ویژه انتخاب رشته


 • مدیر

  سلام به همه دانش آموزای خوب آلایی
  با توجه به اینکه نتایج اعلام شده
  و حالا وقشه که با آگاهی و شناخت انتخاب رشته کنین
  این تاپیک ایجاد شده تا بتونید انتخاب رشته ای درست و مناسب داشته باشین
  اینجا مقاله ها و فیلم ها و سایت های مناسب به شما معرفی میشه
  @دانش-آموزان-آلاء


 • مدیر

  http://iranianpath.com/
  از این سایت می تونید برا شناختن رشته ها مهارت های لازم آینده کاری و....
  و همچنین برا شناخت رشته های متناسب با ویژگی های خودتون استفاده کنید
  مطالب مفیدی داره


 • مدیر

  http://student.gozine2.ir/entekhabreshteh
  نرم افزار انتخاب رشته گزینه 2 هم که حرف نداره و واقعا دقیق هست
  کمک زیادی می تونه بهتون بکنه


 • مدیر

  اینم از همایش معرفی رشته های دانشگاه صنعتی شریف

  آغاز ثبت نام در همایش معرفی رشته های دانشگاه صنعتی شریف

  همزمان با اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1395، ثبت نام در نهمین دوره همایش تخصصی معرفی رشته های فنی- مهندسی و علوم پایه دانشگاه صنعتی شریف نیز آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ همایش تخصصی معرفی رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه، با هدف آشنایی داوطلبان ورود به دانشگاه با رشته های دانشگاهی و محیط دانشگاه صنعتی شریف در این دانشگاه برگزار خواهد شد. این همایش در 3 روز متوالی برای رتبه های زیر 5000 کشوری در نظر گرفته شده است. که در هر روز، کلیه رشته ها توسط اساتید مجرب دانشگاه ارائه می شوند.

  علاقه به رشته، تحصیل و تدریس در آن و فعالیت های صنعتی در حوزه های مربوط به آن رشته از دوران جوانی تا زمان کنونی به همراه فعالیت های جانبی از جمله عواملی است که می تواند اساتید را نسبت به سایرین در معرفی رشته ها ارجح نماید؛ البته در کنار این شاخصه اصلی برنامه به منظور ایجاد فضایی جهت تعامل و تبادل اطلاعات، دانشجویانی از رشته های و مقاطع مختلف تحصیلی در قالب کادر اجرایی و گروه های دانشکده ای در جمع برگزاری همایش حضور دارند که خود در معرفی هر چه بهتر و راهنمایی دقیق تر داوطلبان گرامی ورود به دانشگاه، نقش بسزایی خواهد داشت.

  مهندس سینا جعفرزاده، مدیر پایگاه ارتباط با دانش آموزان در خصوص برگزاری این همایش گفت: همانند سنوات گذشته این همایش در فاصله اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری و انتخاب رشته به مدت سه روز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
  وی با تأکید بر اینکه این همایش مخصوص رتبه های برتر آزمون سراسری (رتبه های زیر 5000کشوری) می باشد، افزود:" اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در همایش تخصصی معرفی رشته ها، در پایگاه ارتباط با دانش آموزان موجود می باشد و عزیزانی که تمایل به شرکت در این برنامه را دارند پس از اعلام نتایج اولیه می توانند با مراجعه به پایگاه ارتباط با دانش آموزان اقدام به ثبت نام نمایند."

  خاطرنشان می شود؛ علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی و زمان دقیق برگزاری برنامه می توانید به پایگاه ارتباط با آموزان به آدرس اینترنتی student.sharif.ir مراجعه نمایند.

  لینک ثبت نام


 • مدیر

  الانم برنامه گزینه جوان داره شروع میشه شبکه 3 مشاوره میده


 • مدیر

  اینو ببینید عالیه
  معرفی رشته‌های مهندسی توسط اساتید دانشگاه‌های شریف، تهران و شهید بهشتی برای اولین بار در مکتب‌خونه
  👇👇👇
  http://goo.gl/xE9qG6
  به دوستاتون هم که در تکاپوی انتخاب رشته هستند خبر بدین 🙂
  0_1471073290257_Screenshot_۲۰۱۶-۰۸-۱۳-۱۱-۵۴-۴۸-1.png


 • مدیر

  معرفی رشته های علوم کامپیوتر و ریاضی هم اضافه شد
  http://goo.gl/xE9qG6


 • مدیر

  برنامه ویژه آلا برای انتخاب رشته در راه است.......


 • رتبه های انجمن آلاء همیار فارغ التحصیلان آلاء

  @Roz در ویژه انتخاب رشته گفته است:

  برنامه ویژه آلا برای انتخاب رشته در راه است.......

  من امشب انتخاب رشته میکنم
  http://forum.sanatisharif.ir/plugins/nodebb-plugin-emoji-apple/static/images/confused.png


 • مدیر

  @reza77 در ویژه انتخاب رشته گفته است:

  @Roz در ویژه انتخاب رشته گفته است:

  برنامه ویژه آلا برای انتخاب رشته در راه است.......

  من امشب انتخاب رشته میکنم
  http://forum.sanatisharif.ir/plugins/nodebb-plugin-emoji-apple/static/images/confused.png

  اشکال نداره که بعدا می تونید ویرایش کنید 🙂


 • رتبه های انجمن آلاء همیار فارغ التحصیلان آلاء

  @Roz
  کلن من تا یک شنبه نیسم....
  تا اون موقع امکانش هست ؟


 • مدیر

  @Roz
  روزش رو نمیدونم اما معمولا هرسال چندبار تمدید می کنن


 • مدیر

  معرفی رشته های آلا هم از راه رسید
  چندساعتی میشه رو سایت رفته
  حتما ببینیدشون


 • مدیر

  @Roz در ویژه انتخاب رشته گفته است:

  معرفی رشته های آلا هم از راه رسید
  چندساعتی میشه رو سایت رفته
  حتما ببینیدشون

  http://sanatisharif.ir/Sanati-Sharif-Lesson/41/28/


 • ادمین

  توجه توجه

  اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره اعلام‌ رشته‌ محل‌هاي جديد و برخي اصلاحيات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و همچنين تمديد مهلت انتخاب رشته در آزمون سراسري سال 1395
  1395/05/25

  نسخه چاپی
  

  بدين‌وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه براساس كارنامه نتايج اوليه آزمون سراسري سال 1395 مجاز به انتخاب رشته گرديده‌اند، مي‌رساند، نظر به اينكه برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي (از جمله دانشگاههاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي-تهران) پس از انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون مذكور، اعلام ظرفيت براي رشته‌هاي جديد نموده و يا اصلاحاتي در رشته‌هاي مورد پذيرش ارائه داده‌اند، اطلاعيه اين سازمان حاوي اين كدرشته‌محلهاي جديد و همچنين ساير اصلاحات مورد نظر دانشگاهها و دفتر گسترش آموزش عالي، در عصر روز چهارشنبه مورخ 95/5/27 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار خواهد گرفت. متقاضيان مي‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين با توجه به كدرشته‌ محل‌ها و توضيحات مندرج در اطلاعيه مذكور، نسبت به انتخاب رشته خود در تاريخ تعيين شده اقدام نمايند.

  ضمناً لازم به توضيح است مهلت انتخاب رشته به دليل اعلام رشته‌هاي جديد و اصلاحات دفترچه راهنماي انتخاب رشته تمديد خواهد شد كه جزئيات اين موضوع در اطلاعيه مورخ 95/5/27 اعلام خواهد شد.

  روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


 • مدیر

  دوستای خوب ریاضی و تجربی حتما فیلم معرفی رشته مهندسی صنایع آلا رو ببینید


 • ادمین

  اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره تمديد مهلت انتخاب رشته و اعلام رشته محل هاي جديد (از جمله رشته هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران) و همچنين برخي اصلاحيات دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1395
  پيرو انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1395 و اطلاعيه مورخ 95/5/27 اين سازمان، بدين وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان آزمون مذكور كه مجاز به انتخاب رشته شده اند مي رساند، با توجه به برخي اصلاحات و همچنين اعلام رشته محل هاي جديد (از جمله دانشگاه هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران) علاوه بر رشته هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي آزمون فوق الذكر (كه مشروح آن در اين اطلاعيه درج گرديده) و به منظور مساعدت براي ثبت نام و درج كدرشته محل هاي انتخابي جديد، مقرر گرديد به داوطلبان ذيربط اجازه داده شود تا پايان روز يكشنبه مورخ 95/5/31 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمايند. بدیهی است مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و به تقاضاهایی که به هر طریق دیگر و بعد از تاریخ مذکور واصل گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  بدیهی است متقاضيان لازم است براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي مربوط و همچنين توضيحات مربوط به اصلاحات و كدرشته محل هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه، نسبت به انتخاب كدرشته محل هاي مورد علاقه خود حداكثر تا پايان روز يكشنبه مورخ 95/5/31 منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل و رسيد انتخاب رشته 15 رقمي دريافت نموده اند نيز، در صورت تمايل و با توجه به مندرجات اين اطلاعيه، مي توانند نسبت به اصلاح و ويرايش اولويت هاي انتخابي خود تا تاريخ فوق الذكر اقدام نمايند.
  داوطلبان علاقمند به رشته هاي دانشگاه هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران (داراي تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش) مي بايست نسبت به پرداخت مبلغ 46000(چهل و شش هزار) ريال بابت اعلام علاقمندي به صورت اينترنتي به وسيله كارت هاي بانكي عضو شبكه شتاب از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان اقدام نمايند.
  دریافت رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران و اصلاحيات دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1395
  روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


 • دانش آموزان آلاء

  @Roz سلام من سال سومی است که کنکور دادم واحد مانده نگهداشته بودم که امسال خرداد قبول شدمومعافیت تحصیلی تا حداکثر 98/11/3 دارم وتا یک سال پس از فارغ تحصیلی که من خرداد فارغ التصیل شدم حا لا من از دوره شبانه بخونم کنکور 96 می توانم شرکت کنم تاریخ تولد74/11/3 سال 92 دیپلم گرفته ام


 • رتبه های انجمن آلاء همیار فارغ التحصیلان آلاء

  http://www6.sanjesh.org/download/rahnema95.pdf
  اهنماي عملي انتخاب رشته آزمون سراسري
  ساده سازي شركت در مراحل آزمون سراسري، از ثبت نام تا انتخاب رشته، يكي از اهداف سازمان سنجش است. با اين هدف در كنار دفترچه­ ها و اطلاعيه­ هاي رسمي، دفترچه­ هاي كاربردي و ويژه­ نامه­ هاي راهنما براي استفاده داوطلبان و خانواده ­ها تهيه شده است. راهنماي عملي انتخاب رشته يكي از اين نوع محصولات است. با استفاده از اين راهنماي عملي، هر داوطلب بدون كمك ديگران و به راحتي مي­تواند انتخاب رشتة خود را انجام دهد. در اين راهنما جنبه­ هاي كاربردي قوانين و مقررات انتخاب رشته، طوري توضيح داده شده است كه توجه به آنها مي­تواند احتمال قبولي در رشتة دلخواه را افزايش يابد.


 • مدیر

  این پست پاک شده!

وارد شوید تا پست بفرستید
 

کاربران فعال این بخش

31
آنلاین

20.1k
کاربران

9.6k
موضوع ها

634.0k
دیدگاه‌ها