حد و پیوستگی

• سلام من این سوالو از فیلم دکتر امینی راد برداشتم
    حد تانژانت رادیکال x منهای رادیکال x بر روی دورادیکال x به اضافه رادیکال سینوس x کل مخرج به توان ۳

من اینو فهمیدم که اگ از هم ارزی اولیه استفاده کنم دوباره صفر صفرم میشه و از هم ارزی ثانویه استفاده کردم
    بعد دیدم اقای امینی برای تانژانت صورت از هم ارزی ثانویه لستفاده کرد اما برای سینوس مخرج ار هم ارزی اولیه چرا اینکارو کردن؟؟؟
    من فک میکردم باید برا هردوجا از هم ارزی ثانویه استفاده کنم اما نبود اینجوری چرا نمیدونم
    میشه توضیح بدین لطفا

• من یه سوال دیگه هم دارم چطور میتونم دوxبه توان ۲ به اضافه پنج ایکس به اضافه ۲ رو تجزیه کنم؟ لطفا این رو هم برام توضیح بدین

• همیار

@yalda در حد و پیوستگی گفته است:

من یه سوال دیگه هم دارم چطور میتونم دوxبه توان ۲ به اضافه پنج ایکس به اضافه ۲ رو تجزیه کنم؟ لطفا این رو هم برام توضیح بدین

تجریه راه حل سرعتیه !وقتی نمیتونید از تجزیه برید سریع ماعدله رو ب صورت عادی یا همون راه حل دلتا برید

• دانش آموزان آلاء

@yalda سلام , چون دو ایکس دو داریم و جذر کامل نداره با روش آ حل میشه ، اما اگه بخوای سریع تر از روش آ حل کنی ، بیا ضریب ایکس ب توان دو ک اینجا دو نوشته ، رو توی اون عدد اخرت ک اینجا دو هست ضرب کن بعد معادلت اینجور میشه ایکس ب توان دو به اضافه ی پنج ایکس به اضافه چهار ، خب الان اتحاد مشترک شد ی عدد ک ضربش بشه ۴ یه عدد ک جمعش بشه ۵ ، اینجور مینویسی (x+1)(x+4) خب حالا اون دو بود ک ضرب کردی بیا به اونی ک تقسیم میشه تقسیم کنم به اونی ک نمیشه ضریب بذار ک اینجور میشه (2x+1)(x+2) بعد دیگه ریشه ها رو بدست ، بیار این روش خیلی سریعه چون با توضیح نوشتم زیاد شد

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.