کتاب مناسب یک تغییر رشته ای

• سلام دوستان

من دیپلمم تجربی هست و کنکور تجربی دادم پارسال اما امسال میخوام کنکور ریاضی شرکت بکنم اما دروس ریاضیات رو اصلا نخوندم هنوز و کلاس نرفتم که داره خیلی دیر میشه
    من دقیق نمیدونم چه کتابی بدرد من میخوره! (برای هندسه ، گسسته ، حسابان و دیفرانسیل منظورم هست)
    مثلا کتاب های سیر تا پیاز بدرد من میخورن؟ تست هاشون ضعیف نیست یا درسنامه هاشون مناسب کنکور هست؟

ممنون

• دانش آموزان آلاء

داداش کاری ندارم به اینکه میخوای تغییر رشته بدی ولی اگر ریاضی نمیگیری فقط میخوای قبول بشی بری دانشگاه عمومیا رو بزنی حله.... والا دوستای خودم تغییر رشته دادن رفتن تجربی بعد چجوری شما میخواین بیان ریاضی ...کتاب مهم برای شروع خیلی مهم حسابانه...من خیلی سبز رو بهت معرفی میکنم...هندسه نشرالگو گسسته خیلی سبز دیفرانسیل باید بری کتابارو بخونی ببینی کدومشو میفهمی دیف سخته سخت xd ..

• کتابای کانون چون یکم سطحشون پایینه خوبن به نظرم چون اصلی ترین کارتسلط بر سوالای کنکوره . مکملشون سه سطحی هست . ولی به نظرم سوالای آبیو یه بار نزنین . دو سه بار بزنین که مسلط شین . بازم اگه جواب نداد ادامه ندین ولی تست تکراری واسه من موثر بودهش

• از فیلمای سایت استفاده نمی کنین ؟ درسنامه خوندن واسه یه تغییر رشته ای فک نکنم جواب بده .
    اگه خییییلی ریاضی ضعیفین ، حسابان و هندسه 2 و جبر رو هم از سایت ببینین عالیه ولی زمان ندارین :دی
    ولی دیف و تحلیلی و گسسته استاد شامیزاده توصیه ی اکید بنده ست واسه تماشا
    هر چند اگه درسنامه هارو می گیرید نیازی شاید نباشه ولی فک نکنم بشه بدون کلاس پیش رفت

• @hossein_7 شما برای گسته و هندسه که زیاد نخوندی از گاج استفاده کن گاج نقره ای خیلی خوبه برا ریاضی هم تستای 30 سال قلم چی خوبه اما درسنامش گیجت میکنه درسنامشو نباید بخونی

• دانش آموزان آلاء

• @javad0140 عکس تست رو بفرست نمیفهمم چیه

• ممنون از همه دوستان

آقای @javad0140 علت اینکه میخوام تغییر رشته بدم به ریاضی اولا رقابت خیلی راحت تر هست دوما به رشته هاش علاقه بیشتری دارم
    تجربی فقط پزشکی و دندان پزشکی رو خوشم میاد که خییلی سخته!

احتمالا کلاس هم خواهم گرفت چون واقعا بدون کلاس نمیشه ولی باز یک درسنامه کامل و خوب میخوام که باهاش جلو برم
    راستش یکم کم کاری کردم و ریاضی تجربی هم عالی نبوده ولی استعداد خیلی زیادی دارم و حتی تا دوم دبیرستان عالی بدونم بدون حتی یک خط خوندن! ولی دیگه سوم و پیش دیگه بدون خوندن نمیشه واقعا!
    کتاب های ریاضی خیلی سبز مناسب من هست؟ میخوام دیفرانسیل، ریاضیات پایه، گسسته و هندسه تحلیلی بگیرم چون بنظر درسنامه کاملی دارن و تست هاشون هم خیلی سطح بالا نیست و معمولیه

هندسه پایه هم دقیق نمیدونم چی بگیرم! شاید الگو هر پایه رو گرفتم! چون هندسه ام نسبتا خوبه

میخواستم سیر تا پیاز گاج بجای کتاب های خیلی سبز بگیرم ولی میگم شاید خیلی بدرد کنکور نخورن چون من فقط واسه کنکور میخوام نه امتحان

اگر دوستان راهنمایی بکنن ممنون میشم

• همون ریاضی تجربی رو مسلط شی کافیه هاااا. برای 30 درصد کافیه، برای یادگیری ریاضیات رشته ریاضی بنظرم تا معلم برات توضیح نده نمیتونی، بنظرم یه کتاب آبی قلم چی ده سال یا سی سال بگیر برای دیفرانسیل و ریاضی پایه و حسابان، ویدیو های آقای شامی زاده رو هم ببین که درس رو کامل بفهمی، گسسته و هندسه پایه تستای کنکور متنوعی دارن و با این زمان بنظرم معقولانه نیست زمان گذاشتن روشون، ولی در عوض هندسه تحلیلی رو جدی بگیر و بخون، کتاب هم میتونی میکرو طبقه بندی گاج بگیری خیلی خوبه هم درسنامش هم تستاش.

• @dr-sobhan همیار درس ریاضیه میتونی ازش کمک بگیری

• ویدیو های آقای شامی زاده رو حتمن چند قسمتشو ببین بنظرم اونا رو ببینی دیگه نیازی به کلاس نداری.

• همیار

@javad0140 در کتاب مناسب یک تغییر رشته ای گفته است:

برای شروع خیلی مهم حسابانه...من خیلی سبز رو بهت معرفی میکنم...هندسه نشرالگو گسسته خیلی سبز دیفرانسیل باید بری کتابارو بخونی ببینی کدومشو میفهمی دیف سخته سخت xd ..

چرا آخه :| خب برای دیف و حسابان یه کتاب رو میتونه کار کنه :|

• اصن حسابان نصفش دیفرانسیله بدون دیفرانسیل فقط حسابان بخونی انگار ناقص خوندی

• همیار

با یه درصد حدود 20 ریاضی و عمومی بالا و فیزیک و شیمی نسبتا خوب میتونی خیلی راحت قبول شی
    پس من نظر بخوام بدم نظرم این میشه : حد و پیوستگی و مشتق و کابربرد مشتق و احتمالات ( احتمال در فضای پیوسته رو اگه نفهمیدی کلا بذار کنار و وق نسوزون براش ) و هندسه یک و هندسه دو رو بخونی کافیه البته گراف هم یه درس خیلی مفهومی و شیرینیه ک من خودم خیلی دوسش داشتم و بنظرم میتونی برای این هم وقت بذاری
    برای انتخاب منابع برو نمونه صفحات منابع مختلف رو دانلود کن ببین کودومشو بیشتر دوسداری همونو استفاده کن ولی سیر تا پیاز بدرد سال کنکور نمیخوره !برای یادگیری هم از ویدیو های همین سایت آلا استفاده کن

• همیار

@aaalizadeh79 در کتاب مناسب یک تغییر رشته ای گفته است:

اصن حسابان نصفش دیفرانسیله بدون دیفرانسیل فقط حسابان بخونی انگار ناقص خوندی

تو ک ادبیاتت خوبه دیگه چرا داداش خودتو اذیت میکنی 😂😂دیف ادامه و تکمیل کننده حسابانه

• @dr-sobhan هندسه یک و دو رو من گذاشتم بعد عید یکی دو تا فصلشو بخونم، خیلی تست داره و خیلی سخته وقتمو میگیره، حذف کردم از برنامم بجاش دیف گذاشتم

• همیار

@aaalizadeh79 در کتاب مناسب یک تغییر رشته ای گفته است:

@dr-sobhan هندسه یک و دو رو من گذاشتم بعد عید یکی دو تا فصلشو بخونم، خیلی تست داره و خیلی سخته وقتمو میگیره، حذف کردم از برنامم بجاش دیف گذاشتم

اشتباه میکنی ! بعد عید نمیتونی هندسه بخونی ! هندسه دو رو حتما 10 سال قلم چیشو بگیر کار کن
    هندسه یک هم یا همون قلم چی و تسلط رو تستای کنکور قدیم یا جمع بندیه هندسه یک خیلی سبز

• @dr-sobhan الگو دارم برا دو تاش، امروزم یه جمع بندی مهروماه دیدم خیلی کم حجمه سی جهل صفحس

• @dr-sobhan هندسه فصل دو رو از نشر الگو تست زدم تا سطح a v b تونستم بزنم دیگه وقتم به c نرسید، تستای سراسریش هم موند، ازین به بعد فقط سراسریا رو بزنم؟

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.