مشاوره و برنامه ریزی کنکور 97 • راهنمای استفاده از مشاوره و برنامه ریزی کنکور 97
  سلام بر کنکوری های عزیز
  برای استفاده از خدمات مشاوره کنکور 97 به مشاوره رسمی آلاء ---- مشاوره و برنامه ریزی کنکور 97 مراجعه کنید.
  امیدوارم که حالتون خوب باشه
  خیلی خوشحالیم که امسال فرصتی دست داد که قدمی هرچند کوچک در راستای شکوفایی استعدادهای شما عزیزان برداریم.
  برای استفاده از مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۷ چند توصیه به شما عزیزان داریم
  1-به صورت کامل و گام به گام با مطالبی که توی این پیج قرار میگیره پیش بیاید
  2-به دنبال مطالب متفرقه دیگه نباشید
  3-تک پلن و تک برنامه باشید تک برنامه بودن طبق تجربه بیشتر جواب میده
  4-طبیعتاً در طول این سال تحصیلی برای شما سوالات مختلفی پیش میاد به هیچ عنوان زیر پست هایی که ما میذاریم کامنت نذارید ، یک تاپیک باز میشه با عنوان سوال از شما پاسخ از ما که شما می تونید تمام سوالاتتون رو اونجا بپرسید و منتظر جواب باشید (حداکثر 24 ساعت)
  5-برنامه مطالعاتی شما همگام با دانش آموزان ما از تاریخ 29 تیر بارگذاری خواهد شد.

  سر به زیر و سربلند باشید
  مشاور اسماعیلی

  @فارغ-التحصیلان-آلاء
  @دانش-آموزان-آلاء
  @خیرین-کوچک-دریا-دل • با سلام خدمت تمام دانش آموزای عزیز
  طی جلسات متعددی که داشتیم بنا داریم که یک مرکز مشاوره داشته باشیم
  مرکز مشاوره ی ما به صورت گروهی خواهد بود و ما توان برنامه ریزی فردی برای تک به تک آلایی های عزیز رو نداریم
  اما تمام سعی و تلاش ما اینه که عزیزانی که مشاور ندارن کمبودی رو احساس نکنن و با همین مقالات و برنامه هایی که ما قرار میدیم راه خودشون رو پیدا کنن و به سمت قله ی موفقیت حرکت کنن.
  خبرهایی خوبی در راهه
  تمام خدماتی که ما و تیممون تو برترین مراکز آموزشی کشور ارائه دادیم رو اینجا بدون کم و کاست در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

  سر به زیر و سربلند باشید
  بهنام اسماعیلی

  @فارغ-التحصیلان-آلاء
  @دانش-آموزان-آلاء
  @خیرین-کوچک-دریا-دل • 2-خوش آمدگویی
  بنام خداوند بخشنده مهربان

  خانم ها و آقایان وقتتون بخیر
  با درود به مقام محترم بنیانگذار آلاء و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای تمام دست اندرکاران آلاء ، از طرف آموزش مجازی آلاء ، مشاور اسماعیلی‌، آنالیزور ها و سایر کارکنان این پروژه ورود شمارا به طرح مشاوره-ی کنکور 97 خوش آمد میگوییم.
  شماره کنکور 97 و مقصد ما موفقیت میباشد.
  مدت زمان این پروژه تا کنکور 97 ، یک سال و 5 روز تعیین شده است و تا بالاترین حد از سطح علمی شما پیش خواهیم رفت.
  لطفا توجه داشته باشید، که هر گونه یاس و ناامیدی یا هدر دادن وقت در تمامی پروژه های ما ممنوع میباشد.
  لطفا تمام انرژی خود را به کار گیرید، انرژی های منفی را از خود دور کنید، و با تمام توان همراه ما باشید.

  سر به زیر و سربلند باشید
  مشاور اسماعیلی

  @فارغ-التحصیلان-آلاء
  @دانش-آموزان-آلاء
  @خیرین-کوچک-دریا-دل • 3-سوت آغاز
  کنکوری های 97 سلام
  حرکت کنید نایستید. حرکت به سمت جلو حرکت به سمت کامل شدن است. حرکت کنید وترسی به دل راه ندهید. از موانع جاده موفقیت نهراسید.
  آنهایی که در این یک سال خوب تلاش کنند و از وقت های خود به نحو احسن استفاده کنند بهترین راه را در کنار بهترین رتبه ها و نخبگان کنکور می پیمایند و با آرامش خاطر و احساس رضایت درونی آماده انتخاب بهترین رشته ها در بهترین دانشگاه های کشور می شوند و آماده رقم زدن فصل جدیدی از زندگیشان اما آنهایی که در این یکسال وقت ها و فرصت¬های خود را می¬کشند و با بی دقتی و بی اهمیتی از کنار این یکسال با ارزش می‌گذرند سال آینده زمانی که وقت آزمایش و کنکور می‌گذرد احساس نارضایتی و افسوس آن ها را رها نمی کند و حسرت زمان هایی که از دست رفته است را می¬خورند.
  گروهی که پیروز می‌شوند انتخابگر هستند رشته و دانشگاهشان را خود انتخاب می¬کنند و کسانی که شکست می‌خورند رشته و دانشگاه آن‌ها را انتخاب می‌کند.
  دوست عزیزی که امسال می خواهی برای کنکورت شروع کنی قبل از هر کاری به سرگذشت بچه هایی که در سالهای گذشته این راه را رفته اند نگاه کن و با مقایسه آنها خود انتخاب کن که می خواهی در انتهای امسال جزو کدام دسته باشی در انتها پیروز و انتخاب گر باشی یا اینکه ناراضی و انتخاب شونده .
  دوست عزیز انتخاب با خودت تنها کسی که سرنوشت تو را تعیین می‌کند و رقم می‌زند خود تویی اینکه چگونه و از چه طریقی می خواهی این سفر یک ساله را به پایان ببری و چه جاده ای و چه وسیله ای را برای سفر انتخاب کنی با خود توست
  بسیار دقت کن دوست من تا موانع و مشکلات را با موفقیت پشت سر گذاری و در انتها جزو انتخاب کنندگان باشی و نه انتخاب شوندگان
  ذره ای هراس نداشته باش چراکه در این راه تنها نیستی و هر توشه ای که در در این یکسال و این جاده به آن احتیاج داری را ما و همکارانمان برای تو فراهم خواهیم کرد .

  سربه زیر و سربلند باشید
  همراه همیشگی شما
  مشاور اسماعیلی

  @فارغ-التحصیلان-آلاء
  @دانش-آموزان-آلاء
  @خیرین-کوچک-دریا-دل • 6- اتمام حجت و شروع
  سلام
  مشاور صحبت می کنه چند تا نکته رو به شما همراهان گوشزد می کنم
  سکانس 1
  كنكور يه مسابقست يه مسابقه كه براي موفقيت بايد حرفه اي عمل كرد ، در واقع كنكور جاي حرفه اي هاست و اگر بدون آمادگي و أبزار لازم وارد مسابقه بشيد از پيش باختيد. پس خوب خودتون رو آماده كنيد و با آمادگي كامل به اين مسابقه وارد بشيد ما هم كمكتون مي كنيم.
  سکانس 2
  يك كنكوري بايد قدم هاشو محكم و مطمئن برداره و اين ميسر نميشه الا با داشتن هدف و انگيزه ي لازم براي رسيدن به اون هدف .شما امسال يك هدف بزرگ داريد و اون موفقيت در كنكوره. حواستون باشه شما ١٢ سال از بهترين سال هاي زندگيتون رو صرف تحصيل كرديد و امسال مهمترين سال زندگي تحصيلي شماست پس بايد بهترين و بيشترين تلاشتون رو انجام بديد. بنابراين همين اول كاري هدف خودتون از كنكور رو تعيين كنيد و با توكل به خدا براي رسيدن به اون هدف تلاش كنيد. لازم به ذكره كه هدفتون رو معقول و متناسب با توانايي هاتون انتخاب كنيد.
  سکانس 3
  دوستان کنکوری؛همانطور که میدانید منابع طرح سوال در کنکور سراسری کتاب های اول، دوم، سوم و چهارم دبیرستان است . به همین چند سال دبیرستان خودتون فکر کنید شما در این سه سال نصف راه رو طی کردید و نیمه مهم آن باقی مانده است البته این فرض که شما نیمی از راه را طی کرده اید در صورتی درست است که شما دروس پایه خود را خوب یاد گرفته باشید و به آنها مسلط باشید اگر اینطور است که خوش بحالتان نیمه بعدی راه را باکیفیتی بهتر ادامه میدهید و اگر تا بحال دروس خود را جدی نگرفتید زمان آن فرارسیده که نواقص خود را جبران کنید و با تلاش بیشتر نیمه ی بعدی راه را طی کنید و امسال بیشتر سختی بکشید و درعوض به نتیجه ی دلخواه خود برسید. نا امید نشوید و مطمئن باشید با تلاش میتوانید به اهداف خود برسید.
  سکانس 4
  دوستان و همراهان گرامی در 12 سال گذشته که درس می¬خواندید معمولآ فشار درس ها کمتر بود و شما امسال با یک افزایش مباحث و مطالب مواجه شدید که خود وقت و انرژی قابل توجهی را طلب میکند. به افراد موفق نگاه کنید بارزترین ویژگی آنها قدرت تحمل سختی و سختی کشیدن است ، بدون تحمل سختی و کسب توانایی هایی مثل پشتکار شما به هیچ موفقیتی نمی¬رسید. جدای از تمام نواقص کنکور مثبت ترین رکن کنکور این است که شما را در شرایطی قرار می¬دهد که سختی کشیدن و تحمل سختی را تجربه و تمرین کنید و شما را مهیای زندگی آینده تان می¬کند. از این فرصتی که در اختیارتان هست به خوبی استفاده کنید و بدانید شما برای بدست آوردن هر چیزی مجبورید که بهایش را بپردازید موفقیت در کنکور هم خرج دارد و آن تلاش زیاد،دقت و تمرکز بر آن است. پس بازیگوشی را کنار گذاشته و با نهایت تمرکز و تلاش به مطالعه دروس خود بپردازید و جمله ی ( وقت طلاست ) را که بارها شنیده اید آویزه ی گوشتان کنید . از فکر اینکه مبحث یا مباحثی را در کنکور کنار بگذارید بیرون بیایید و به جای این فکر سعی و تلاش خود را زیاد کنید تا بتوانید تمامی مطالب را به خوبی مطالعه کنید .نابرده رنج گنج میسرنمی¬شود
  سکانس 5
  با تلاش زیاد و تمرکز بر روی نقاط ضعف خود ، خودتان را بازسازی کنید و خود رابرای مسابقه ی بزرگی که در پیش دارید آماده کنید. بهترین کسی که شمارا می¬شناسد، خود شما هستید چون هر فردی از شرایط خود آگاه است و بهتر از دیگری خود را می¬شناسد . پس بهترین برنامه ریز و مدیر برای شما، خودتان هستید البته در این بین از مشورت با آگاهان این عرصه غفلت نورزید. تصمیم گیری و برنامه ریزی کار آسانی نیست این توانایی یک روزه به دست نمی آید و به تمرین و آگاهی نیاز دارد اما دست یافتنی و نیازمند کمی تلاش است. در صورت صبر و پایداری مطمئن باشید که موفقیت از آن شماست .
  سکانس 6
  دوستان و همراهان عزیز سال کنکور سال انتخاب هاست سال هدفمند بودن ، سال از بین همه ی راه ها یک راه ،(راه موفقیت )؛ را انتخاب کردن سال کنترل احساسات ، سال سرپوش گذاشتن روی خواسته ها برای رسیدن به یک هدف ، سال پشت سر گذاشتن بحران ها و... امسال سالی است که باید روی یک هدف تمرکز کنید امسال سالی است که شما باید به همه حتی خودتان ثابت کنید حاضر هستید برای رسیدن به اهدافتان همه سختی ها را تحمل کنید و دست از تلاش برندارید پس از همین امروز شروع کنید داشته هایتان را و مراحل پیش رویتان را هم آنالیز کنید و طبق آنها برنامه ریزی کنید و پیش بروید .
  سکانس 7
  برنامه ندارم ؟
  میشه به من برنامه بدین ؟
  متاسفانه کنکوری های ما هرکس رو میبینن ازش برنامه می¬خوان این حرکت واقعا به ضررشونه شما در سال کنکور به یک همراه و کارشناس احتیاج دارید که کارهای شمارو کنترل کنه و در مواقع لزوم راهنماییتون کنه اما این نکته رو بازهم متذکر می¬شم که شما باید فقط و فقط با توصیه و برنامه های یک نفر پیش برید وگرنه دودش صاف میره تو چشم خودتون ،تجربه ثابت کرده که تک برنامه بودن و با یک نفر پیش رفتن بیشتر جواب میده تا اینکه شما چند برنامه رو همزمان یا مقطعی بخواید انجام بدید .
  سکانس 8
  اصولأ برنامه ای خوبه که چهار ویژگی زیر رو داشته باشه :
  1- واقعی و علمی باشه
  سنگ بزرگ نشانه نزدن است؛ پس معقول و با توجه به توانایی فردی خود و با توجه به حجم دروس برنامه ریزی کنید.
  یعنی کسی که تا دیروز کلا 2 ساعت هم درس نمی خونده یهو نباید به 12 ،13 ساعت درس خوندن فکر کنه و باید آرام و گام به گام ساعت مطالعش رو زیاد کنه . یا کسی که سرعت ریاضی حل کردنش هر 5 الی 6 دقیقه یک مسئله هستش یهو نباید تو 1 ساعت 30 تا تست ریاضی تو برنامش بذاره. یک چیزی رو هم در نظر بگیرید برنامه ریزی اولش سخته و شما اذیت می شید و احساس می¬کنید دارید کاری بیهوده انجام می¬دید اما این احساس کاذب رو کنار بذارید و بدونید کارتون درست و منطقیه و با برنامه پیش برید .
  2- کوتاه مدت و با نگاه به آینده باشه
  اگر شما یک برنامه بلند مدت داشته باشید و در همان ابتدای کار یا در نیمه های راه به مشکل بخورید دیگه برنامتون قابل ترمیم و درست شدن نیست اما برنامه های کوتاه مدت به راحتی قابل تغییر و جایگزینی با یک برنامه کوتاه مدت دیگر است. همچنین شما باید این رو در نظر بگیرید که زمانی شما به قله موفقیت می¬رسید که قدم هایتان را گام به گام و مطمئن بردارید و شما با یک گام یا دو گام که به نوک قله نمی رسید لذا باید قدم به قدم پیش رفت. بنابراین ترجیح من این است که برنامه را کوتاه مدت بچینید.
  3- انعطاف پذیر باشه ........................................................
  4- محدودیت ها و تعهد ها را دارا باشه .......................................................
  خسته شدم بقیش رو به مرور می گم
  از امروز کار ما به صورت جدی دنبال میشه با ما همراه باشید و مطالب رو دنبال کنید.

  سر به زیر و سربلند باشید
  مشاور اسماعیلی

  @فارغ-التحصیلان-آلاء
  @دانش-آموزان-آلاء
  @خیرین-کوچک-دریا-دل • مرداد هم تموم شد ولی هنوز خبری از شما نیست


 • همیار

  @parastu23 در مشاوره و برنامه ریزی کنکور 97 گفته است:

  مرداد هم تموم شد ولی هنوز خبری از شما نیست

  خودتون بخونید!
  منتظر هیچکس نباشید لطفا 😕 • @dr-saraaa در مشاوره و برنامه ریزی کنکور 97 گفته است:

  @parastu23 در مشاوره و برنامه ریزی کنکور 97 گفته است:

  مرداد هم تموم شد ولی هنوز خبری از شما نیست

  خودتون بخونید!
  منتظر هیچکس نباشید لطفا 😕

  منتطر نیستم ولی بعضی ها منتطرن • خخخخخ عجب


 • خیرین کوچک دریا دل اخراج شده

  @ادمین
  @sohrab

  سلام.عاقبت این کار خیر چی شده؟؟


 

کاربران فعال این بخش

33
آنلاین

18.3k
کاربران

8.0k
موضوع ها

560.4k
دیدگاه‌ها