اضطراب

• با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همگی!
    اگر بخوام یه وصف کلی از حال و احوالم بدم، میگم پارسال کنکور دادم و بنا به مشکلاتی رتبه کشوریم 50 هزار و منطقه 22 هزار شد
    تصمیم گرفتم یکبار دیگه کنکور بدم
    دو-سه ماه اول رو خیلی خوب میخوندم و یجورایی راضی بودم
    اما الآن تقریبا یک ماهیه شدیدا دچار اضطراب شدم، بحدی که هرس چند گاهی از حال میرم 😞
    این موضوع باعث شده شدیدا افت پیدا بکنم و تقریبا توی این یکماه اصلا سراغ درس نرم
    میدونم اگر از الآن هم ادامه بدم به هدفم میرسم
    اما مشکل اصلی مبارزه با این اضطراب شدیده
    از دوستان و مشاوران عزیز آلایی میخوام کمکم کنند، چطوری با این اضطراب مبارزه کنم؟ میدونم این ممکنه مشکل خیلی دیگه از بچه ها باشه، پس بعید نمیدونم به بقیه هم کمکی کنه.
    ممنونم از همه آلایی های عزیز
    اجرتون با بی بی فاطمه زهرا (س)

• سلام.منم مثل خودت سال اول رتبم بد شد از تو هم بد تر اما امسال نشستم و خوندم منم اوایل بهتر بودم یک ذره افت کردم اما نه طوری که یه مدت درس نخونم
    به نظرم سعی کن با خونواد حرف بزنی درمورد درسات یا کسی کارتو پیگیری کنه یا اینکه هدفی که میخوایی واسش بجنگی رو واسه خودت انتخاب کن .
    وآروم آروم شروع کن به خوندن تغذیه خوبی هم باید داشته باشی و اینکه چه اتفاقی ممکنه رخ بده توجه نکن تو تلاشتو بکن مطمعنم که کسی تلاش بکنه در آخر هم به اونچه که میخواد به اندازه تلاشش میرسه.
    درست یا اشتباه این نظر من بود امیدوارم به چزای بد فک نکنی و محکم به کارت ادامه بدی -با آرزوی موفقییت واسه همه کنکوری ها

• متاسفانه فکر میکنم منبع این مشکل خونواده باشه
    دوست ندارم بیشتر باز کنم این موضوع رو، ولی باید خودم روی پای خودم باشم و بدون اتکا به هیچ جایی ادامه بدم
    متاسفانه، مشکلیه که حل نمیشه (تغییر وضعیت خونواده)
    دوستان چه توصیه ی شخصی دیگه ایی دارند؟

• @mohammad94 اگه میخوایی به کسی متکی نباشی باید خیلی محکم تر از این حرفا باشی این استرس واضطرابی که میگی نباید باشه باید هدف خودتو بگیریو بری جلو بدون ترس از چیزی واین هم یکی دوروزه نمیشه بهش رسید.

• @sina-ansary گفته است:

@mohammad94 اگه میخوایی به کسی متکی نباشی باید خیلی محکم تر از این حرفا باشی این استرس واضطرابی که میگی نباید باشه باید هدف خودتو بگیریو بری جلو بدون ترس از چیزی واین هم یکی دوروزه نمیشه بهش رسید.

خوب من کمک برای رسیدن به همین رو میخوام!
    کسی میدونه چطوری با آقای امینی راد در ارتباط باشم؟

• دانش آموزان آلاء

@mohammad94 گفته است:

@sina-ansary گفته است:

@mohammad94 اگه میخوایی به کسی متکی نباشی باید خیلی محکم تر از این حرفا باشی این استرس واضطرابی که میگی نباید باشه باید هدف خودتو بگیریو بری جلو بدون ترس از چیزی واین هم یکی دوروزه نمیشه بهش رسید.

خوب من کمک برای رسیدن به همین رو میخوام!
    کسی میدونه چطوری با آقای امینی راد در ارتباط باشم؟
    كانال مشاوره الا در تلگرام https://telegram.me/alaa_sanatisharif

• دانش آموزان آلاء

این پست پاک شده!

• مدیر

@mohammad94
    سلام دوست خوب
    ببینید میدونم استرس برا همه هست اما اینم میدونم که برا بعضیا خیلی بیشتر از بقیه هست
    من یه کارهکارهایی رو بهتون میدم امیدوارم براتون مفید باشه
    اول بشینید فک کنید ببینید منبع استرستون چیه؟ ترس؟...
    این فکر کردنه نباید بیشتر از 20 دقیقه باشه چون اگه بیشتر باشه میره به سمت فکرای منفی و توجیه استرس و این که چرا کاراتون رو اونطور که باید انجام نمیدین
    هرچی که به ذهنتون رسید حتما تو یه برگه کاغذ بنویسین
    بعد که نوشتین جلوی هر کدوم بنویس چه راهکاری داری که اون عامل استرسه کم بشه
    اگه خونواده هست میتونی با حرف زدن با نشون دادن توانایی هات و... کاری کنی که بدونن خودت واقعا داری تلاشتو میکنی و این استرسی که برات ایجاد میکنن میتونه دردسر ساز بشه
    فقط راهکارها رو بنویس فعلا به اینکه چقد عملی هستن یا نه فکر نکن نمه نمه دستت میاد باید چیکار کنی
    حالا برا کم کردن استرست از خودت بپرس آیا این استرس کمکی هم بهت میکنه؟!البته اینطور که شما گفتین نه
    چون 1 ماهه نخوندی
    ببین اگه استرست ناشی از ترس هست
    به خودت بگو با دست رو دست گذاشتن ترسه از بین میره!اصلا تغییری ایجاد میشه یا اینکه حال دلت واسه این تلاش نکردن بدتر میشه
    اگه یه سری فکرای مختلف در مورد خودت آیندت این که قراره چی بشه و... میاد تو ذهنت
    به وتایم در نظر بگیر که تو اون تایمه به هرچی که برات استرس میاره فک کنی
    اینطوری در طول روز هر موقع فکری خواست بیاد و اذیتت بکنه به ذهنت میگی یه تایم برا این کار در نظر گرفتم اون موقع حتما به حرفای تو هم گوش میدم
    دوست خوبم اگه به ذهنت اجازه بدی از هر چیز کوچیکی برات استرس زیادی میسازه
    تنها کسی هم که میتونه جلو شو بگیره خودتی
    توکل کن به خدا
    همه تلاشتو بکن به بهترین صورت ممکن بقیه شو بسپر به خدا
    مطمئن باش بهترین رو برات به وجود میاره
    شاد و موفق باشی.

• دانش آموزان آلاء

سلام.منم اين حالات هراس و اضطراب كه باعث ميشه دست و پاي ادم بسته بشه و از ادامه درس و كار براي مدتي باز بمونه را تجربه ميكنم و ميدونم چي مي گي .عكس العمل من در بابر اين حالات عاطفي گاهي تسليم شدنه و گاهي ادامه دادنه.0_1453386317142_هراس.jpg

پربازدیدهای هفته