نکات مهم در انتخاب رشته • 1- ترتیب اولویت در قبولی شما در کنکور تاثیری ندارد و تنها رتبه و تراز شماست که تعیین میکند شما در چه رشته و چه شهری قبول خواهید شد.

  2- اهمیت زیرگروه ها را فراموش نکنید.نکته ای بسیار مهم و حیاتی که مشاوران انتخاب رشته همیشه آن را مد نظر قرار می دهند این نکته است.
  3- در انتخاب رشته تلفنی کنکور از مشاوره مربوطه بخواهید شهر های بومی و قطبی را شناسایی کند و اولویت آنها را بالا ببرد.این نکته بسیار حائز اهمیت است.
  4- دقیقا به علاقه ی خود و بازار کار رشته ی مورد نظر توجه کنید ، علاقه ای از روی ندانستن و با بینشی نه چندان عمیق میتواند شما را تا حد زیادی از انتخاب رشته درست دور کند.
  5- رشته های مورد نظر خود را با توجه به علاقه ، محل سکونت و مقاطع تحصیلی آنها اولویت بندی کنید به این صورت که ابتدا رشته کارشناسی های روزانه ، کارشناسی های شبانه ، کاردانی روزانه ، کاردانی شبانه و در صورت علاقه مندی رشته های دانشگاه پیام نور و پس از آن رشته های دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی را قرار دهید. در این رابطه ترجیحات خود را حتما لحاظ نمائید . به طور مثال برخی از داوطلبان تمایل دارند رشته های مهندسی و برخی از کارشناسیهای پیام نور و غیر انتفاعی را قبل از کاردانی شبانه قرار دهید.
  6- در صورت تمایل به انتخاب رشته های پیام نور و دانشگاه آزاد با توجه به شهر و محل سکونت و یا اشتغال شهر های مجاز به انتخاب را از جدولی که در دفترچه ی شماره ی 2 با عنوان نام مرکز و واحدهای دانشگاه پیام نور و واحد های دانشگاه آزاد و شهرستانهای تحت پوشش هر مرکز درج شده است استخراج نموده و سپس اولویت بندی نمائید.
  مشاوره انتخاب رشته از این حیث میتواند مورد اهمیت باشد که تجربه یک مشاور برای انجام انتخاب رشته بسیار کاربردی است و گاها عدم قبولی به قبولی تبدیل میشود • در مورد انتخاب رشته ویدئو نمیشه ویدئو بذارین??


وارد شوید تا پست بفرستید
 

کاربران فعال این بخش

40
آنلاین

20.1k
کاربران

9.6k
موضوع ها

634.0k
دیدگاه‌ها