تحلیل سوالات سنجش شیمی

• سلام یه سوال دارم خواهشا یکی جواب بده.....سوال 238 سنجش اردیبهشت(اگر مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال هایی که در دوره چهارم جدول الکترون میپزیرند برابرa و مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال های که درلایه الکترونی سوم الکترون میپزیرند برابر b باشد) aوb رو چجوری باید بدست بیاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مممنون میشم اگه جواب بدین

• @reza-moghadas در تحلیل سوالات سنجش شیمی گفته است:

سلام یه سوال دارم خواهشا یکی جواب بده.....سوال 238 سنجش اردیبهشت(اگر مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال هایی که در دوره چهارم جدول الکترون میپزیرند برابرa و مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال های که درلایه الکترونی سوم الکترون میپزیرند برابر b باشد) aوb رو چجوری باید بدست بیاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مممنون میشم اگه جواب بدین

سلام
    کاش سوال وگزینه ها رو کامل مینوشتین ولی اگه اشتباه نکنم جوابش این میشه که :
    در تناوب چهارم آخرین عنصر این تناوب کریپتون هستش با عدد اتمی 36 ...آرایش کریپتون رسم میکنیم مجموع اعداد کوانتومی اصلی = 22
    واسه تناوب سوم آخرین عنصر آرگون با عدد اتمی 18 هست..اگه آرایششو رسم کنیم مجموع اعداد کوانتومی اصلی =11

• @بهاره سلام ممنون که جواب دادی .1)قدر مطلق تفاضل aوb برابر 4 است
    2)مقدار aبا بیشینه گنجایش الکترونی لایه چهارم برابر است
    3)مجموع abبا عدد اتمی یک عنصر از واسطه برابر است
    4)مقدار a با عدد اتمی یکی از عنصر های واسطه داخلی برابر است

• @بهاره جوابشم گفته گزینه 1 ) a=31
    b=27

• خواهش میکنم
    با این حساب پاسخ من اشتباس یعنی سوالو درست متوجه نشدم
    گزینه 3 درسته باتوجه به مقدار هایی که خودتون واسه a , b گفتین ...جمعشون میشه 58 که بعد از لانتان 57 قرار میگیره پس یه واسطه داخلیه

• نمیدونم خیلی گیج شدم

• @بهاره در تحلیل سوالات سنجش شیمی گفته است:

خواهش میکنم
    با این حساب پاسخ من اشتباس یعنی سوالو درست متوجه نشدم
    گزینه 3 درسته باتوجه به مقدار هایی که خودتون واسه a , b گفتین ...جمعشون میشه 58 که بعد از لانتان 57 قرار میگیره پس یه واسطه داخلیه

ببخشید من بی دقتی کردم فک کردم گزینه 3 رو نوشتین واسطه داخلی الان متوجه شدم نوشتین واسطه....گزینه 1 درسته ..تفاضل b , a منفی چهاره که قدرمطلقش میشه 4

اما من هنوز صورت سوال رو متوجه نشدم 😐

• @بهاره
    منم صورت سوال نفهمیدم
    اگه کسی میدونه بگه
    از چندتا از معلما هم پرسیدم ولی هنوز نخوندن..
    بازم ممنون که وقت گزاشتی

کاربران فعال این بخش

6
آنلاین

19.5k
کاربران

9.2k
موضوع ها

610.5k
دیدگاه‌ها