من تا الان خیلی کم خوندم اصن همون هیچی! میشه کمکم کنید بگین چطوری شروع کنم ؟،از کجا شروع کنم؟ من واقعا سردرگمم اصن نمیتونم برم سردرسام میشه کمکم کنید؟


 • مدیر

  به نام اولین مهندس عالم

  سوال:

  من تا الان خیلی کم خوندم اصن همون هیچی! میشه کمکم کنید بگین چطوری شروع کنم ؟،از کجا شروع کنم؟ من واقعا سردرگمم اصن نمیتونم برم سردرسام میشه کمکم کنید؟

  پاسخ من به ایشون و همه کسایی که این سوال حرف دلشونه :

  اگر بخواید ازینجا به بعد رو مثل گذشته پیش برید بدون تعارف بهتون می گم به هیچ عنوان موفق نمی شید . پس باید یک نقطه عطف توی زندگیتون به وجود بیارید نقطه عطفی که آینده شما به اون وابسته است . یک عمره و همین چند ماه باقی مونده ...
  اگر دیر بجنبید جای جبران نیست تا همین الانم خیلی ضرر کردید اما میشه جبران کرد . یک برنامه احتیاج دارید که از اول شروع کنید برنامه فشرده ای که جبران این چندماه درس نخوندنتونو بکنه یک اراده آهنین می خواید و یک ناظر سخت گیر که شما رو کنترل کنه این ناظر می تونه یکی از اعضای خانوادتون باشه یا یک مشاور کنکور.
  الان دیگه وقت این نیست که بخواید تو هر درس 10 تا کتاب بخونید و تست بزنید و ............................

  بهترین کار اینه که جزوه معلمتون یا یک منبع خلاصه رو تو هر درس بخونید و سراغ آزمون های جامع برید
  من به شما توصیه می کنم که بعد از جمع و جور کردن درسا برید سراغ کنکور های 5 سال اخیر هم ایرانیش و هم خارجیش و بعد از اونا برید سراغ جمع بندی های خوب که بعدا سر فرصت معرفی می کنم!

  اگه می خواید و قتی برمی گردید و به گذشته نگاه می کنید به خودتون افتخار کنید به خاطر تمام سختی هایی که کشیدید بخاطر تمام صبح قبل از طلوع آفتاب بیدار شدناتون بخاطر تمام خوش گذرانی هایی که ازشون گذشتید و ... از همین لحظه شروع کنید از شما حرکت از خدا برکت ...

  به خودتون اجازه بدید که بعدا جلوی همه سرتون رو با افتخار بالا بگیرید و بگید بخاطر اون همه سختی بود که طعم موفقیت رو چشیدم نگذارید بعدا وقتی به گذشته فکر می کنید آه حسرت بکشید و افسوس بخورید یه عمر زندگی رو فدای تنبلی و خواب و ... نکنید چند ماه بیشتر نیست تمام تلاشتونو بکنید

  پس از همین لحظه شروع کنید فقط قبلش مطالب پست بعدی من رو هم بخونید!

  سر به زیر و سربلند باشید
  بهنام اسماعیلی


 • مدیر

  دروس کلیدی و رتبه ساز در کنکور

  در کنکورسراسری دروس به دو دسته تقسیم می شوند و هر دسته ویژگی های خاصی را برای خود دارا میباشند
  الف- دروس کلیدی ب- دروس رتبه ساز

  دروس کلیدی:

  به دروسی گفته می شود که قبولی یا عدم قبولی داوطلب درکنکور به آنها وابسته می باشد و به قول معروف باعث می شوند فردی دانشجو بشود یا نه.
  به این ترتیب این دسته از دروس از اهمیت خاص برخوردار هستند و نمی شود به هیچ وجه از آن غفلت کرد.علاوه بر این ویژگی که برای دروس کلیدی ذکر شد این دروس حایز ویژگی ها دیگری نیز هستندازجمله اینکه

  • نسبتاً ساده هستند، پس این ویژگی باعث می شود که میانگین این دروس درکشور بالا باشد حال اگر کسی در این دسته حایز درصد مطلوبی نگردد از گردونه رقابت خارج خواهد شد.

  بدانید که هردرس کلیدی برای خودش ارزشمند است یعنی اینکه اگر همه ی دروس کلیدی را به جز یک درس کلیدی خوب بزنید، درصدهای خوب دروس دیگر به آن درصدی که پایین ازحد میانگین بوده کمک نمی کند و آن درصد ضعیف تاثیر نامطلوب خود را در کل تنیجه خواهد داشت.

  دروس رتبه ساز:

  به آن دسته از دروس در کنکور گفته می شود که خوب بودن یا بد بودن درصدهای داوطلب منجر به جایگاه مطلوب یا نامطلوب داوطلب خواهد شد

  یعنی اینکه اگر شما دراین دسته از دروس بتوانید درصد قابل قبولی اخذ نمایید منجر به این می شود که مثلا رشته مهندسی برق را در دانشگاه شریف بخوانید ودر صورتی که نتوانید دراین دروس درصد کاملا مطلوبی را اخذ نمایید همان مهندسی برق را دردانشگاه خواجه نصیر خواهید خواند.
  علاوه بر این ویژگی که برای دروس رتبه ساز ذکر شد این دروس ویژگی دیگری نیز دارند.ازجمله اینکه

  • نسبتاً دشوار هستند پس این ویژگی باعث شده است که میانگین این دروس در کشور نسبت به دروس کلیدی پایین تر باشد

  حال اگر کسی دراین دروس حایز درصد بالایی شود چون از سطح میانگین کشور بالاتر خواهد بود پس حسابی در رتبه وی تاثیر خواهد گذاشت. این دروس باتوجه به ویژگی فوق یعنی میانگین درصد متوسطی که دارند حالت جبرانی برای دروس دیگر رتبه ساز ایجاد می کند.
  به عنوان مثال اگر داوطلبی در یکی از دروس رتبه ساز درصد کمی بیاورد حتی پایین تر از میانگین درصد آن درس در کشور در صورتی که دروس رتبه ساز دیگر وی درحد خوبی باشند این خوبی می تواند درصد نامطلوب آن درس را تحت شعاع قرار دهد و جبران نماید.

  سر به زیر و سربلند باشید
  بهنام اسماعیلی


وارد شوید تا پست بفرستید
 

کاربران فعال این بخش

4
آنلاین

20.1k
کاربران

9.6k
موضوع ها

632.7k
دیدگاه‌ها