طرز استفاده از یو پی اس


 • اخراج شده

  در طرز استفاده از یو پی اس چند نکته را باید به خاطر سپر د. از جمله اینکه یو پی اس نباید بیش از حد روشن و خاموش شود و بهترین حالت استفاده وقتی است که بطور دائم در مدار باشد و دائما باتری آن پر و خالی شود . به این روش عمر باتری بیشتر خواهد بود. باتری ها اگر برای مدت طولانی شارز نشوند خراب میشوند. نگهداری از یو پی اس هم مهم است و باید در محل خشک و خنک نگهداری شود و در محلی بدور از گرد و غبار و آلودگی باشد چرا که ذرات غبار رو پروانه خنک کننده و روی بورد قرا گرفته و باعث گرم شدن آن میشود.

  از یو پی اس فقط حداکثر تا ۹۰% توان آن استفاده شود و هرگز تا خالی شدن کامل باتری از آن کار نکشید. وسایل پر مصرف همچون لباسشویی و اتو و جارو برقی را به آن متصل نکنید مگر آنکه جریانی که میکشد کمتر از جریان نامی یو پی اس باشد و فقط برای مدتی کوتاه از آن وسایل استفاده شود. بطور دوره ای اگر باتری های یو پی اس از نوع سرب-اسید است آنرا براای بازبینی و چک کردن سلامت باتری ها به متخصص نشان دهید. این فاصله میتواند ۳ ماه یکبار باشد. عمر یو پی اس ها بین ۲ تا ۵ سال است و معمولا انواع دسته دوم آن عمر کمتری دارند.

  بهترین روش برای مصارف خانگی شاید انتخاب یک یو پی اس با هدف بهینه کردن مصرف برق خانوار باشد. معمولا یک یو پی اس ۲۰۰۰ ولت آمپر امکان استفاده از وسایل برقی خانه و تامین روشنایی در ساعت پیک مصرف را میدهد و حتی می توان از وسایل پر مصرف نیز بطور کوتاه مدت استفاده کرد. این امر موجب افزایش عمر وسایل و کاهش مصرف برق خانه میشود.

  منبع: یو پی اس • @xavi سلام


 • ناظم ادمین

  @xavi
  تبلیغات در انجمن ممنوعه ❗
  در صورت ادامه این روند با شما برخورد خواهد شد.


قفل شده است
 

کاربران فعال این بخش

24
آنلاین

19.4k
کاربران

9.0k
موضوع ها

604.8k
دیدگاه‌ها