یه سوال سرعتی!!!!!

• سلام .خدا قوت .اقا یه سوال اگر تو یه سوال به ما مقدار واکنش دهنده ها رو بده .حجم ضرف واکنش رو هم بده.و از ما سرعت تولید یک فراورده گازی بر حسب مول بر لیتر بر واحد زمان بخواد .آیا باید در نهایت در مخرج برای سرعت این ماده گازی حجم باقی مانده ظرف(یعنی حجم ظرف منهای مقدار اشغال شده توسط مواد جامد )رو قرار بدیم ؟؟؟؟؟
    با تشکر فراوان

• من که یه نمونه حل کردم فک کنم وقتی واکنش دهنده رو بر حسب مول بدست اوردی و تقسیم بر ز مان کردی برای اینک لیتر رو بیاری تو مخرج باید ضربدر 1/ میزان لیتر یا کلا تقسیم بر لیتر میکنی

• سلام
    توی این سوالا بهتره از رابطه
    R=dn/vdtبری
    دی همون دلتاس 😁

• @mhaskh در یه سوال سرعتی!!!!! گفته است:

سلام .خدا قوت .اقا یه سوال اگر تو یه سوال به ما مقدار واکنش دهنده ها رو بده .حجم ضرف واکنش رو هم بده.و از ما سرعت تولید یک فراورده گازی بر حسب مول بر لیتر بر واحد زمان بخواد .آیا باید در نهایت در مخرج برای سرعت این ماده گازی حجم باقی مانده ظرف(یعنی حجم ظرف منهای مقدار اشغال شده توسط مواد جامد )رو قرار بدیم ؟؟؟؟؟
    با تشکر فراوان

اره....معمولا این سوال رو جوری میدن که مایع داشته باشیم....و بقیه حجم رو برای گاز در نظر بگیریم

• دانش آموزان آلاء

این پست پاک شده!

• @njzamin خودم هم چند مورد از این قبیل دیدم که مثل اینی که شمامیگید بودن .مثل سوال5 ازمون 5 فار ازمون ،سوال9 ازمون 6 موج و...اما متاسفانه سوالا رو اشتباه حل کردند .
    چرا که دقت نکردند که اون مایع به فراورده تبدیل میشه و اونا کل حجم رو کم کردند .

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.