ترک عادات بد • #ارتباط_نادرست

  گاهی ارتباط با جنس مخالفی که قصد ازدواج بااو را نداریم، ظاهرخیرخواهانه،کمک و دستگیری،راهنمایی و ارشاد یا بحثهای کاری به خود میگیرد. حال آنکه شیطان بیکار نمیشیند و رابطه را منحرف خواهد کرد .... • 🔹میدونی اعتماد به خدا یعنی چی؟

  ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﻴﻤﺎﻥ(ع) ﺍﺯ ﻣﻮﺭﭼﻪ ﺍی ﭘﺮﺳﻴﺪ:
  ﺩﺭ ﻣﺪﺕ یک ﺳﺎﻝ ﭼﻘﺪﺭ ﻣﻴﺨﻮﺭی؟

  ﻣﻮﺭﭼﻪ ﮔﻔﺖ : ﺳﻪ ﺩﺍﻧﻪ

  ﭘﺲ ﺍﻭ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺟﻌﺒﻪ ﺍی ﻛﺮﺩ...
  ﻭ ﺳﻪ ﺩﺍﻧﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻫﺶ ﻧﻬﺎد!!!

  ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﮔﺬﺷﺖ یک ﺳﺎل...

  ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﻴﻤﺎﻥ ﺟﻌﺒﻪ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺩﻳﺪ
  ﻛﻪ ﻓﻘﻂ یک ﻭ ﻧﻴﻢ ﺩﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﺧﻮﺭﺩﻩ !!

  ﭘﺲ ﺑﺎ ﺗﻌﺠﺐ ﺍﺯ ﻣﻮﺭﭼﻪ ﭘﺮﺳﻴﺪ ﭼﺮﺍ؟

  ﻣﻮﺭﭼﻪ ﮔﻔﺖ: ﭼﻮﻥ وقتیکه ﻣﻦ ﺁﺯﺍﺩ ﺑﻮﺩﻡ ﺍﻃﻤﻴﻨﺎﻥ داشتم ﺧﺪﻭﺍﻧﺪ
  ﺭﻭﺯی ﻣﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ ﻭ ﻣﺮﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﻤﻴﻜﻨﺪ...

  ﻭلی وقتی ﺗﻮ ﻣﺮﺍ ﺩﺭ ﺟﻌﺒﻪ ﻧﻬﺎﺩی،
  ﺑﻴﻢ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﺮﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ کنی!!!
  ﭘﺲ ﺩﺭ ﺧﻮﺭﺩﻧﻢ ﺍﺣﺘﻴﺎﻁ ﻛﺮﺩﻡ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﻢ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﺩﻳﮕﺮ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﻛﻨﻢ !!!

  ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ میفرمایند:
  ﻫﻴﭻ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺯﻧﺪﻩ ﺍی ﺑﺮ ﺭﻭی ﺯﻣﻴﻦ ﻧﻴﺴﺖ مگر آنکه روزی او بر عهده خداست...

  ماهيان از آشوب دريا به خدا شكايت بردند، دريا آرام شد و آنها صيد تور صيادان شدند!!
  آشوب های زندگی حكمت خداست. ازخدا، دل آرام بخواهيم، نه دريای آرام!

  دلتان همیشه آرام0_1511279915388_بذر-sakura-شکوفه-گیلاس.jpg • امام علی علیه السلام فرمودند:

  ✦••• «از به زمين خوردن ديگران شاد مشو؛ زيرا تو نمى دانى كه زمانه با تو نيز چه خواهد كرد.» ✦•••

  🗒 میزان الحکمه،جلد ۸ • 😕


 • دانش آموزان آلاء

  خب که چی مصلا • 0_1511282274539_179b439e-79e0-4894-a8b4-91b2347c3657-image.png • 0_1511282566579_012b7729-1d9f-4ca8-88a8-ef2bdb7d2919-image.png • 0_1511282621865_6213746a-b5f7-4ea9-9355-601f93b86d8c-image.png • @rose77 یه دیقه بیا پی وی • 0_1511282882623_3e4cb6e2-8668-494e-9e36-05869d958b0f-image.png • 0_1511283087014_a368cafe-15b0-4b89-961f-11485cf70a1f-image.png • 0_1511283155731_1cfe1c3e-5144-4302-8ab4-0c10911d3ae6-image.png • عالیه ممنون • 5 دلیل طلاق های زود هنگام امروزی

  بر اساس آمار سازمان ثبت احوال، در سال 95 بیشترین طلاق مربوط به ازدواج هایی بوده که کمتر از یک سال از عمر آن ها گذشته است. در این مقاله به 5 دلیل اصلی این طلاق های زودهنگام اشاره می کنیم.

  دلایل اصلی طلاق در ازدواج های امروزی

  باورش سخت است زن و شوهری که با هزاران امید و آرزو ازدواج می کنند، کمتر از یک سال در کنار هم باشند و بدترین راه ممکن را برای آینده زندگی مشترک شان انتخاب کنند. بر اساس آمار سازمان ثبت احوال، در سال گذشته بیشترین طلاق مربوط به ازدواج هایی بوده که کمتر از یک سال از عمر آن ها گذشته است. این آمار ناراحت کننده، زنگ خطری جدی برای همه دختران و پسران در آستانه ازدواج و خانواده هایشان است. در ادامه چند نفر از مشاوران صفحه خانواده و مشاوره، داستان زندگی مشترک پنج زوجی را بازگو کرده اند که عمر زندگی مشترک شان خیلی کوتاه بوده است.

  ارتباط با عشق سابق!

  خانمی که تنها 9 ماه از ازدواجش گذشته و برای طلاق به دادگاه مراجعه کرده بود، زندگی خود را این گونه روایت می کند که از همان هفته اول ازدواج، سردی و بی تفاوتی شوهرش را به خودش و زندگی مشترک می دیده و اوایل زیاد جدی نمی گرفته است. بعد از آن، علت را از همسرش می پرسد ولی دلیل قانع کننده و درستی عایدش نمی شود تا این که از تماس ها و پیام های مشکوک شوهرش متوجه حضور زنی دیگر در زندگی اش می شود. بعد هم شوهر بیان می کند چندین سال است عاشق دختری هستم اما خانواده ام مخالف ازدواج ما بودند و بر خلاف میل باطنی ام تو را برایم خواستگاری کردند. واقعا علاقه ای به تو ندارم و همچنان با آن خانم درگیر ارتباط عاشقانه هستم.

  ازدواج با اصرار خانواده

  آقایی 26 ساله و دارای تحصیلات تکمیلی با دختر خاله 21 ساله خود ازدواج کرده بود و بعد از شش ماه متقاضی جدایی بودند. علت را که بررسی کردیم، آقا گفت: «از ابتدا هیچ حسی به دختر خاله ام نداشتم و هیچ گاه به عنوان همسر آینده ام به او نیندیشیدم. چون خانواده و به خصوص مادرم تمایل زیادی به ازدواج من داشتند، به بهانه های مختلف موضوع ازدواج با وی را مطرح می کردند. در این اواخر روزی نبود که در منزل ما این موضوع مطرح نشود. این فشار ها زیاد شده بود و همزمان نیز اتفاقاتی مثل با خبر شدن همه فامیل و اطرافیان رخ داد و به نوعی، من در مقابل عمل انجام شده قرار گرفته بودم. بعد از عقد، فقط یک ماه توانستیم برای هم نسبتا خوب باشیم و از آن به بعد هر چه خانواده ها تلاش می کردند که ما بیشتر با هم باشیم برعکس بیشتر از هم فاصله می گرفتیم. الان بعد از شش ماه به این نتیجه رسیده ام که دنیای همسرم کاملا با دنیای من فرق می کند و به عبارتی ایشان کسی نیست که من می خواستم و من هم آن فردی نیستم که ایشان می خواست.»

  ازدواج به امید تغییر!

  زوج دیگری که کمتر از یک سال از شروع زندگی شان گذشته بود و درخواست طلاق داده بودند، مشکل اصلی شان بیکاری شوهر بود. آقا می گفت کار مشخصی ندارد و بیشتر اوقات بیکار است. هر دو نفر با طلاق موافق بودند در حالی که فقط 11 ماه از ازدواج شان می گذشت. این ازدواج به این دلیل صورت گرفته بود تا مرد سر به راه شود و به دنبال یافتن کار و شغل برود اما عاقبتش طلاق بود.

  ازدواج برای فراموشی رابطه قبلی!

  آقایی 23 ساله و مهندس عمران با خانمی 19 ساله و دانشجوی کارشناسی ازدواج کرده بود. خانم می گوید: «من از همان روز دوم بعد از عقد به ایشان حس بدی پیدا کرده بودم و تحت هیچ شرایطی حاضر نبودم با وی به زندگی ادامه دهم. همان موقع تصمیم به جدایی گرفتم اما سه ماه تحمل کردم و در این مدت حتی زمانی که می فهمیدم همسرم قرار است از محل کارش که در شهر دیگری بود برگردد، ناراحت می شدم. در این مدت نسخه های تجویز شده اطرافیان برای بهبود رابطه ما موثر واقع نشد.» در جلسات مشاوره با ریشه یابی موضوع مشخص شد که خانم قبل از ازدواج به فرد دیگری علاقه مند بوده و به امید ایجاد علاقه به همسرش و فراموشی رابطه قبلی ازدواج کرده ولی این اتفاق رخ نداده است و اکنون با مقایسه هایی که می کند، به همسرش حس تنفر شدیدی پیدا کرده است.

  انتظار ایده آل بودن همسر!

  زوج دیگری که عمر زندگی مشترک شان به یک سال نرسیده است، دختری 18 ساله است که با پسری 23 ساله ازدواج کرده و به فاصله سه ماه از عقد یاد و خاطرات علاقه مندی اش به پسر همسایه که چندین سال قبل اتفاق افتاده است و فقط چند بار همدیگر را از دور دیده اند و در حد چند کلمه با هم حرف زده اند، زنده شده و تمام فکر و ذهن وی را درگیر خودش کرده است به نحوی که چنان شخصیت ذهنی ایده آلی از پسری که چند سال است حتی از او خبری هم ندارد برای خودش ساخته که تحت هیچ شرایطی حاضر نیست زندگی با همسرش را ادامه بدهد. او پس از مقایسه همسرش با ایده آل ترین شرایط ممکن، به جایی رسیده که فقط طلاق را چاره کار می داند.
  ❤️با تشکر • http://forum.sanatisharif.ir/topic/4746/منتظران-ظهور/195
  سر بزنین به تایپک من هم خوش حال میشم .. • من خیلی موافق این مطلب شما نیستم
  میدونید مثل این میمونه که بگیم
  استفاده از اینترنت در ابتدا برای رفع حاجات و بدست اوردن پاسخ مناسبی برای سوالات ماست ولی در ادامه شیطان این استفاده رو منحرف میکنه ...

  در صورتی که این طور نیست . بسته به جنبه و طرز فکر و دید فرد استفاده کننده اینترنت داره ...

  پس هم جنبه خوب داره هم بد
  میتونیم از جنبه خوب اینترنت استفاده کنیم نه بدش

  . • @پریسا-علیخانی در ترک عادات بد گفته است:

  من خیلی موافق این مطلب شما نیستم
  میدونید مثل این میمونه که بگیم
  استفاده از اینترنت در ابتدا برای رفع حاجات و بدست اوردن پاسخ مناسبی برای سوالات ماست ولی در ادامه شیطان این استفاده رو منحرف میکنه ...

  در صورتی که این طور نیست . بسته به جنبه و طرز فکر و دید فرد استفاده کننده اینترنت داره ...

  پس هم جنبه خوب داره هم بد
  میتونیم از جنبه خوب اینترنت استفاده کنیم نه بدش

  .

  نه اتفاقا من خیلی موافقم با مطالبش درست ولی قبول داری بیشتر ادما نتونستن از جنبه ی خوبش استفاده کنن عزیزم خیلی ها با ایمانت تر از ماها بودن و غرق شدن چه برسه به ماها که هنوز اول راهیم پس پیشگیری بهتر از درمان است .. • @rose77
  من که هرگز به این جور روابط تن ندادم و نخواهم داد چون بنظرم احمقانست ": ))
  ولی درسته بیشتریا فقط از یه جنبه خاص بهش میپردازن • @پریسا-علیخانی سلام خوش اومدی مسله اینجاست انحراف چی باشه مثلا رفتن به سمت فیلم پورن بنده کانال دارم ک مراجعه کننده گان زیادی دارع از خودارضایی بگیرید تا شکست عشقی.............. • @ramin0916

  انحراف هر چیزی میتونه باشه .

  فقط به این جور مطالب بسنده نمیکنه ... • @ramin0916
  درضمن
  سلام و ممنونم بابت خوش امد گویی : ) • @پریسا-علیخانی در ضمن جنبه حدی دارع اراده انسان در مقابل اراده شیطان بسیار کوچکه بهمین خاطره بیشترمون نا امیدی میاد سراغمون در این زمان باید دنبال اراده خود بریم تا با شیطان مقابله کنیم برای بدست اوردنشم باید با خدا اشتی کنیم • @پریسا-علیخانی در ترک عادات بد گفته است:

  @rose77
  من که هرگز به این جور روابط تن ندادم و نخواهم داد چون بنظرم احمقانست ": ))
  ولی درسته بیشتریا فقط از یه جنبه خاص بهش میپردازن

  خدا رو شکر که وارد نمیشی به این رابطه ها ولی عزیزم این رو بودن رابطه با نامحرم گناه و حرامه پس نباید داشت • @rose77
  خوب پس اگر اینطوره
  خانوما بتره درس نخونن
  بیرون نرن
  بشینن تو خونه
  تا با نامحرم حرف نزنن دیگه

  چون به هر حاااالللللل اخرش این روابط ختم میشه به خواسته دل شیطان 😕

  همه چیز بستگی به طرف زن داره (خود جنس مونث )
  تا وقتی که جنس مونث حدود رو رعایت کنه و خودش نخواد هیچ مشکلی براش پیش نمیاد : ) • @پریسا-علیخانی درسته ولی با رعایت نه این ک به دلیلی طولانی کنی در این زمان قطعا شیطان کار خودشو میکنه • @پریسا-علیخانی در ترک عادات بد گفته است:

  @rose77
  خوب پس اگر اینطوره
  خانوما بتره درس نخونن
  بیرون نرن
  بشینن تو خونه
  تا با نامحرم حرف نزنن دیگه

  چون به هر حاااالللللل اخرش این روابط ختم میشه به خواسته دل شیطان 😕

  همه چیز بستگی به طرف زن داره (خود جنس مونث )
  تا وقتی که جنس مونث حدود رو رعایت کنه و خودش نخواد هیچ مشکلی براش پیش نمیاد : )

  من نگفتم زن جای نره عزیزم و اینکه این حدود رو هم دین ما معین کرده چه در خانواده ها چه در اجتماع به هر حال اگه ما رعایت کنیم اون حدود رو دیگه به این مسائل دچار نمیشیم این همه فساد و بی بند باری برا اینه که خیلییی ها همین حدود رو رعایت نمییکنن و هر چیزی حدی داره خانومی تو چارچوب دین بخوای پیش بری هیچ مشکلی پیش نمیاد .. • @ramin0916
  غیر منطقیه حرفتون D : • @rose77

  توی صحبتاتون ضد و نقیض دارین 😅

  ولی خوب هر کسی نظری داره و محترم
  نظر شماهم خیلی قابل احترام برای من : ) • @پریسا-علیخانی در ترک عادات بد گفته است:

  @ramin0916
  غیر منطقیه حرفتون D :

  تو هر رابطه با نامحرم شیطون کمین کرده این رو ما نمیگیم امامان ما میگن پس عقل حکم میکنه که نباید رابطه ای غیر ضروری باشه


 • همیار حامیان آلاء - جزوات

  اگر انسانی، انسانی را به خاطر گناهی سرزنش کند، نمیرد تا خود به آن گناه مرتکب شود. امام صادق(ع) • @ramin0916

  این رو بدونید کسی که واقعا و قلبا وجود خدا رو و حضور خدا رو کنارش حس بکنه هرگز به این سمت ها نمیره .

  ولی موافقم باید رعایت کرد • @1540557162 در ترک عادات بد گفته است:

  اگر انسانی، انسانی را به خاطر گناهی سرزنش کند، نمیرد تا خود به آن گناه مرتکب شود. امام صادق(ع)

  من خیلی از همین حدیث میترسم خدا خودش کمکمون کنه که کسی رو سرزنش نکنیم


 • همیار حامیان آلاء - جزوات

  @rose77 . خدا کمکمون کنه • @rose77

  کاملا درسته و من هم مخالفتی ندارم
  ولی ولی ولی فقط و فقط به اراده اون فرد مونث بستگی داره

  مثال میزنم
  شما تا توی خیابون یا هرجای دیگه اگر پوشش نامناسب ویا رفتار نامناسبی نداشته باشی

  1. توجه کسی رو جلب خودتون نمیکنید
  2. اگر هم کسی به طرف شما بیاد شما میتونید نادیده بگیرید تا به شما اسیبی وارد نشه (پش قدم نبودن و مایل نبودن یک خانوم منظورمه )

  پس ، نتیجه اگر خانومی توی رابطه هرچند معمولی احساس خطری بکنه قطعا دیگه اون رو ادامه نمیده
  نه اینکه خودش دچار گناه نشه
  به این دلیل اون رابطه رو تموم میکنه که تعرضی به حقوقش نشه • @پریسا-علیخانی در ترک عادات بد گفته است:

  @rose77

  کاملا درسته و من هم مخالفتی ندارم
  ولی ولی ولی فقط و فقط به اراده و مقام اون فرد مونث بستگی داره

  مثال میزنم
  شما تا توی خیابون یا هرجای دیگه اگر پوشش نامناسب ویا رفتار نامناسبی نداشته باشی

  1. توجه کسی رو جلب خودتون نمیکنید
  2. اگر هم کسی به طرف شما بیاد شما میتونید نادیده بگیرید تا به شما اسیبی وارد نشه (پش قدم نبودن و مایل نبودن یک خانوم منظورمه )

  پس ، نتیجه اگر خانومی توی رابطه هرچند معمولی احساس خطری بکنه قطعا دیگه اون رو ادامه نمیده
  نه اینکه خودش دچار گناه نشه
  به این دلیل اون رابطه رو تموم میکنه که تعرضی به حقوقش نشه

  بله عزیزم باید رعایت کرد و اینکه شما درست میگی جنس مونث باید بیشتر مراقب باشه و اینکه من همیشه کلی میگم تو چارچوب دین رفتار کنیم همیشه ارامش رو خواهیم داشت البته نه اینکه بگم خودم همه رو رعایت میکنم نه ولی خب من تا جای که میدونم ارامش واقعی رو تو این چیزا میشه پیدا کرد و یه رابطه و گناه میتونه تموم ارامش رو از ما بگیره ه هر حال من امیدوارم هیچ کس از جوون ها و نوجوون های ما دچار این اشتباه نشن..


 

کاربران فعال این بخش

36
آنلاین

18.3k
کاربران

8.0k
موضوع ها

561.8k
دیدگاه‌ها