تیزهوشان

• خیلی وقته که یه جو غلطی بین بعضی از دانش آموزای مدارس نمونه و عادی به وجود اومده که میگه کنکور تحت سلطه بچه های تیز هوشان
    من خودم تو نمونه میخونم خیلی ترس دارم از این حرف چون یه جورای قبولش دارم
    بدجوری مثل خوره داره مغزم میخوره
    میخوام بدونم اکثر کسایی که کنکور رتبه های برتر هستن همشون تو تیزهوشان میخوندن؟
    اکثر دوستای من تو تیزهوشانن و وقتی جزوه هاشونو یا مطالبی که میدونن یا گفته شده رو میبینم کلا خودمو میبازم چون همه چیزو کامل بهشون میگن
    ف

• دانش آموزان آلاء

منم نمونه بودم همچین چیزی اصلا وجود نداره با این چیزا ذهنتو درگیر نکن

• دانش آموزان آلاء

@alirezaw
    اگه اینطوری باشه پس این همه دختر پسرایی که از شهرستان و تو امکانات کم میان رتبه برتر میشن چی باید بگن؟

• @mahdis_hojjati
    خوب اونا چطوری میخونن؟
    من دنبال یه راه درستم‌واسه درس خوندن
    نه این جملات کلیشه ای که همه میگن خوب بخونو این جو چیزا

• دانش آموزان آلاء

@alirezaw
    نشدنی نیست
    ولی خب مزیتی که اونا دارن دبیر های بهتر و شرایط آموزشی بهتر هست که تقریبا نصف راه رو براشون باز میکنه
    اونا از 50 شروع میکنن که برسن به 100
    ما از 0 شروع میکنیم که برسیم به 100
    ولی کلا میشه رسید

• دانش آموزان آلاء

خیلی از بچها رو دیدم تو مدرسه معمولی هم درس میخونن ولی خیلی بیشتر از بچها تیز هوشان و نمونه هم قبولی دارن این کنکور رقابته وربطی به پایه ی عالی ونمیدونم مدارس خاص نداره

• دانش آموزان آلاء

همین مهتا ستاریان رتبه 5 کشور کنکور95 شهری که درس میخوندو دیدم از لحاظ امکانات هیچی نداره

• دانش آموزان آلاء

@22ستاره در تیزهوشان گفته است:

خیلی از بچها رو دیدم تو مدرسه معمولی هم درس میخونن ولی خیلی بیشتر از بچها تیز هوشان و نمونه هم قبولی دارن این کنکور رقابته وربطی به پایه ی عالی ونمیدونم مدارس خاص نداره

فرق که داره مطمئنا
    به طور مثال من تو یه مدرسه داغون که 5 درصد هم شرایط خوندن توش نیست بودم
    معلم میومد سر کلاس پرتقال میخورد از رو کتاب میخوندیم میرفت ! 4 تا فحش و مزخرف هم وسط کلاس به ما میداد ..درس حفظی منظورم نیستا ، فیزیک بود مثلا !!
    خب من بخوام بخونم خودم باید تنهایی تو خونه بشینم بخونم ده برابر بقیه وقت صرف کنم تا بفهمم ، یکی تو تیزهوشان معلم یه بار سر کلاس درست بهش درس میده دیگه تموم میشه میره ، طرف تو خونه هم درس میخونه دیگه فقط تست میزنه با خیال راحت ،
    فیزیک و ریاضی هم تقریبا اگه پایه خوب نباشه راه به جایی نمیبره و حقیقته این در هر حال ! شما وقتی ریاضی 2 رو نفهمی حسابان هم نمیفهمی ، حسابان نفهمی هیچی از دیفرانسیل نمیفهمی ! حالا شما فکر کن تو یه سال بخوای بخونی واسه کنکور از کجا باید شروع کنی ؟
    نمیگم نمیشه ، حتما میشه ولی خب 10 برابر بقیه تلاش میخواد اینکار و توقع رتبه بالا خیلی تاپ هم نمیره

• دانش آموزان آلاء

@22ستاره مهتا نمیشه گفت چون واسه کلاسا میرفت تهران و مراغه

• دانش آموزان آلاء

دبیر هم مهمه ولی خود ادم مهم تره شماهم با این فکرا زهنتو درگیر نکن

• دانش آموزان آلاء

@arashsr در تیزهوشان گفته است:

فرق که داره مطمئنا
    به طور مثال من تو یه مدرسه داغون که 5 درصد هم شرایط خوندن توش نیست بودم
    معلم میومد سر کلاس پرتقال میخورد از رو کتاب میخوندیم میرفت ! 4 تا فحش و مزخرف هم وسط کلاس به ما میداد ..درس حفظی منظورم نیستا ، فیزیک بود مثلا !!
    خب من بخوام بخونم خودم باید تنهایی تو خونه بشینم بخونم ده برابر بقیه وقت صرف کنم تا بفهمم ، یکی تو تیزهوشان معلم یه بار سر کلاس درست بهش درس میده دیگه تموم میشه میره ، طرف تو خونه هم درس میخونه دیگه فقط تست میزنه با خیال راحت ،
    فیزیک و ریاضی هم تقریبا اگه پایه خوب نباشه راه به جایی نمیبره و حقیقته این در هر حال ! شما وقتی ریاضی 2 رو نفهمی حسابان هم نمیفهمی ، حسابان نفهمی هیچی از دیفرانسیل نمیفهمی ! حالا شما فکر کن تو یه سال بخوای بخونی واسه کنکور از کجا باید شروع کنی ؟
    نمیگم نمیشه ، حتما میشه ولی خب 10 برابر بقیه تلاش میخواد اینکار و توقع رتبه بالا خیلی تاپ هم نمیره

باورت شاید نشه ولی من پیش دانشگاهی رو یه جلسه هم مدرسه نرفتم خودم خوندم معدلم شد 18 ینی هیج دبیری برا زیستو فزیکو شیمی و ریاضی نداشتم خودم خوندم الان درسته وقت زیادی صرف خوندنت میشه ولی خیلی ها هم انگیزه و حس خوندنو ندارن

• دانش آموزان آلاء

@rahil_28 در تیزهوشان گفته است:

@22ستاره مهتا نمیشه گفت چون واسه کلاسا میرفت تهران و مراغه

بره هم بازم اینم وقت صرف میکرده بره بیاد میدونی تهران تا ملکان چقدر راهه برا یه دانش اموز کنکوری راه خیلی طولانیه

• دانش آموزان آلاء

اصلا بگیم همه ی این چیزایی که میگین شما درست ولی به تیز هوشان و به نمونه و مدارس عادی ربط انچنانی نداره داره ها انگیزه و روحیه ادما فرق دارن چون این مسئله درباره ادما متفاوته برا همین تو کنکورم زیاد تاثیر انچنانی ندارن میدونی موضوع اینه که خیلی ها قبلنا زرنگ بودن و اخراش نزدیک به کنکور کم میارن خیلیا حوصلشون نمیکشه واسه درس حتی اگه تومدارس خاصم باشن اگه اینجور بود که پسر خاله بنده از راهنمایی تا پیش دانشگاهیش تیز هوشان بود الان باید رتبه سه رقمی رو میاورد پس چرا نیاورده حالا نه این فقط خیلی ها مشابه همین

• دانش آموزان آلاء

@alirezaw
    تو مدرسه مشاور ندارین؟
    یا بیرون یه مشاور خوب اگه کسی بشناسه بهت معرفی کنه خوبه!!

• دانش آموزان آلاء

اصلا بگیم همه ی این چیزایی که میگین شما درست ولی به تیز هوشان و به نمونه و مدارس عادی ربط انچنانی نداره داره ها انگیزه و روحیه ادما فرق دارن چون این مسئله درباره ادما متفاوته برا همین تو کنکورم زیاد تاثیر انچنانی ندارن میدونی موضوع اینه که خیلی ها قبلنا زرنگ بودن و اخراش نزدیک به کنکور کم میارن خیلیا حوصلشون نمیکشه واسه درس حتی اگه تومدارس خاصم باشن اگه اینجور بود که پسر خاله بنده از راهنمایی تا پیش دانشگاهیش تیز هوشان بود الان باید رتبه سه رقمی رو میاورد پس چرا نیاورده حالا نه این فقط خیلی ها مشابه همین

منم راهنمایی نمونه بودم و دبیرستان هم تیزهوشان قبول شدم اما شرایط طوری نبود که بخوام برم
    آشنایی دارم دوستانی که اونجا هستن هم نصفشون الکی رفتن به زور پول و کلاس !
    مسئله من هم اینها نبودن ، صحبتم درباره کسایی بود که میخوان بخونن و میتونن بخونن ! که خب طبیعتا اونی که هم میتونه هزینه کنه هم مدرسه خاص بره خیلی وضعش بهتر و کارش راحت تره نسبت به بقیه و با 2 برابر سرعت جلو میره ...نمیشه اینو انکار کرد . تلاش چند برابر میطلبه تا شرایط برابر بشه

• دانش آموزان آلاء

@arashsr در تیزهوشان گفته است:

منم راهنمایی نمونه بودم و دبیرستان هم تیزهوشان قبول شدم اما شرایط طوری نبود که بخوام برم
    آشنایی دارم دوستانی که اونجا هستن هم نصفشون الکی رفتن به زور پول و کلاس !
    مسئله من هم اینها نبودن ، صحبتم درباره کسایی بود که میخوان بخونن و میتونن بخونن ! که خب طبیعتا اونی که هم میتونه هزینه کنه هم مدرسه خاص بره خیلی وضعش بهتر و کارش راحت تره نسبت به بقیه و با 2 برابر سرعت جلو میره ...نمیشه اینو انکار کرد . تلاش چند برابر میطلبه تا شرایط برابر بشه

اینایی که میگی درسته ولی اینجور مقایسه کنی خودتو با دیگران که داغون میکنی خودتو

• سلام دوستان
    مدرسه من هر سال حداقل دو تا تک رقمی میده
    این حرفایی که من میزنم رو بخونید و بدونید سودی نداره من به شما دروغ بگم !

اول اینکه دانش آموزان سمپاد چون از فیلتر رد شد همه شون درس خون هستن
    نه اینکه چون اومدن سمپاد درس خون شدن !
    پس یه کسی که به هر دلیلی نتونسته بیاد تیزهوشان اگر درس خون باشه تا اینجا میشه برابر

دوم اینکه جو سمپاد رو درس تا چیزای دیگه
    بچه هایی که از سمپاد راهنمایی میان زمزمه های فلانی رتبه طلا المپیاد آورد و... تو گوششونه واسه همین از راهنمایی برخی شروع میکنن برای المپیاد خوندن و از دانش آموزای بالاتر کمک میگیرن منابع رو میپرسن و... و میشینن میخونن بقیه میان دبیرستان شاید بخوان المپیاد شرکت کنن که دیره !
    پس اگر کسی همچین اطلاعاتی رو از یه مشاور از نت از فامیل و... به دست بیاره و خودش درس خون باشه این فاکتور هم برابر

سوم اینکه الان دانش آموزایی داریم معتادن باور کنید 13 معدلشونه دوست دختر دارن و درگیر این مسائل
    شما سمپادی بودن رو میبینید من درس خون بودن

با دقت بخونید چی میگم
    همه بچه ها تک رقمی ما به شدت ساعت مطالعه شون بالا بود روزی که مدرسه دارن 10 ساعت کفش می خونن
    14 ساعت روزای تعطیل 15 ساعت ، 16 ساعت هم میخونن
    والله با همین کتابای بازار
    آخه عزیزای من بشینید مثلا خیلی سبز رو برای شیمی پیش شما هم بخونید باضافه کتاب
    دبیر هم لازم نیست داشته باشین از آلا هم لازم نیست فیلم ببینید باور کنید یاد میگیرید بعد خیلی سبز ( هم درس نامه هم تست) برید منبع دوم مثلا مبتکران بزنید
    برای سوم هم اول خیلی سبز بعد مبتکران
    دوم اول مبتکران

اگر حفظیاتتون رو مرور کنید به موقع هم جمع بندی کنید مباحثی که سر در نیاوردین هم از آلا ببینید میرید شیمی رو صد میزنید
    حالا بگید سمپاد درصداش بالاست چون امکانات دارن
    به خدا کلاس کنکور معلم این کتاب یا اون کتاب این آزمون یا اون یکی و... همه ش حاشیه س درس باید بخونیم درس
    به خدا بیشتر دانش آموزای سمپاد اصلا مدرسه نمیان میرن بیرون کلاس چون تو حاشیه ان ! معلمای مدرسه رو آدم حساب نمی کنن!!
    من با صداقت میگم هامون سبطی از دبیر ما بهتر آرایه رو درس میده !
    الان آلا دارید کتابای بازار هم در دسترسه************* فقط اراده ها با هم متفاوتن*********
    رتبه های خوب همه مثل تراکتور کار میکنن هر کسی هم بعد کنکور گفت من 6 ساعت میخوندم دو رقمی شدم کذابه ! یا میخواد بگه من باهوشم !! یا یه موسسه ای بهش پول داده تبلیغش کنه !!! کنکور یعنی حفظ بودن ! شما مثلا باید ریاضی رو مفهومی یاد بگیری بعد انقدر سوال حل کنی که حفظ بشی کنکور سوالو دیدی باید درجا حل کنی نه اینکه فس فس شل شل راه حل رو تشخیص بدی یه بار بری به جواب نرسی و... !! چون بحث زمان مطرحه
    سوالای فیزیک رو بدی انیشتین نمیتونه در 30 دقیقه فک کنم بالای 60 بزنه با این که بیشتر فیزیک میدونه ! اما کنکوری کمتر فیزیک میدونه اما حفظه ! درجا رابطه رو مینویسه حل میکنه فکر نمی کنه و 100 میزنه

الان این کاری که من میگم رو بکنید
    با برنامه یه کنکور آزمایشی برید جلو ( آزمون بدید چه بهتر ) و به برنامهش شرطی بشین یعنی باید برسین ، اگر عقب افتادین یا هنوز شروع نکردین نترسین همت کنید میرسید و جبران میکنید ( من خودم تابستون رو خوب خوندم سوم بودم خوب خوندم دوم رو هم خوب خوندم اما از مهر یه مشکلاتی که مرد 40 ساله رو میزنه زمین رو دارم یدک میکشم با خودم و نمیتونم خوب بخونم و عقبم 21 مهر هیچی نخوندم 6800 تراز قلم چی من هست 5 آبان غایب شدم الان هم از آزمون هفته بعد خیلی پراکنده مطالعه کردم قصد دارم این یه هفته مونده از آزمون رو حداقل از اختصاصی ها هر قدر تونستم بخونم ) داداشم از خودم اطلاعات دادم ببینی من هم تقریبا از مهر هیچی نخوندم و از برنامه 3 آزمون تقریبا عقبم ( با احتساب این آزمون ) و معدلم هم 19.98 هست و سمپاد تبریز که همین امسال دو تا تک رقمی کشوری تجربی داد درس میخونم

پس داداشم برنامه قلم رو دان کن برو جلو و عقب افتادگی هاتو جبران کن و تونستی جلو بیوفت
    از منابع بازار مثل همه رتبه های برتر تست بزن و درس رو مسلط شو
    اگر درسی رو مشکل داری از آلا فیلمشو ببین ( همه درسا رو نبین وقتت هدر میره ) ( مثلا من فقط چن قسمت آرایه دیدم )
    اشکالم داشتی بیا اینجا بپرس جواب میدن

حالا شما چی کم داری از کل رقیب های کنکورت ؟ سمپادی غیر سمپادی ؟

• ادمین

@ata1214 درود بر شما 😃 👍

• اصلن ربطی به تیزهوشانی بودن نداره من خودم نمونم ولی یه مدرسه عادی پسرانه از مدرسه نمونه دولتی پسرانه سمت ما بیشتر رتبه برتر داده و پزشکی قبول شدن

• دانش آموزان آلاء

@mahdiya در تیزهوشان گفته است:

اصلن ربطی به تیزهوشانی بودن نداره من خودم نمونم ولی یه مدرسه عادی پسرانه از مدرسه نمونه دولتی پسرانه سمت ما بیشتر رتبه برتر داده و پزشکی قبول شدن

اره والا این اتفاق تو مدرسه ماهم افتاد 😂

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.