تحلیل سوالات سنجش شیمی

• سلام یه سوال دارم خواهشا یکی جواب بده.....سوال 238 سنجش اردیبهشت(اگر مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال هایی که در دوره چهارم جدول الکترون میپزیرند برابرa و مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال های که درلایه الکترونی سوم الکترون میپزیرند برابر b باشد) aوb رو چجوری باید بدست بیاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مممنون میشم اگه جواب بدین

• ناظم ادمین

@reza-moghadas در تحلیل سوالات سنجش شیمی گفته است:

سلام یه سوال دارم خواهشا یکی جواب بده.....سوال 238 سنجش اردیبهشت(اگر مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال هایی که در دوره چهارم جدول الکترون میپزیرند برابرa و مجموع عدد کوانتمی اصلی اوربیتال های که درلایه الکترونی سوم الکترون میپزیرند برابر b باشد) aوb رو چجوری باید بدست بیاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مممنون میشم اگه جواب بدین

سلام
    کاش سوال وگزینه ها رو کامل مینوشتین ولی اگه اشتباه نکنم جوابش این میشه که :
    در تناوب چهارم آخرین عنصر این تناوب کریپتون هستش با عدد اتمی 36 ...آرایش کریپتون رسم میکنیم مجموع اعداد کوانتومی اصلی = 22
    واسه تناوب سوم آخرین عنصر آرگون با عدد اتمی 18 هست..اگه آرایششو رسم کنیم مجموع اعداد کوانتومی اصلی =11

• @بهاره سلام ممنون که جواب دادی .1)قدر مطلق تفاضل aوb برابر 4 است
    2)مقدار aبا بیشینه گنجایش الکترونی لایه چهارم برابر است
    3)مجموع abبا عدد اتمی یک عنصر از واسطه برابر است
    4)مقدار a با عدد اتمی یکی از عنصر های واسطه داخلی برابر است

• @بهاره جوابشم گفته گزینه 1 ) a=31
    b=27

• ناظم ادمین

خواهش میکنم
    با این حساب پاسخ من اشتباس یعنی سوالو درست متوجه نشدم
    گزینه 3 درسته باتوجه به مقدار هایی که خودتون واسه a , b گفتین ...جمعشون میشه 58 که بعد از لانتان 57 قرار میگیره پس یه واسطه داخلیه

• نمیدونم خیلی گیج شدم

• ناظم ادمین

@بهاره در تحلیل سوالات سنجش شیمی گفته است:

خواهش میکنم
    با این حساب پاسخ من اشتباس یعنی سوالو درست متوجه نشدم
    گزینه 3 درسته باتوجه به مقدار هایی که خودتون واسه a , b گفتین ...جمعشون میشه 58 که بعد از لانتان 57 قرار میگیره پس یه واسطه داخلیه

ببخشید من بی دقتی کردم فک کردم گزینه 3 رو نوشتین واسطه داخلی الان متوجه شدم نوشتین واسطه....گزینه 1 درسته ..تفاضل b , a منفی چهاره که قدرمطلقش میشه 4

اما من هنوز صورت سوال رو متوجه نشدم 😐

• @بهاره
    منم صورت سوال نفهمیدم
    اگه کسی میدونه بگه
    از چندتا از معلما هم پرسیدم ولی هنوز نخوندن..
    بازم ممنون که وقت گزاشتی

کاربران فعال این بخش

31
آنلاین

17.6k
کاربران

7.5k
موضوع ها

536.0k
دیدگاه‌ها