سوال های نسبتا عجیب زیست من ❤

• متن کتاب گفته رنگ های صفرا در روده دوباره جذب خون می شن چرا دوباره ؟ واینکه مگه ماکروفاژ در بافت نیست وگویچه ها ی قرمز در رگ ها پس چطور ماکروفاژ از اون ها رنگ های صفرا رو میسازه منظورش به این نیست که در بافت توسط ماکروفاژ رنگ صفرا ساخته میشه وجذب خون میشه میره کبد بعدازطریق مجرا میره به صفرا ودر اخر روده ودر روده یه بخشیش دوباره جذب خون میشه ؟
    توی متن کتاب گفته چربی ها به گلیسرول واسید چرب تجزیه میشن بعد دوباره چربی ها که پس از گوارش به منو گلیسرید ودی گلیسرید واسید چرب تبدیل میشن این یعنی چی یعنی اول میشن اسید چرب بعد میشن مونو ودی گلیسرید واسید چرب بعد جذب روده میشن ؟
    تو کتاب گفته هر جانداری باید یه محیط برای تغییر مواد غذایی وجذب و استفاده وعملکردانزیم ها گوارشی ایجاد کنه این درمورد کرم کدو که صادق نیست پس جمله کتاب اشتباه ؟
    روده کور جز کو لون بالارو قسمت ها تقریبا مستقیم روده بزرگ حساب میشه ؟
    میشه گفت چون رود باریک یه ماده نمکی ترشح میکنه وروده بزرگ پتاسیم ترشح میکنه واسه آلدسترون گیرنده دارن ؟
    میشه ازشکل رود کرم خاکی فهمید سلول هاش از چه نوعی هستن؟
    خداقوت به اونایی که می خوان جواب بدن😳@دانش-آموزان-آلاء @فارغ-التحصیلان-آلاء @همیار @خیرین-کوچک-دریا-دل
    @Dr-Bernosi

• دوبارش مهم نیست چذب میشه!درست نمیدونم ولی فک کنم که وقتی اریتروسیتا میمیرن، وارد لنف میشن و از این طریق تچزیه میشن
    متنو اشتباه خوندین فک کنم :| چربی ها تو روده به اسید چرب و گلیسرل یا مونوگلیسرید یا دی گلیسرید تبدیل میشن و میان توی سلولای پوششی روده و دوباره تبدیل به تری گلیسرید میشن
    اشتباه نیست کرم کدو در نظر گرفته نشده که باید در نظر گرفته بشه توسط ما :|
    نفهمیدم سوال رو :| ولی روده کور چز روده بزرگه و اول روده بزرگه
    ممکنه پتاسیم نباشه کاتیون نمکش :| بهتره گفت ممکنه!
    نه نمیشه فهمید :|

• @dr-bernosi هر دو جمله ی که درمورد چربی ها گفتم رو تو ص ۶۳ سمت راست میشه پیدا کرد
    درمورد قسمتی که سوال متوجه نشده بودید منظورم اینکه روده بزرگ رو سه قسمت کولون بالا رو وپایین رو وافقی حساب می کنیم وروده کور رو جز کولون بالارو در نظر می گیریم یا روده کور هم یک قسمت جداگانه حساب میشه

• @zahra-m1999 در سوال های نسبتا عجیب زیست من ❤ گفته است:

@dr-bernosi هر دو جمله ی که درمورد چربی ها گفتم رو تو ص ۶۳ سمت راست میشه پیدا کرد
    درمورد قسمتی که سوال متوجه نشده بودید منظورم اینکه روده بزرگ رو سه قسمت کولون بالا رو وپایین رو وافقی حساب می کنیم وروده کور رو جز کولون بالارو در نظر می گیریم یا روده کور هم یک قسمت جداگانه حساب میشه

همچین چیزی تو کتاب گفته نشده سوال دوم ولی چزئی از رودس

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.