چگونه فرمول حفظ کنیم؟


 • دانش آموزان آلاء

  احتمالا شما هم با مشکل حفظ کردن فرمولها مواجه بوده اید معمولا شاگردانم این سوال را مطرح میکنند که “حالا ما این همه ***

  • فرمول فیزیک*** را چه جوری حفظ کنیم؟” پاسخی که معمولا به آنها میدهم تنها در مورد فیزیک نیست و آن اینست که “شما باید فرمول را یاد بگیرید یعنی هم حفظ کنید و هم روش استفاده از آنرا بیاموزید و این یک روند تدریجی است که همراه با تمرین های مناسب به دست می آید”. در ادامه ۵ روش عملی را به ترتیب برایتان توضیح میدهم که به شما کمک میکند فرمولها را راحت تر یاد بگیرید:

  ۱- با آرامش مطالعه کنید

  ۲- فرمول را خوب تحلیل کنید

  ۳- سریعا به کتاب مراجعه نکنید

  ۴- شرایط کار گیری فرمول را هم به خاطر بسپارید

  فراموش نکنیم هدف فرمولها به کارگیری آنها جهت حل مسایل است پس به خاطر سپردن شرایط به کارگیری فرمول اهمیت زیادی دارد و چیزی که اهمیت آنرا دو چندان میکند تاثیری است که در حفظ کردن خود فرمول دارد.
  ۵- برای فرمول رمزی بسازید

  برای بعضی فرمولها میتوانید یک رمز بسازید که به راحتی در ذهنتان باقی میماند مثلا برای حفظ فرمول محاسبه نیرویی که به ذره باردار متحرک q با سرعت V در میدان مغناطیسی B وارد میشود یعنی F = qVB Sin a یک رمز یادآور میتواند این عبارت باشد: “کیوی بده سینا” کیوی اشاره به qV ، بده اشاره به B و سینا اشاره به سینوس آلفا است. شما میتوانید این رمزها را خودتان بسازید یا از رمزهایی که دیگران ابداع کردند استفاده کنید.
  سعی کنید در روند آماده سازی خودتان این ۵ روش را به کارگیرید هر چه زمان بیشتری به استفاده از آنها بپردازید مهارتتان در به کار گیری آن بیشتر شده و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

  برگرفته از http://hamdarsan.ir/learn-formulas


وارد شوید تا پست بفرستید
 

کاربران فعال این بخش

15
آنلاین

20.1k
کاربران

9.6k
موضوع ها

632.1k
دیدگاه‌ها