نکات مهم در انتخاب رشته • 1- ترتیب اولویت در قبولی شما در کنکور تاثیری ندارد و تنها رتبه و تراز شماست که تعیین میکند شما در چه رشته و چه شهری قبول خواهید شد.

  2- اهمیت زیرگروه ها را فراموش نکنید.نکته ای بسیار مهم و حیاتی که مشاوران انتخاب رشته همیشه آن را مد نظر قرار می دهند این نکته است.
  3- در انتخاب رشته تلفنی کنکور از مشاوره مربوطه بخواهید شهر های بومی و قطبی را شناسایی کند و اولویت آنها را بالا ببرد.این نکته بسیار حائز اهمیت است.
  4- دقیقا به علاقه ی خود و بازار کار رشته ی مورد نظر توجه کنید ، علاقه ای از روی ندانستن و با بینشی نه چندان عمیق میتواند شما را تا حد زیادی از انتخاب رشته درست دور کند.
  5- رشته های مورد نظر خود را با توجه به علاقه ، محل سکونت و مقاطع تحصیلی آنها اولویت بندی کنید به این صورت که ابتدا رشته کارشناسی های روزانه ، کارشناسی های شبانه ، کاردانی روزانه ، کاردانی شبانه و در صورت علاقه مندی رشته های دانشگاه پیام نور و پس از آن رشته های دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی را قرار دهید. در این رابطه ترجیحات خود را حتما لحاظ نمائید . به طور مثال برخی از داوطلبان تمایل دارند رشته های مهندسی و برخی از کارشناسیهای پیام نور و غیر انتفاعی را قبل از کاردانی شبانه قرار دهید.
  6- در صورت تمایل به انتخاب رشته های پیام نور و دانشگاه آزاد با توجه به شهر و محل سکونت و یا اشتغال شهر های مجاز به انتخاب را از جدولی که در دفترچه ی شماره ی 2 با عنوان نام مرکز و واحدهای دانشگاه پیام نور و واحد های دانشگاه آزاد و شهرستانهای تحت پوشش هر مرکز درج شده است استخراج نموده و سپس اولویت بندی نمائید.
  مشاوره انتخاب رشته از این حیث میتواند مورد اهمیت باشد که تجربه یک مشاور برای انجام انتخاب رشته بسیار کاربردی است و گاها عدم قبولی به قبولی تبدیل میشود • در مورد انتخاب رشته ویدئو نمیشه ویدئو بذارین??


وارد شوید تا پست بفرستید
 

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.