قرابت

• دانش آموزان آلاء

سلام دوستان من کلا تا امروز یه کلمه قرابت ادبیات کار نکردم 😐 میخواستم ببینم راهکار برای اینکه به 7-8 سوال قرابت کنکور جواب بدم چیه؟
    ادبیات موضوعی و کتاب اقای سبطی رو دارم، نشر الگو هم قرابتشو یکی از رفیقام چاپ پارسالشو داده بهم
    از چه منبعی شروع کنم؟ اینکه میگن قرابت فقط تسته درسته یا نه لازمه که کتاب اقای سبطی هم بخونم (کتاب ایشون خیلی حجیمه متاسفانه و یکمی ادمو دلزده میکنه)

• همیار خیرین کوچک دریا دل دانش آموزان آلاء

@مهدی2020 سلام وقتتون به خیر نظر من این که چند فصل اول کتاب اقای سبطی رو که درمورد شعر خوانی ودرک درست بخونید چون واقعا اگه این موضوع رو بلد باشید تقریبا قرابت می زنید دوم به صورت کلی درمورد ادبیات ابتدا لغات وتاریخ هر درس رو بخونید بعد متن خوانی کتاب رو انجام بدید وسعی کنید مفهوم هر بیت رو به صورت تک کلمه کنارش بنویسید اگه یه بیت سخت بود بر گردید وبه کمک درسی ها ومفهومش رو پیدا کنید در اخر به صورت یک تفریح به موضوع نگاه کنید ودسته بندی های شعری رو بخونید مثل یک شعر خوانی که ازش لذت می برید
    به صورت ازاد شعر بخونید وبه مفاهیمش فکر کنید سعر خوانی رو تو تایممرده انجام بدید
    تست بزنید وتحلیل کنید اگه کم بزنید عیب نداره ولی خوب بزنید قشنگ بررسی کنید تست رو
    @دانش-آموزان-آلاء @همیار
    @dr-sobhan
    @mrz
    @RAHIL_28
    @zahra.m
    @dr-yassi

• همیار

هر کار سختی رو میخواهی شروع کنی اگه بتونی خودتو عاشق اون کار کنی 90 درصد مشکلات برداشته میشن......اگه شروع کنی مثل بنده هر روز کمی ادبیات بخونی نا خواسته عاشق ادبیات میشی

• مدیر

سلام
    مهم ترین نکته ای که تو قرابت مطرحه اینه که شما درک درستی از اون شعر داشته باشین
    و این میسر نمی شود مگر با درست خوندن اون شعر
    یعنی باید بتونید متن شعر رو روون و درست بخونید
    این کار با شعر خوانی زیاد درست میشه
    وقتی به این سطح رسیدین با تست زدن می تونید به نتیجه مطلوبی برسین
    حتما که خوندن کتاب دکتر کمک کننده هست 🙂
    شما شعر خوانی رو تمرین کنین هر شعری که می خونین رو با چیزایی که قبلا خوندین مقایسه کنین و یه مفهوم ازش دریافت کنین
    شروع به تست زدن بکنید اگه شعرها براتون مفهوم بود که خیلیم عالی تست بزنید
    اگه نه حتما کتاب رو بخونید
    حتما هم هرشب کار کنید

• دانش آموزان آلاء

اگه بیتای کتاب درسی رو بخونم بعد از موضوعی تست بزنم خوبه؟

• @مهدی2020
    روزی نیم ساعت وقت بزار 10 تست قرابت بزن
    سه چهار ماه بعد خودت پیشرفت و تسلطت رو احساس خواهی کرد : )

• همیار

@javadm328 در قرابت گفته است:

@مهدی2020
    روزی نیم ساعت وقت بزار 10 تست قرابت بزن
    سه چهار ماه بعد خودت پیشرفت و تسلطت رو احساس خواهی کرد : )

دقیقا بحث همینه

• فقط روی مفاهیم ابیات کار کن تک تک بشین خووب بخون کتاب رو زیر و روش که کردی بعد برو با هر کتابی که داری تست بزن سرسری تست بزنی بدون مفهومی خوندن ابیات فایده نداره موفق باشی

کاربران فعال این بخش

17
آنلاین

17.6k
کاربران

7.5k
موضوع ها

536.3k
دیدگاه‌ها