خرچنگ دراز

• با سلام خدمت دوستان و عرض خدا قوت

سه تا سوال داشتم
    اول اینه منافذ قلب خرچنگ دراز رو تا اوجایی که من به دنبال این قضیه گشتم مثل منافذ قلب ملخ که همولنف جذب میکنن نمیگیریم
    یعنی همولنف در خرچنگ دراز فقط از سیاهرگ هایی که از آبشش میاد وارد قلب میشه نه از منافذ
    این درسته ؟ جایی در مورد منافذ خرچنگ دراز چیزی دیدید ؟

دوم اینکه خون رو در قلب کرم خالی تیره کشیده شکل کتاب ، چون تنفس پوستی داره به نظر درست نمیاد چون باید اون وقت تنفس پوستی رو فقط در سطح شکمی بگیریم که غلطه فصل 5 میگه همه سلول ها تنفس پوستی میکنن ، سوالات کنکور و قلم چی چه موضعی را اتخاذ میکنن ؟

سوم اینکه شکل کتاب انقباض بطن و صدای اول قلب رو در R نشون میده ولی در بعضی از تست ها دیدم که شروع انقباض بطن و صدای اول قبل رو S گرفتن شاید تست هایی هستن که از کتاب قبلی تالیف شدن
    تست کنکور دیدید که تکلیف رو مشخص کنه ؟

@همیار
    @دانش-آموزان-آلاء
    با تشکر

• درود
    1)تو چندین تست اینطوری بود! ینی منافذ قلب ملخ و خرچنگ رو یکی در نظر گرفته بودن! بنظرم هم باید درست باشه

2)سطح تنفسی ممکنه تو سطح پشتی یا شکمی باشه! کرم خاکی بدنش مثل دایرس اگه یه مقطعشو در نظر بگیریم! قسمت کمی از شکمش در معرض با زمین قرار میگیره! ولی خب بازم مشکل داره کمی! ولی خب شکل کتابه! تو کنکو چیزی نیومده هنوز

3)تو کنکور حدودی در نظر گرفته میشه! ولی استدلالی که خودم دارم این هست که وقتی قبل از سیستول بطن خون توی بطن زیاده و تقریبا پره، یه انقباض کوچولو باعث میشه که این خون به دریچه های دهلیزی بطنی فشار بیاره و بسته بشن! توی کتاب انقباض و سیستول بطن رو قله ی R در نظر گرفتن

1. متاسفانه منم تست هایی دیدم که مثلا خون فقط از طریق سیاهرگ وارد قلب خرچنگ دراز میشه

۲) نه دیگه فصل ۵ دوم میگه در نفس پوستی همه سلول های سطح بدن نقش دارن حتی مثلا در پلاناریا سلول های چشم جامی هم در تنفس نقش دارن لذا خون تیره و روشن در کرم خاکی معنی نداره خواستم ببینم کسی میدونه کانون یا گزینه دو سنجش یا کنکور با این قضیه چه کرده اند

۳) بله دقیقا در شکل کتاب سیستول بطن رو قله R میوفته اما متاسفانه من تست کنکور دیدم گرفته S ! فک کنم برا ده هشتاد بود
    پس یا کتابا تغییر کرده یا حکمتی هست ما نمی دونیم ! : ))

• @ata1214 در خرچنگ دراز گفته است:

1. متاسفانه منم تست هایی دیدم که مثلا خون فقط از طریق سیاهرگ وارد قلب خرچنگ دراز میشه

۲) نه دیگه فصل ۵ دوم میگه در نفس پوستی همه سلول های سطح بدن نقش دارن حتی مثلا در پلاناریا سلول های چشم جامی هم در تنفس نقش دارن لذا خون تیره و روشن در کرم خاکی معنی نداره خواستم ببینم کسی میدونه کانون یا گزینه دو یا کنکور با این قضیه چه کرده اند

۳) بله دقیقا در شکل کتاب سیستول بطن رو قله R میوفته اما متاسفانه من تست کنکور دیدم گرفته S ! فک کنم برا ده هشتاد بود و کتابا تغییر کرده یا هم حکمتی هست ما نمیدونم ! : ))

خب نقش داره! نکفته مستقیم یا غیرمستقیم! البته بگم این موضوع اهمیتی تو کنکور نداره نسبت به بقیه موضوعات! الان دیگه تستای مبحث چانوری تو کنکور همش ترکیبی شده و بیشتر رو کلیت موضوع کار میکنن تا موضوعات چزئی

• 0_1509621102230_P_20171102_143943.jpg

• گفته استفاده میکنن! مثال میزنم قسمتی از پوست که اکسیژن رو دریافت میکنه، 100 تا سلول با رگ خونی فاصله داره! این اکسیژن دست به دست از یه سلول به سلول دیگه میره و میرسه به رگ! البته این مثال فرضی بود

• از این قسمتا که ممکنه ابهام دار باشه تو کنکور نمیاد! چون بقول آقای نعیمی کنکور واضحو شفافه سوالاتش!

• @dr-bernosi

بله واقعا بی انصافی هست عمدا سوال مبهم بدن

• دانش آموزان آلاء

@ata1214
    اول به من بگو همولنف یعنی چی؟

• @arash-0 در خرچنگ دراز گفته است:

@ata1214
    اول به من بگو همولنف یعنی چی؟

خون+لنف+مایع میان بافتی

• @arash-0

نمیدونید یا میخواید فهم بنده رو از همولنف اصلاح کنید؟
    همو یعنی شبیه
    اونایی که گردش خون باز دارن خون مایع بین سلولی و لنف براشون حکم واحد رو داره بهش میگن همولنف

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.