ادبیات خوانی

• سلام دوستان🙂
    من تا به حال اصلا ادبیاتو نخوندم و نمیدونم چجوری شروع به خوندن کنم
    برا کنکور 96 منفی زدم😓
    اصلا فکرشو نمیکردم منفی بشه ولی شد دیگه اخه قبل از کنکور هیچ وقت منفی توی ازمونا نمیزدم
    حالا یه راه کار بهم بدین تا شروع کنم به خوندن فقط میخوام مفید باشه

• سلام
    ادبیات اصلا مشکلی نداره...
    خیلی راحت شروع کن موضوعی خوندن...اصلا هم لازم نیست کتاب جدید بخری. مطمئنا از سال قبل کتاب داری. شروع کن اخر شب ها نیم ساعت قرابت بزن و حتما حتما پاسخ تشریحی ها رو بخون تا ذهنت فعال بشه،حتی اگر درست هم زده بودی باز جواب ها رو بخون،شاید اون از زاویه دیگه توضیح داده بود. هرشب مستمر بخونی،توی دو ماه نتیجه اش رو میبینی.
    روزی نیم ساعت هم لغت کار کن.(من خودم هر لغتی رو میخوام حفظ کنم،املاش هم کار میکنم)
    نیم ساعت هم تاریخ ادبیات
    نیم ساعت هم ارایه با تست زیااااااااد

خیلی راحت نتیجه میگیری

• @pegaah برا لغات و تاریخ ادبیات اگه از کتاب جامع خط ویژه بخونم خوبه؟

• @m-bahrami1378 من کتاب جامع خط ویژه رو ندیدم و نمیدونم....فقط توصیه ام اینه که شروع کن به خوندن...باورکن کتاب ها خیلی باهم فرقی ندارند. تا 70 درصد مطالب مشترک هست،دیگه فقط نحوه طبقه بندی مطالب و تست هاشون فرق میکنه.
    پس اصلا درگیر حاشیه و اینکه کتاب دور خودت جمع کنی نشو.
    هر کتابی که داری رو بخون.
    با خوندن و مرور و تست نتیجه میگیری

• @pegaah اگه قرابت و ارایه رو بعد از عید شروع کنم بده؟

• @m-bahrami1378 تجربه نشون داده که بعد از عید بچه ها مضطرب میشن و حس میکنن خیلی درس های نخونده دارند و عده ای نمیتونن این حسشون رو کنترل کنن و حتی استپ میکنن مدتی رو
    پس بنظر من مطالب رو نذار برای بعد. همین الان شروع کن. اگر نمیخوای خیلی وقت بذاری رو ادبیات. یک روز در میون کن موضوع ها رو
    مثلا قرابت و ارایه رو روزای زوج بخون.روزای فرد لغت و تاریخ ادبیات بخون.
    البته اگر فارغ التحصیل هستی. میتونی یکمی از وقت های مرده ات استفاده کنی و همه رو توی یک روز بخونی. نت خیلی وقت میگیره گاهی.

• سلام
    یه راه دیگه هم هست
    اینکه شما لغت و املا وتاریخ ادبیات رو با هم یه روز در میون بخونید
    و قرابت و ارایه رو هم بذارید بعد از اینا با هم بخونید.
    من روشم همینطوریه

• @pegaah اره واقعا نت وقتگیره حسم میگه بدبخت شدی رفت به الا معتاد شدی در فکر ترک اعتیاد باش😭

• @m-bahrami1378 :| برای خودت تایم بذار... گاهی باید مثل یک مدیر سخت گیر،زمانت رو مدیریت کنی. اخر شب ها یک ساعت برای خودت وقت بذار برای نت اما درعوض در طول روز اصلا استفاده نکن.
    آفت بچه های فارغ التحصیل وقت سوزی و درگیر روزمره شدن هست.
    بنظرم یک تایم ورزش بذار برای خودت

• @pegaah اوف تو این هوای سرد کی میره ورزش؟؟؟؟😬
    من تنها ارتباط مجازیم الایه نمیدونم یهو از کجا سرو کلش پیدا شد ولی به نظرم خیلی خوبه با یه سری ادم مثل خودم هستم
    دو روزه زیاد میام ولی مطمعن باش فردا منو اینورا نمیبینی😁

• @m-bahrami1378 بعدازظهر ها که هوا افتابی هست برو... برای من توی روحیه ام خیلی تاثیر گذار بود.
    منم امروز خیلی اینجا بودم 🙂

• @pegaah باشه مرسی از راهکارات🙂

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.