط بستگی داره.............پس ارتباطی باهم ندارند........درست نیس؟؟/

😅 گیج شدم. نکنه اشتباه گفتم؟ 😞

• نه دومورد اول درسته....ممنون.......این یه مورد اخری مشکل داره

• @milad91 در امواج گفته است:

ادامه سوال:میگیم Vبا λرابطه ی مستقیم دارد.......λباTرابطه ی عکس دارد.......ولی VباT هیچ رابطه ای ندارد........درسته ایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام
    لاندا با T رابطه عکس نداره.رابطشون مستقیمه. همینطور لاندا با V هم رابطه مستقیم داره. ولی T با V رابطه ی عکس دارن.
    میگم اگه v با T رابطه ی عکس داشته باشن
    اونوقت فرض کنیم V دو برابر شه در اونصورت T نصف میشع و درکل لاندا بدون تغییر میمونه
    درسته؟
    بخاطر همین فک کنم T و V رابطه ای باهم نداشته باشن

• از طرف دیگه هم فکر کنم مثلا اگر V دوبرابر شه لاندا هم دو برابر میشه اما برعکسش صادق نیست
    چون سرعت به ویژگی های محیطی بستگی داره درسته؟😕

• بله منم همینطوری میگم خیییییلی ممنون دوستان

• تو کتاب من یه سوال هست که گفته مثلا سرعت 2 برابر و دوره 3 برابر میشه
    و لاندا 6 برابر میشه
    یعنی تغییر سرعت و دوره تاثیری روی هم نذاشته پس رابطه ای ندارن

• @nafiseh123 در امواج گفته است:

بله درسته هیچ رابطه ای ندارن و لاندا به هر دوشون وابسته س ولی هر کدوم مستقل از همند

• ممنونم☂ ☂

پربازدیدهای هفته

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.