مشكل من و رياضي و فيزيك!

• سلام
    من يازدهم تجربي هستم
    يه مشكل بزرگ دارم كه واقعا اذيتم ميكنه
    وقتي دارم خيلي سبز يا ابي رياضي يا گاج نقره اي فيزيك رو حل ميكنم اصلا راه حل تست ها به ذهنم نمياد و مجبور ميشم پاسخ نامه رو ببينم
    تا حالا زياد تست نزدم (تست هام توي اين ٥ سال اخير بعد قبوليم تو تيزهوشان به ١٠٠ هم نميرسه)
    اما خب وقتي ميخوام برم شروع كنم اين مشكل مياد و پدرم و در اورده 😔
    چيكار كنم دوستان؟
    @دانش-آموزان-آلاء

• از فیلم های آلا استفاده می کنین؟!

• همیار

تست زیاد کار کن ! هیچ روش دیگه ای تو ریاضی فیزیک وجود نداره !باید تست زیاد بزنی
    بعد هم اینکه بعد خوندن پاسخنامه سعی کن دوباره سوال رو بخونی و اینبار خودت حلش کنی ! ریاضی دینی نیست ک با خوندن بشه فهمید باید بنویسی تا یاد بگیری

• ادمین

سلام
    مشکل شما چیزیه که برای خود ماهم پیش اومده. شما برای رفع مشکلت چیزی که خودم اجرا میکردم این بود که روزانه مثلا nتست انتخاب میکردم و بدون پاسخ نامه حل میکردم اصلا هم مهم نبود چندتا درست میزدم گاهی اوقات پیش میومد همه رو اشتباه حل میکردم ولی همینکه ذهنم درگیر حل تست میشد خودش مقدمه ای بود برای بهتر شدنم بعد اینکه این کارو انجام دادید مرحله به مرحله تعداد تست ها را ببرید بالا وبدون پاسخ نامه جواب بدید بعد که حل کردین برین سراغ پاسخ نامه واز روی پاسخ نامه جوابارو ولو غلط چک کنید ومجددا بیاین همون سوالو با پاسخ نامه حل کنیدتا تسلط روی تست ومبحث بیشتر شه. این پیشنهاد منه اگه دوست داشتین اجراش کنید ان شاءالله که نتیجه میگیرید.
    موفق باشید 🌸

• سلام
    این ریاضی و فیزیکه نه عربی و دینی!
    شما قرار نیست با «تست زدن» یاد بگیرید.باید اول مسائل مقدماتی و پایه ای رو حل کنید.اون هم با صرف وقت کافی.و یادتون باشه که مهم ترین قسمت این کار «فکر کردن» است.اگر حرف های بزرگان ریاضی و فیزیک مثل انیشتین،نیوتون،اویلر،پولیاو... رو بخونید متوجه می شوید.بهترین کتابی هم که ترتیب و ساختار آموزشی رو رعایت کرده نشر اگو هست.

• ادمین

@ali-k در مشكل من و رياضي و فيزيك! گفته است:

سلام
    این ریاضی و فیزیکه نه عربی و دینی!
    شما قرار نیست با «تست زدن» یاد بگیرید.باید اول مسائل مقدماتی و پایه ای رو حل کنید.اون هم با صرف وقت کافی.و یادتون باشه که مهم ترین قسمت این کار «فکر کردن» است.اگر حرف های بزرگان ریاضی و فیزیک مثل انیشتین،نیوتون،اویلر،پولیاو... رو بخونید متوجه می شوید.بهترین کتابی هم که ترتیب و ساختار آموزشی رو رعایت کرده نشر اگو هست.

سلام نمیخوام مخالف نظرتون حرفی بزنم چون هرکس نظر خاص خودش رو داره
    ولی همونطور که گفتین با فکر کردن باید یاد گرفت، و طبق گفته شما حل کردن تست فایده ای نداره درست؟!،حالا سوالم از شما اینه زمانیکه شما یه مبحثیو خوندی برای تثبیتش باید چکار کرد؟؟ و این که تست از نظر شما چیه؟؟

• @ali-k
    كدوم كتاب نشرالگو براي يازدهم؟

• خب داداش ریاضی هستااااا
    شوخی نیست که
    همه اولش همین هستند
    من وقتی مثلثات خوندم.هیچی نفهمیدم.میخواستم ترک تحصیل کنم.یه دبیر داشتیم گفت
    ببین پسر جون اگه میخوای شیرینی مثلثات رو بچشی باید دو سه کیلو کاغذ کاهی هدر بدی.از اون روز من هر روز یک ساعت ریاضی خوندم(سوم دبیرستان) وقتی اسفند ماه تموم شد .من که شاگرد داغون کلاس بودم تو ریاضی و ترم اول 11 گرفته بودم.به جای معلم برای بچه ها درس میدادم و اگه تمرینی میگفتند من تمامش رو جلو تخته با چند تا راه حل میکردم.
    ریاضی ذاتا سخت است و هر چیزی سختی رو باید بیشتر کار کنی دیگه.حرفم منطقیه.شما هم الان زیاد وقت داری
    در ضمن به جای تست بهترین کار اینه تمرین های کتاب درسی+جزوه+سوال های امتحانات نهایی از کتابایی مثل پرسمان و اینا رو حل کنید.چون ذاتا تست قالبش برای یادگیری نیست قالبش برای سنجش هست ولی سوال تشریحی just for learn

• همیار

@doctor-m در مشكل من و رياضي و فيزيك! گفته است:

ببین پسر جون اگه میخوای شیرینی مثلثات رو بچشی باید دو سه کیلو کاغذ کاهی هدر بدی

چقققققدر قشنگ گفته معلمتون , واقعا عالی گفته 💎

• @doctor-m
    دقیقا.این معلم، معلم دانا و کار بلدی بوده.ممنون از نظرتون.

• @فااطمه
    من منظورم این نیست که سوالای چند گزینه ای کلا بد هستند.
    اتفاقا من معتقدم که این جور سوالات هم نوعی خلاقیت رو به همراه دارند.به عنوان مثال سوالات المپیاد مرحله اول هم 5 گزینه ای است،که سوال های فوق العاده ای داره.
    اما مشکل این جاست که این روزها وقتی کسی میگه تست،معمولا منظورش تست های کتاب های کمک آموزشی،آزمون های آزمایشی،کنکور و امثال این ها است.که معمولا هدف این سوالات سنجش میزان دقت و تسلط روی مباحثه;در نتیجه،تفکر چندانی به همراه نداره.در مرحله یادگیری باید تمرین هایی حل بشه که مفاهیم پایه ای
    وایده های اصلی رو جا میندازه.به نظر من حل تست باید در مرحله آخر و برای بالا بردن دقت عمل و سرعت عمل باشه;که یعنی تسلط.
    همونطور هم که گفتم این فقط نظر شخصی من نیست که صرفا از روی تجربه(گرچه تجربه هم هست) بگم.با توجه به نظرات دانشمندان و ریاضیدانان سرشناس تاریخ هم به این نتیجه رسیدم.

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.