تدریس با فیلم

• سلام.
    می خواستم کاری که اقای مهدی شریعت در تدریس عربی دهم کردن را به آلا برای ساخت فیلم آموزشی و به کل دبیران برای تدریس پیشنهاد بدم.البته کار اقای مهدی شریعت کامل نیست و فقط متن خوانی هستش که با تدریس فوق العاده آقای ناصر حشمتی کامل میشه🌹 .استفاده از فیلم های مربوط به درس و یا حتی کمی متفرقه خیلی در کیفت آموزش تاثیر داره.خیلی عالی می شد اگه از فیلم در همه درس ها از جمله فیزیک،شیمی و زیست شناسی که ویدیو ها و تصاویر 3بعدی فوق العاده ای در اینترنت دارند تا جای ممکن استفاده شود.حتی در درس هندسه می توان عکس های با شکوهی از سازه های هندسی قرار داد.ما به دلیل تجربه کم خیلی از چیز های جالب و مهم را نمی شناسیم و همچنین وقت کافی برای جمع آوری و دسته بندی این فیلم های آموزشی را نداریم پس ممنون می شویم که شما این جمع آوری را انجام بدید یا حتی معرفی کنید.☺
    به عنوان پیشنهاد می گم : BBCفارسی و من و تو بهترین مستند های دوبله را دارند که اگه قسمت هایی از آنها قرار دهید عالی می شود.در YouTube هم فیلم ها و آزمایش های کوتاه و عالی موجود هستش.برخی سایت های دانشگاه های خارجی و برخی سایت های آموزشی خارجی نیز تصاویر 3بعدی خیلی خوبی قرار می دهند.در ایران هم برخی از معلم ها و یا تولید کننده های محتوا های آموزشی (کتاب/فیلم و...)در Telegram و Instagram و... آموزش های خوبی قرار می دهند که اگر دست به دست هم بدیم و بهترین ها را پیدا کنیم معرکه است.😍
    اضافه کنم به نظر من خوب میشه اگه معلم ها پی دی اف کتاب را در صفحه نمایش باز نکنند و از روش نخوانند.😔 و عالی میشه اگه جای این کار کاری که گفتم را انجام بدن یا حداقل از تصاویر جدید استفاده کنند.کتاب های درسی جدید به نظر من با وجود کلی نکات مثبت در آموزش ضعیف عمل کرده.چنتا معلم ما که همش از کتاب ها درسی کل آموزش پرورش ایراد می گیرند 🤣 و دوتا از مؤلف های کتاب درسی آزمایشگاه و فیزیک معلم ما هستند😎 که معلم فیزیک ما اگه تو هزار تا چیز بهترین باشه تو دبیری اصلا خوب نیست.می خوام بگم که کسی که داره کتاب تألیف می کنه معمولا معلم خوبی نیست و هرچی باشه نهایت کاری که می تونند بکنند ساخت یه کتاب خوب هستش که کلا کتاب خیلی با نسل ما سازگار نیست.😓 یادش بخیر 😢 معلم سال های گذشه ما فیلم مریخی 2013 و ژوراسیک جدیده را تو مدرسه برایمان گذاشت به عنوان فیلم های علمی البته کلی هم مستند گذاشت

پربازدیدهای هفته