پسران و دختران هشدار:( • سلام به همه دوستان عزیزم
  من اینجا مطالبی میزارم امیدوارم به دردتون بخوره و کسی هم مطلبی داشت قرار بده ممنون میشم
  با سپاس فروان از دوستای الایی عزیزم ☘ • نصایحی پدرانه و دلسوزانه به پسران⁉
  پسران عزیزم؛ تقاضا دارم از نصایح پدرانه و دلسوزانه ام رنجیده نشوید؛ خودتان حتماً خوب میدانید که ارتباط بانامحرم و جنس مخالف، خلاف عقل، منطق و شرع و عبور از خطّ قرمز دین و موجب معصیت و سبک کردن گوهر عفت و پاکدامنی است.

  البته از برخی از پسران عزیزی که موجب اینگونه روابط نامناسب در جامعه دینی ایران و مهد شیعه و شهیدان میشوید و موجب به هم خوردن نظم معنوی کشور می گردید جای گله است!!!

  کشور ما کشور شیعه و أم القرای جهان اسلام و مهد شهیدان است. در هیچ کجای عالم و دنیا نورانیت کشور ما وجود نداشته و اکنون هم نیز وجود ندارد.

  در بسیاری از کشورهای اسلامی خصوصاً کشورهای شیعه؛ به خدا پیوستگانی وجود دارند که جان شیرینشان را فدای عزت و سربلندی کشور و دین و ایمانشان می کنند و حاضر نیستند برای لحظه ای طوق بندگی اجانب و بیگانگان و شیطان و نفس أماره و گناه ارتباط با نامحرم را به گردن بیندازند ولی در کشور عزیزمان «ایران» چنین اسطوره هایی زیادتر از سایر مناطق اسلامی هست.

  قبل از انقلاب اسلامی ایران، فساد و فحشا در کشورمان با مدیریت بیگانگان جامعه را آلوده ساخته بود ولی با پیروزی انقلاب مقدّسمان، ارتباطهای های نامناسب و منکرات یکباره به فراموشی سپرده شد و جوانان عزیزمان دور از هوی و هوس؛ به سر عشق خدا و علاقه به مولایشان صاحب الزمان علیه السلام و یوسف پیامبر پیدا کردند و حماسه های عزّت و عفّت آفریدند و دفاع 8 ساله به برکت همین پاکدامنی ها انجام شد.

  دشمن که با تحمّل شکستهای مفتضحانه! سرّ قدرت و ابهت کشورمان را در عفّت و پاکی و پاکدامنی جوانانمان دانست پاکدامنی ملّت بویژه جوانانمان را نشانه گرفت و بی بندوباری و ارتباط های نامشروع را در کشورمان دامن زد و شبیخون فرهنگی هوی و هوس و شهوت طلبی را در بین جوانان ضعیف و سست عنصر رواج داد بطوری که امروزه متأسفانه دامن برخی از پسران و دختران عزیزانمان به گناه آلوده شده و متأسفانه برخی از جوانان ضعیف الإیمان در مقابل دعوت دشمنان تسلیم گناه و بی بند و باری شدند و با مدیریت سوء دشمنان؛ کشور ما را که مهد ایمان و پاکدامنی بود به گناه بی عفّتی و ناپاکی آلوده کردند.

  پسران عزیزم؛ ارتباط با نامحرم دور از وزانت عقلی و شرعی و اخلاقی هست و گپ و گفتگو و خلوت با نامحرم، همه و همه خلاف عقل و شرع هست!

  با وجود اینکه در این زمان که اوج چنین فساد و گناه و تباهی است پسران زیادی در مقابل شهوت و گناه و فریبکاری هوسرانان سر تسلیم فرومی آورند و خود را حقیر و خوار و کوچک می کنند! اما پسران خوب زیادی وجود دارند که سر بر عرش می سایند و هر چند در زمین زندگی می کنند اما آسمانی اند و هرچند زمینه جهنمی شدن برایشان وجود دارد اما بهشتی اند!! و هر چند لانه ها و دخمه ها و خلوت های فساد و گناه برایشان وجود دارد اما کبوترهای حرم خداوندند وعماّل بیگناه الهی در روی زمین هستند.

  پسرانی هستند که با وجود انکه مجرّدند و نیاز جنسی هم دارند و علاقمند به داشتن مونس و انیس و شریک زندگی هستند اما چون فعلاً ازدواج برایشان مقدر نشده، پاکدامنی پیشه می کنند و دامن بی عفتی آلوده نمیکنند.

  پسرانی هستند که حاضرند بمیرند اما آلوده به گناه به هر قیمتی هرگز!!!

  عزیزانم تلاش کنید موجب دلخوری آقا امام زمان و اولیاء دین (علیهم السلام) و خیانت به خون شهدا و زحمات وارستگان و عفّت پیشگان نشوید و لباس عزّت بخش و سفید و نورانی بندگی خدا را به تن کنید و به جای آنکه چشمتان به چهره نامحرمان دوخته شود، به گنبدها و گلدسته های حرم اولیاء دین (علیهم السلام) و گنبد سبز جمکران و چهره مؤمنین و تقوا پیشگان بیفتد و به جای آنکه به کلمات مهیّج هوس و شهوت در پیامک و... دوخته شود به صفحات نورانی قرآن دوخته شود. تقوا پیشه کنید و گوهر عفت به رایگان هدر ندهید و به سوی خدا در پرواز باشید. بندگی خدا افتخار و اطاعت شیطان ننگ و ذلت هر انسان است.

  امام صادق (علیه السلام) میفرماید: «القلب حرم الله فلا تسکن حرم الله غیر الله» یعنی دل حرم و جایگاه خداست و نباید حرم خدا را به غیر خدا بدهید. بنابراین تلاش کنید دل خود فقط حرم خدا قرار دهید.

  در حدیث قدسی آمده است: «من طلبنی وجدنی ومن وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی ومن احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته...» هرکس مرا طلب کند می یابد، و کسیکه مرا بیابد می شناسد، و کسیکه مرا بشناسد دوستم خواهد داشت، و کسیکه دوستم بدارد عاشقم می شود و کسیکه عاشقم شد، عاشقش می شوم...

  سعی کنید به جای اینکه وقت صرف اشتباه و گناه میشود به خدا عشق بورزیم و منتظر کسی باشید که خدا برای ازدواج در تقدیراتش مقدّر و روزی میکند، و حقیقتاً و واقعاً اگر همه ما به خدای سبحان ارادت و علاقه داشته باشیم و خواهان انس و ارتباط با حضرتش باشیم خدای سبحان معشوق ما می شود و ما بی قرار خدا میشویم و خدا هم زندگی خوب و ازدواجی آبرومند نصیب خواهد فرمود.

  بیقرار غیر خدا نشوید و کاری کنید که با ترک گناه بوی خدا بدهید و بوی بهشت را استشمام کنید. دعا می کنم خدای سبحان همه ما را به خود وابسته سازد و ما فقط اهل انس و ارتباط و عشق با خدای مهربان باشیم. • مواظب نگاه هایتان باشید!!!⁉
  انسان پس از خلقت موظف شده است در مسیر بندگی خدای متعال در حرکت باشد و از آنچه منافات با بندگی خدا دارد اجتناب کنند و اگر اجتناب نکند در ورطه سقوط قرار میگیرد و در دامن شیطان و اطاعت از او قرار میگیرد.

  قرآن می فرماید: «انّ السمع و البصر والفواد کل اولئک کان عنه مسئولا»

  بدرستی که از گوش و چشم و قلب در قیامت سوال می شود و از رفتارشان مواخذه می شود در صورتی که این اعضا به گناهان آلوده شوند ارزش انسان را تا حد سقوط و کم ارزشتر شدن از سایر موجودات پایین می آورد.

  در حقیقت انسان بین دو انتخاب اختیار دارد یا به خواسته های نامشروع اعضا و جوارح بدن پاسـخ مثبت دهد یا به انها پاسـخ ندهد.اگر پاسـخ ندهد ارزشمند می شود و اگر پاسـخ دهد از ارزش ساقط می شود.

  آقا امیرالمومنین علیه السلام می فرماید: «من غلب عقله شهوته فهو خیر من الملائکه و من غلب شهوته عقله فهو شر من البهائم» کسی که عقل خود را برخواسته های نامشروع و میل باطلش غلبه دهد از ملائکه ارزشمندتر می شود و کسی که خواسته های نامشروع و میل باطل خود را بر عقل خود غلبه دهد پست تر از حیوانات می شود.

  چشم می تواند انسان را ملکوتی کند یا می تواند انسان را مُلکی کند، می تواند انسان را آسمانی کند و یا می تواند زمینی کند.

  نعمت چشم بالاتر از ان است که انسان این عضو شریف و قیمتی را به هر گناه و هر نگاه ناروایی آلوده و پست و بی ارزش کند. پس چه بهتر اینکه قدر چشم دانسته شود.

  در روایتی آمده که : ابابصیر نابینا در محضر امام باقر علیه السلام در مسجدی حضور داشت در حالی که ابابصیر نابینا بود ولی امام باقر را می دید . امام علیه السلام از ابابصیر خواست که از مردم بپرسد آیا امام باقرعلیه السلام را می بینند ؟ وقتی ابابصیر سوال کرد: مردم گفتند ما امام باقر علیه السلام را نمی بینیم در حالی که امام علیه السلام در مسجد و کنار ابابصیر بودند. و دلیل انکه دیگران امام را نمی دیدند به خاطر آلودگی چشمشان بود.

  در این زمینه شاعر می گوید:

  چشم دل باز کن که جان بینی آنچه نادیدنی است آن بینی

  از مزید حیات درگذری وسعت ملک لامکان بینی

  بنابراین حیف نیست چشمی که می تواند نادیدنی ها را ببیند به امر شیطان به جایی دوخته شود که موجب این همه سقوط و از دست دادن کمال شود؟

  لذا در آیات و احادیث زیادی توصیه شده است که مواظب چشم خود باشید.

  قران می فرماید: «قل للمومنین یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک اذکی لهم» چشم فرو بستن از نامحرم موجب پاکی و رستگاری است .

  و نیز قرآن می فرماید: «والله یَعلَمُ خائِنَةُ الأعیُن» خدا چشم هایی را که به خیانت گردش می کند می داند.

  پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم می فرماید: نگاه کردن تیر مسمومی از تیرهای شیطان است پس کسی که از ترس خداوند نگاه مسموم را ترک کند خداوند ایمانی به او عطا می کند که شیرینی اش را در قلبش احساس می کند.

  امام صادق علیه السلام می فرماید: نگاه به نامحرم شهوت را در دل غرس می کند و این کار برای صاحبش از حیث فتنه کافی است.

  و نیز امام صادق علیه السلام می فرماید: کسی که از نگاه به نامحرم پرهیز کند خدای متعال در قیامت از حورالعین به او تزویج فرماید.

  معصوم علیه السلام می فرماید: نگاه به نامحرم موجب کوری چشم می شود. (کوری باطن)

  از نظر علمی یک چهارم مغز اطلاعات بینایی را تحلیل و ذخیره می کند بنابراین کسی که به نامحرم نگاه می کند متابولیسم قند و چربی خونش دچار تغییرات می شود و موجب افزایش قند و چربی می شود و همین عوارض در دراز مدت موجب کوری چشم می شود.

  برعکس نگاههایی که نامشروع است در مواردی توصیه به نگاه چشم شده است که این نوع نگاه، موجب افزایش بینایی چشم می گردد.

  در حدیث امده که معصوم علیه السلام فرموده: «خمسة تزید فی النظر النظر الی الکعبة والنظر الی المصحف و النظر الی الماء الجاری و النظر الی الاخضراء و النظر الی الوالدین » پنج چیز نور چشم را زیاد می کند: نگاه کردن به خانه خدا. نگاه کردن به قرآن، و نگاه کردن به آب جاری رونده و نگاه کردن به چمن و طبیعت و نگاه کردن به چهره پدر و مادر.

  درحدیث دیگری آمده: «ان للإنسان اربع اعین» هر انسانی دارای 4 چشم است دو چشم سر و دو چشم دل. که اگر دو چشم سر آلوده به گناه شود دو چشم دل برای همیشه نابینا می شود و اگر دو چشم سر از گناه اجتناب کند دو چشم دل باز می شود. و آنچه نادیدنی است آن بیند.

  پسرم! برخی از افراد به خاطر عواقب گناه چشم چرانی معتقدند که باید چشم را کور کرد زیرا راهی نیست که انسان ترک گناه کند و به همین دلیل شعری سروده اند که می گوید:

  زدست دیده و دل هر دو فریاد که هر چه دیده بیند دل کند یاد

  بسازم خنجری نیشش ز فولاد زنم بر دیده تا دل گردد آزاد

  اما این راه و روش راه و روش عاقلانه و درستی نیست و انسانی که چشم نداشته باشد و گناه چشم نکند هنری نکرده است تا ایمان خود را اثبات کند بلکه ایمان زمانی ارزش دارد که انسان چشم داشته باشد ولی از گناه چشم خود را باز دارد و گناه نکند.پس:

  پسرم! حیف نیست شیعه علی علیه السلام باشی و چشم خود به معصیت بگردانی؟ و خود را در اختیار شیطان قرار دهی؟!!

  حیف نیست پیرو امام زمان علیه السلام باشی و چشم خود به حرام آلوده سازی؟!!

  نگاه کردن به چهره حرام کجا نگاه کردن به قرآن کجا!!

  نگاه کردن به صحنه نامشروع کجا نگاه کردن با رحمت به چهره پدر و مادر کجا!!

  نگاه کردن به موارد حرام کجا نگاه کردن به جمال دلربای امام زمان علیه السلام کجا! • نتایج جلوگیری از گناه چشم:

  • دیدن شگفتی ها:

  پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم می فرماید:« غضوا ابصارکم ترون العجائب»: چشم هایتان را از نامحرم و حرام بپوشید تا عجائب و شگفتی ها را ببینید.☘

  2- راحتی قلب:

  آقا امیرالمومنین علیه السلام می فرماید: «من غض طرفه اراح قلبه» کسی که از نامحرم چشم بپوشد قلبش راحت است.✨

  3- نیکو شدن خلق و خوی:

  آقا امیرالمومنین علیه السلام می فرماید: «من غض اطرافه حسنت اوصافه» کسی که نگاه خود را کنترل کند و از نامحرم ببندد اخلاق و صفاتش نیکو می شود.❄

  4- پاداش الهی:

  آقا امام صادق علیه السلام می فرماید: «من نظر الی امرأة فرفع بصره الی السماء او غمض بصره لم یرتد الیه بصره حتی یزوجه الله من الحورالعین» کسی که زنی را ببیند و بلافاصله نگاه خود را به آسمان بیندازد یا چشم خود را از نگاه حرام ببندد چشم باز نگرداند مگر آنکه خداوند متعال از حوریان بهشتی به عقد او درآورد☁ .

  5- چشیدن شیرینی و لذت ایمان:

  پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: «النظر سهم مسموم من سهام ابلیس فمن ترکها خوفا من الله اعطاه الله ایمانا یجد حلاوته فی قلبه» نگاه به نامحرم تیری زهر آلود از تیرهای شیطان است و هر کس از ترس خدا نگاه به حرام و نامحرم را ترک کند خدای متعال ایمانی به او عطا خواهد فرمود که شیرینی آن را در دل خود احساس می کند.☀

  6- شجاعت و دلیری:

  پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: «اشجع الناس من غلب هواه» شجاع ترین مردم کسی است که بر خواهش های نفسانی اش چیره و مسلط شود.☘

  7- در امان ماندن ناموس:

  آقا امیرالمومنین علیه السلام می فرماید: «کما تدین تدان» هر گونه که باشی همانگونه جزا بینی.🙂

  پس اگر از نامحرم چشم نپوشی به ناموست نگاه کنند و اگر از نامحرم لذت ببری با نگاه کردن به ناموس تو لذت می برند.

  شاعر می گوید:☘

  هر که باشد نظرش در پی ناموس کسان پی ناموس وی افتد نظر بوالهوسان

  شخصی از امام صادق علیه السلام سوال کرد: یابن رسول الله آیا نگاه کردن پشت سر زنهایی که عبور می کنند جایز است؟ حضرت فرمود: اگر به ناموست چنین نگاه شود خشنود می شوی؟ آنگاه حضرت فرمود: برای مردم همان را بخواهید که برای خود می خواهید☘ ☘


 • خیرین کوچک دریا دل • @rose77 عالی بود.یادآوری خوبی کردید.👏 • از امام صادق پرسیدند زندگیِ خود را بر
  چه بنا کردی ؟ گفت چهار اصل :

  دانستم رِزقِ مرا دیگری نمی خورد ،
  پس آرام شدم ...

  دانستم که خدا مرا میبیند ،
  پس حَیا کردم ...

  دانستم که کارِ مرا دیگری انجام نمی دهد ،
  پس تلاش کردم ...

  دانستم که پایانِ کارم مرگ است ،
  پس مُهیا شدم ...

  بحارالانوار.جلد۷۵ صفحه۲۲۸ • حجاب از ديدگاه دانشمندان کشورهاي مختلف⁉
  دکتر «نوابخش»، پژوهشگر، محقق و استاد دانشگاه مي‏گويد: در ديدگاه غرب، زن تا زماني مورد احترام است که در چارچوب خواسته‏ هاي نظام سرمايه‏ داري نقش‏ آفرين باشد؛ در غير اين صورت، از چرخه تعاملات جامعه بيرون مي‌شود و اعتبار خود را در جامعه از دست مي‌دهد.

  يکي از زنان نويسنده آمريکايي در کتاب خود به نام «ارتجاع» اين مطلب را پذيرفته، مي‏گويد: «من به عنوان يک فمينيست اعلام مي‏کنم که جامعه آمريکا هيچ‌گاه مثل امروز آزاد نبوده، و در عين حال هيچ وقت خود را مثل امروز تا اين حد نگون‏بخت نمي‏ديده است. اين بدان معنا است که آزادي به او انديشه و تفکّر صحيح را نياموخته است.» وي در جاي ديگري از کتاب خود مي‏افزايد: «اما با وارد شدن حجاب به عرصه زندگي، معيار‏هايي مثل مادر بودن، احترام و حتي مفهوم خانواده و عفاف را درک کرديم.»

  پروفسور روژه گارودي، از متفکران فرانسوي، مي‌گويد: ممنوعيت حجاب براي مسلمانان فرانسوي نتيجه تبليغات مسموم آمريکا و صهيونيسم بر ضد اسلام است. وي مي‏افزايد: امروز، جنگ بر ضد تروريسم به وسيله‏ اي براي تضعيف اسلام در جهان تبديل شده و آمريکا و رژيم صهيونيستي سعي دارند چهره اسلام را بروي جهانيان، بسيار خشن جلوه دهند............☘ ☘
  ادامه دارد 🙂 • حجاب از ديدگاه دانشمندان کشورهاي مختلف⁉ قسمت 2
  آلما و ليلي هر دو دختر وکيل «لوي» که يک يهودي است، اسلام آورده و به دليل حفظ حجاب خود از مدرسه اخراج شده‏ اند. اين دو خواهر که بر حفظ حجاب خود اصرار دارند، مي‏گويند به هيچ قيمتي حاضر نيستند دست از حجابشان بردارند. حجاب، يکي از دستورات قرآن است که ارزش اخلاقي زن در جامعه را تعيين مي‏کند. حجاب، نشانگر پاکيزه بودن، رستگاري و آلوده نبودن زن است.»

  خانم «هنولا ناکاتا» نويسنده ژاپني مي‏گويد: «اسلام آوردن براي من يک آزمايش بسيار بزرگ بود. همکاران، دوستان و نزديکانم با من بدرفتاري نموده و علاوه بر آن اهانت بسياري کردند و حتي با من قطع رابطه نمودند. اما پس از مدّتي، پايداري من در حفظ حجاب، باعث پيروزي‌ام بر همه اين ناسازگاري‏ها شد و همه آن‌ها از در صلح با من وارد گشته‏ اند. تحمل من در برابر اين آزمايش باعث شد تا خداوند همه اين‌ها را به من بازگرداند.

  خانم ناکاتا در باره احساس خود از داشتن حجاب مي‏گويد: «با داشتن حجاب بود که من انسانيت و ارزش زنانگي را احساس کردم. حجاب به من ‏آموخت که از دسترس بيگانگان دور بمانم. امروزه به ‏ويژه در بين جوانان، گرايش روزافزون به حجاب ديده مي‌شود که نشانه رشد اسلام نيز مي‏باشد. تا من زنده هستم، براي اسلام و حجاب تبليغ خواهم کرد؛ چون حجاب مايه آرامش و آسايش در جامعه مي‏باشد.»
  ادامه دارد ..🙂 • حجاب از ديدگاه دانشمندان کشورهاي مختلف⁉ قسمت اخر
  «ميشل لالان» کشيش فرانسوي مي‏گويد: «من به عنوان يک مسيحي مطمئن هستم که حجاب مسلمانان همچون يک ارزش معنوي بايد آزاد باشد و جايگاه مناسب خود را در ميان جامعه داشته باشد».

  خانم «رَجنَر اختر» سميناري را به نام «انديشه پيرامون حجاب اسلامي» در لندن برگزار نمود. وي مي‏گويد: «من اين سمينار را تشکيل دادم تا از خانم‏هاي محجبه و موضوع حجاب دفاع کنم و حجاب در کشورم آزاد باشد.» او مي‏افزايد: «حجاب به نفع ما و کشور ماست. بايد چنين سمينار‏هايي را در شهر‏هاي مختلف کشور تشکيل داد تا حجاب را به همه معرفي و آن را تبيين کند که همه بدانند حجاب بلکه به نفع مردم، جامعه و کشور است.»

  خانم «ايوان ردلي» نويسنده و خبرنگار معروف انگليسي که اسلام آورده و محجبه شده است، مي‏گويد: «حجاب در زندگي و حفظ امنيتم نقش بسيار بزرگي را ايفا نمود و من با پناه آوردن به حجاب، خود را در امنيت احساس مي‏کنم.»
  تمام 🙂 • 0_1516365363408_8f1c9ab5-08c5-4a0a-8dca-0d77b9c960a4-image.png • 0_1516365446835_5e941883-9efe-4ffe-aeeb-b1c26d3f71a9-image.png • 0_1516365730755_0316e0eb-ee7d-4b40-a168-7fa100fc42e7-image.png


 • خیرین کوچک دریا دل

  ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ • 0_1516985649688_06f6f78a-f984-4f57-b3fd-5faabecf510b-image.png • ... ؟؟

  -1 عمدا نماز نخواندن.

  2- به ناحق آدم کشتن.

  3- عقوق والدين.

  4- آبرو بردن.

  اين گناهان اينقدر نحس هستند که صاحبانشان گاهي موفق به توبه نمي‌شوند. پسر يکي از بزرگان علما که در زمان خودش استادالعلما بود، براي من تعريف مي‌کرد: «به پدرم گفتم پدر تو درياي علم هستي. اگر بنا باشد يک نصيحت به من بکني چه مي‌گويي؟ مي‌گفت پدرم سرش را انداخت پايين. بعد سرش را بالا آورد و گفت آبروي کسي را نبر!» الان در زمان ما هيئتي‌ها، مسجدي‌ها و مقدس‌ها آبرو مي‌برند.

  عزيز من اسلام مي‌خواهد آبروي فرد حفظ شود. شما با اين مشکل داري؟ دقت کنيد که بعضي‌ها با زبانشان مي‌روند جهنم.

  روايت داريم که مي‌فرمايد اغلب جهنمي‌ها، جهنمي زبان هستند. فکر نکنيد همه شراب مي‌خورند و از ديوار مردم بالا مي‌روند. يک مشت مومن مقدس را مي‌آورند جهنم. اي آقا تو که هميشه هيأت بودي! مسجد بودي! بله. توي صفوف جماعت مي نشينند آبرو مي‌برند.

  اميرالمومنين به حارث همداني مي‌فرمايد: اگر هر چه را که مي‌شنوي بگويي؛ دروغگو هستي.

  گناهکار چند نوع است: عده‌اي گناه مي‌کنند، بعد ناراحت و پشيمان مي‌شوند؛ سوزوگداز دارند؛ توبه مي‌کنند و هرگز فکر نمي‌کنند که روزي اين توبه را بشکنند؛ اما دوباره مي‌شکنند. دوباره، سه باره، ده باره. در حديث داريم که اين اگر در تمام توبه شکستن ها سوز و گداز واقعي داشته باشد، در نهايت بر شيطان پيروز مي‌شود. • 0_1518989266376_eedd11e4-3664-406c-a937-e2c12e7e6f7f-image.png


 • ناظم دانش آموزان آلاء

  @rose77 در پسران و دختران هشدار:( گفته است:

  ... ؟؟

  -1 عمدا نماز نخواندن.

  2- به ناحق آدم کشتن.

  3- عقوق والدين.

  4- آبرو بردن.

  اين گناهان اينقدر نحس هستند که صاحبانشان گاهي موفق به توبه نمي‌شوند. پسر يکي از بزرگان علما که در زمان خودش استادالعلما بود، براي من تعريف مي‌کرد: «به پدرم گفتم پدر تو درياي علم هستي. اگر بنا باشد يک نصيحت به من بکني چه مي‌گويي؟ مي‌گفت پدرم سرش را انداخت پايين. بعد سرش را بالا آورد و گفت آبروي کسي را نبر!» الان در زمان ما هيئتي‌ها، مسجدي‌ها و مقدس‌ها آبرو مي‌برند.

  عزيز من اسلام مي‌خواهد آبروي فرد حفظ شود. شما با اين مشکل داري؟ دقت کنيد که بعضي‌ها با زبانشان مي‌روند جهنم.

  روايت داريم که مي‌فرمايد اغلب جهنمي‌ها، جهنمي زبان هستند. فکر نکنيد همه شراب مي‌خورند و از ديوار مردم بالا مي‌روند. يک مشت مومن مقدس را مي‌آورند جهنم. اي آقا تو که هميشه هيأت بودي! مسجد بودي! بله. توي صفوف جماعت مي نشينند آبرو مي‌برند.

  اميرالمومنين به حارث همداني مي‌فرمايد: اگر هر چه را که مي‌شنوي بگويي؛ دروغگو هستي.

  گناهکار چند نوع است: عده‌اي گناه مي‌کنند، بعد ناراحت و پشيمان مي‌شوند؛ سوزوگداز دارند؛ توبه مي‌کنند و هرگز فکر نمي‌کنند که روزي اين توبه را بشکنند؛ اما دوباره مي‌شکنند. دوباره، سه باره، ده باره. در حديث داريم که اين اگر در تمام توبه شکستن ها سوز و گداز واقعي داشته باشد، در نهايت بر شيطان پيروز مي‌شود.

  😔 • @rose77
  دوست من

  ببین من و تو هر دوتامون یه نفر بزرگ رو به عنوان پشتوانه داریم

  اسمش سر زبون هاست

  خدای جهانیان

  هر دو تا بزرگ شدیم جایی که باید برای خودمون تصمیم میگرفتیم

  چون اسلامی بودنمون رو یه برچسب محکم روی پیشونی میدونستیم

  گفتیم پس حجابمون باید اسلامی باشه

  رفتیم مغازه یه روسری به همراه مانتو خریدیم

  اوایل اونقدری ذوق حجاب گرفتن رو داشتیم که هر مردی رو نامحرم فرض میکردیم

  و سفت روسریمونو میچسبیدیم

  اون روزا روزای خوبی بود روزای رسیدن به سن تکلیف و جشن تکلیف مدرسه

  یادته؟!

  رفتیم چادر دوختیم با ذوق زیاد

  نماز خوندیم و اونجا فهمیدیم باید از این به بعد سر یه ساعتایی با خدا حرف بزنیم

  خلاصه اون روزا با خوبی هاش گذشت

  بزرگ شدیم اونقدر بزرگ که دیدیم قد علم کردیم و خانومی شدیم برای خودمون

  بازم انتخاب بود

  اینبار انتخاب بین دو چیز:

  مانتو و پارچه ی مشکی

  یکیمون مانتو رو انتخاب کرد

  یکیمون چادر رو

  داشتیم مسیر رو میرفتیم که بازار رفت رو چرخه ی مد

  یه روز شلوار پاره پوره مد بود

  یه روز مانتوهای کیمینو

  یه روزم شال یه روز روسری

  یه روز مانتوی بلند یه روز مانتوی آب رفته

  تا که رسید به ساپورت

  یه روز میگفتن مشکی و تو در جواب همه میگفتی مشکی رو عشق است

  اما یه روزایی به همین چادر مشکی من گیر میدادی که غم میاره واست

  یه روز میگفتن قرمز مده و بازار پر بود از شنل قرمزی های خوشگل

  که من چادری انگشت نمای جمع بودم تو اون بازار شلوغ بی غیرتی چشمان مردهای شهرم

  خلاصه

  به جایی رسیدیم که دیگه حرف غم آوردن چادرم رو نمیزدی

  گیر دادی به بد نام کردن من و دخترای چادری

  گیر دادی به بد ذات بودن ما و دل پاک بودن تو و امثال خودت

  شب قدر و روز عاشورا اشک میریختی برای علی و حسین

  ایام فاطمیه اشک میریختی برای مادرت زهرا

  آره به قول خیلی ها شما ها دلتون پاکه

  منم منکرش نیستم چون دل حرم خداست

  اما همین خدایی که توی دلت جا داره و برای ذره ذره اشک هایی که برای علی و حسینش ریختی

  برای زهراش ریختی ثواب مینویسه

  نگفته دخترم بنده ی عزیز من تویی که اومدی تو این مراسم تویی که میگی الهی العفو

  چرا فردا که میشه اشکات رو یادت میره

  چرا میذاری اون موهای قشنگی که بت دادمو بقیه ببینن؟

  چرا میذاری هیکلت انگشت نما بشه جلو یه سری آدم؟!

  این رسمه بنده و خداست؟

  آره شاید بگی خدا به ماها هم میگه

  آره من به خودمم میگم انسان جایز الخطاست

  هممون اونقدری گناه داریم که حرفای خدا هم با ما این باشه

  تا اینجا مساوی هستیم

  اما حجابت چی؟

  حتما میگی آدم باید دلش پاک باشه نه؟!

  حتما میگی من واسه دل خوشیه خودم اینطوری میگردم

  خب مشکل از مرد هست پس به من ربطی نداره
  آره این حرف ها و بهونه ها هست

  برای شجاع تر نشون دادن خودت

  اما از همین امروز فکر کن

  .

  .

  اگه چادر سخته مانتوت رو درست انتخاب کن

  تنت رو به مانتوهای خوب عادت بده

  خودت برای خوب گشتنت تصمیم بگیر حتی اگه ده نفر زشت و امل خطابت کنن

  اصن ببینم خیلی دیگران برات مهمن ؟

  مگه بارها و بارها به من نگفتی مگه من و تو رو توی یه خاک میذارن؟!

  حالا من ازت می پرسم مگه تو و دیگران رو توی یه خاک میذارن که ترس داری مسخره ات کنن

  مسخره کردن بیشتر بچسب

  چون تو باب میل خدا عمل کردی

  دوست داری شکست تاثیر حرف های دیگران رو ببینی نسبت به خودت

  یا اینکه دل خدا رو بشکنی؟!

  یاد بگیر یه جاهایی از زندگی که دیگران راه مستقیم رو برات پیچ در پیچ میکنن

  باید اینجوری تصمیم بگیری

  یه جایی باید به سه چیز گوش کنی:

  خودت / عقلت / حرفای خدات

  راستی اینکه میگی چادری بد ذات هم داریم قبول دارم

  اما دات آدما به خودشون ربط داره

  اون کسی که چادر میذاره سرش باید قدر چادرش رو بدونه

  تو حجاب بگیر یا چادر سر کن و به من و امثال من یاد بده پاکی ای رو که ازش دم میزنی

  انتخاب کن خودت با عقل خودت

  انتخاب نكني،انتخاب ميكنند! و چه شيرين است انتخاب خدايي شدن به دستان خودت

  {فمن شاء اتخذ الى ربه سبيلا /مابا: هر کس بخواهد، راهى به سوى پروردگارش انتخاب مى کند» {دهر/29 - نبا/39

  {ثم السبيل يسره: سپس راه را براى او آسان ساخت» {عبس/20


 • همیار

  ای علی اکبر زمانه که دل از دنیا بریدی
  شفاعت ما کن در کنار اربابت حسین (ع)
  به یاد شهید محسن حججی..
  ❤❤❤❤خوشا آنان که در عاشقی به سر حد عشق رسیدند وعشق حقیقی را یافتن.....❤❤❤❤ • بعد هی میگن نماز برا چی بخونم؟/ 😒 😒
  اینم فلسفه ی نماز😍
  https://www.aparat.com/v/NAMPZ/فلسفه_نم% • بی نماز ها گوش کننن 😏 😏 😒 😊 خوشی کلدم نالاحت نشو میدونم همه میخونن اونی که هم نمیخونه حتما نمیتونه ولی دیگه باید بتونی😘
  https://www.aparat.com/v/cvJ49 • باشد که رستگار شویم .... • همون دیگه هی از اول گفتن پسردختر جداباشن نامحرم.محرم کردن
  الان جامعه رو لجن برداشته.نمیدونم تاکی میخاین خودتون گول بزنید چرا فکر میکنن همش جهنم واسه ماس.فقط ما میریم جهنم!شما بخاطر یه نماز نخوندن جهنم نمیرین.این رفتار شماست که تعیین میکنه.انسانیته


 • خیرین کوچک دریا دل

  @elhame-H در پسران و دختران هشدار:( گفته است:

  همون دیگه هی از اول گفتن پسردختر جداباشن نامحرم.محرم کردن
  الان جامعه رو لجن برداشته.نمیدونم تاکی میخاین خودتون گول بزنید چرا فکر میکنن همش جهنم واسه ماس.فقط ما میریم جهنم!شما بخاطر یه نماز نخوندن جهنم نمیرین.این رفتار شماست که تعیین میکنه.انسانیته

  دقیقا همینه. تو مملکتی که تفکیک جنسیتی باشه دخترانش پسران را گرگ و پسران دختران رو شکار میبینن که همین الان توش هستیم • تو می گویی: نماز خواندن با خدا سخن گفتن است. تصورش را بکن کسی با مخاطبی مشغول حرف زدن باشد اما خودش نفهمد که دارد چه می گوید؟ فقط تمام کوشش اش این باشد که با دقت و وسواس مضحکی الفاظ و حروف را از مخارج اصلی اش صادر کند. اگر هنگام حرف زدن ص را ;س تلفظ کند حرف زدنش غلط می شود اما اگر اصلا نفهمد چه حرفهایی می زند و به مخاطبش چه می گوید غلط نمی شود!

  اگر کسی روزی پنج بار و هر بار چند بار با مقدمات و تشریفاتدقیق و حساس پیش شما بیاید و با حالتی ملتمسانه و عاجزانه و اصرار و زاری چیزی را از شما بخواهد و ببینید که با وسواس عجیبی و خواهش همیشگی خود را تلفظ می کند اما خودش نمی فهمد که چه درخواستی از شما دارد چه حالتی به شما دست می دهد؟ شما به او چه می دهید؟ و وقتی متوجه شدید که این کار برایش یک عادت شده و یا بعنوان وظیفه یا ترس از شما هم انجام می دهد دیگر چه می کنید؟ گوشتان را پنبه نمیکنید؟
  "دکترعلی شریعتی"


 • دانش آموزان آلاء

  0_1534405149431_عکس-نوشته-نماز-خواندن-2.jpg


 • خیرین کوچک دریا دل • @elhame-H در پسران و دختران هشدار:( گفته است:

  همون دیگه هی از اول گفتن پسردختر جداباشن نامحرم.محرم کردن
  الان جامعه رو لجن برداشته.نمیدونم تاکی میخاین خودتون گول بزنید چرا فکر میکنن همش جهنم واسه ماس.فقط ما میریم جهنم!شما بخاطر یه نماز نخوندن جهنم نمیرین.این رفتار شماست که تعیین میکنه.انسانیته

  جامعه رو لجن برداشته چون تفکرات لجنی شده چون تفکرات مسموم شده چون یه سری چرت و پرت رو به خورد مردم دادن
  جامعه لجن شده چون همین مرز بین محرم و نامحرم رو نفهمیدم چون درک نکردیم کلا دین انسانیت رو معرفی میکنه وو نشون میده چشم باز میخواد که دید .... پس تفکرت رو عوض کن • @Omid-Asia در پسران و دختران هشدار:( گفته است:

  @elhame-H در پسران و دختران هشدار:( گفته است:

  همون دیگه هی از اول گفتن پسردختر جداباشن نامحرم.محرم کردن
  الان جامعه رو لجن برداشته.نمیدونم تاکی میخاین خودتون گول بزنید چرا فکر میکنن همش جهنم واسه ماس.فقط ما میریم جهنم!شما بخاطر یه نماز نخوندن جهنم نمیرین.این رفتار شماست که تعیین میکنه.انسانیته

  دقیقا همینه. تو مملکتی که تفکیک جنسیتی باشه دخترانش پسران را گرگ و پسران دختران رو شکار میبینن که همین الان توش هستیم

  اینا یه سری متنه که شاید معنیش رو هم دقت نمیکنن بعضی جمله ها فقط ظاهرشون قشنگه ... بهتر تفکرت رو عوض کنی • @elhame-H واقعا دقت کردی چرا میگن همهه به یه زبان خونده شه خب همین دیگهه به یه زبان خونده میشه تا اتحاد وهدف مشترک رو برسونه راستی در نماز یه چیزای هست که دخترا باید بیشتر رعایت کنن اونا رو هم بخون بعد دلیلش رو میفهمی ..
  توصیه میکنم سخنرانی های استاد رائفی پوررو گوش بدی ...

 • در ضمن این تایپک خیلی وقته فعال نبود و من به خاطر کنکور نمیتونم زیاد بیام اینجا ...
  هر چند میگن که کسی که خوابیده رو میشه بیدار کرد ولی کسی خودش رو زده به خواب رو نع ..
  ان شا الله که همه به راه راست و بهترین راه هدایت بشیم ... • حرفی نمیزنم
  وقت داشتید 1 ساعت وقت بزارید
  شاید به کارتون بیاد.
  https://www.aparat.com/v/CAdah/%3A%3Aشاهین_فرهنگ%3A%3Aفلسفه_نماز_ـ_قسمت_اول • @rose77
  نماز یه چیز کاملا فردیه.اول باید یاد بدن غیبت نکنی دروغ نگی
  هی نماز نماز.الان اکثر ادما نماز میخونن ولی مهم نیست براشون دروغ بگن غیبت کنن.چون بهشون یاد ندادن.هیچ وقت از خوبیه دین ما و خدا هیجا حرف نمیزنن همش میترسونن مردم‌و از جهنم و خشم خدا


وارد شوید تا پست بفرستید
 

کاربران فعال این بخش

43
آنلاین

21.6k
کاربران

10.4k
موضوع ها

696.0k
دیدگاه‌ها