درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء


 • مدیر

  شما درباره ی ما چه می گویید ؟

  برای دیدن صفحه ی اصلی اینجا کلیک کنید .


 • مدیر

  @mohammadsalehhassni.1gmail.com گفته است:

  ممنون از زحمات شما راستی می خواستم بگم آلا واقعا یک طرح فوق العاده است . یک نفر از فامیل های ما در یک روستایی دور افتاده استان مرکزی واز توابع شهرستان کمیجان که من فیلم های دانلودی رو در درس فیزیک و زیست می بردم براش ، با رتبه 200 منطقه 3 تونست دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول بشه در حالی که نه شاگرد آن چنانی در طول تحصیل بود ونه امکانات آن چنان داشت مادرش شب و روز دعا گوی شماست ممنون از زحمات فراوان شما........😂😂😂😂😂😂 • سلام به همه ی دوستان عزیز

  خیلی وقته می خوام این تاپیک رو بزنم ولی هربار به دلایلی عقب میفتاد. اما بالاخره تصمیم گرفتم هرطور شده تاپیک رو بزنم.

  من امسال کنکور دادم و شکرخدا تونستم نتیجه ی خوبی بگیرم. نمی خوام راجع به رتبه و دانشگاه و رشته صحبت کنم چون می دونم هدف آلا از اول تبلیغ نبوده. فقط می خوام حرف دلمو بزنم.

  من درس خوندن برای کنکور رو دیر شروع کردم. تقریبا یک ماه از شروع پیش دانشگاهی گذشته بود که با جدیت سعی کردم درس بخونم. ما توی یکی از شهرهای اطراف تهران زندگی می کنیم؛ مدرسه ای که بودم معلم هایی نداشت که بتونن حتی ذره ای از نیاز یک دانش آموز کنکوری رو رفع کنند و اینو خودشون هم می دونستند طوری که اول سال گفتن ما هیچ کاری نمی تونیم برای کنکور شما انجام بدیم... اینجوری شد که من با ناامیدی سعی کردم درسها رو خودم بخونم. با اینکه چیز زیادی نمی فهمیدم با هر مشقتی که بود تست میزدم. توی آزمون ها نتیجه ی خوبی نمی گرفتم. یادم نمیره که وقتی تازه شروع کردم تستای فصل اول تحلیلی رو بزنم حتی یه تست رو هم نتونستم حل کنم و با خودم می گفتم« از این درس متنفرم؛ چرا اینقدر سخته؟». همینطور گسسته... و بماند که سر درسهای سال های گذشته چی کشیدم چون نه معلم خوبی داشتیم نه جزوه ی مناسبی و منم درسها رو فقط شب امتحانی خونده بودم و تونسته بودم نمره ی مناسبی بگیرم و وقتی می خواستم برای تست زدن درسها رو بخونم می دیدم که هیچی یادم نیست؛ انگار برای بار اوله که دارم این درسو می خونم. متعاقباً به خاطر همین موضوعات توی آزمون ها نتیجه ی خوبی نمی گرفتم.
  از سر درموندگی دست به دامن اینترنت شدم تا شاید بتونم راهکار مناسبی پیدا کنم. و اینجا بود که به طور اتفاقی با آلا آشنا شدم. وقتی دیدم همچین طرحی وجود داره برام باورکردنی نبود. مگه میشه که یک مدرسه همچین کاری بکنه؟ اونم دبیرستان دانشگاه شریف که حتما بهترین معلم ها رو داره. چطور حاضرن رایگان همچین کاری انجام بدن؟ با چیزهایی که از جامعه ی خودمون دیده بودم این کار برام خیلی غیرمنطقی بود. به هر حال، یکی دو قسمت از درس های مختلف رو دانلود کردم و به خودم قول دادم که سر فرصت نگاه کنم. اما متاسفانه، متاسفانه و متاسفانه که فراموش کردم. دوباره برگشتم به همون چرخه ی ناامیدی و شکست. وقتی دوباره همون اتفاقای زجرآور تکرار شد دوباره خواستم دنبال راه حل بگردم که یاد آلا افتادم. سریع رفتم و قسمت هایی که دانلود کرده بودم رو نگاه کردم. تند تند فیلم ها رو نگاه می کردم. در حین تماشا دانلود قسمت های دیگه رو هم شروع کردم. مثل تشنه ای بودم که بعد از مدت ها به آب رسیده. با ولع تمام فیلم ها رو نگاه می کردم. واقعاً نمی تونم توضیح بدم که چقدر ذوق و شوق داشتم. هرروز فیلم های بیشتری رو نگاه می کردم و هرروز مطمئن تر می شدم که توی این همه سال من معنی درس خوندن رو متوجه نشدم. اصلا انگار تا حالا درسی نخوندم. چقدر خوب درس رو می فهمیدم. هیچ وقت تصور نمی کردم روزی برسه که من برای درس خوندن لحظه شماری کنم. طی سال هایی که درس خوندم هر زنگ دعا می کردم که کاش زودتر بگذره. هزار بار ساعتو نگاه می کردم. از معلم ها بدم میومد. اما حالا برای دیدن فیلم ها له له می زدم. معلم ها برام الگو شده بودن. باورم نمی شد که حتی ناخوداگاه تکه کلام های معلم ها تکه کلام من هم می شدن. به تدریج پیشرفت هام شروع شد. نتایج آزمون ها خیلی بهتر از قبل شد. دوستام ازم می پرسیدن کجا کلاس میری؟ و وقتی می گفتم من کلاس نمیرم با تعجب نگام می کردن و فکر می کردن دروغ می گم. اما بهشون راجع به آلا توضیح می دادم و اونا هم علاقمند می شدن. می دونستم که وظیفه ای در مقابل آلا دارم؛ و تنها کاری که از دستم بر میومد این بود که آلا رو به همه معرفی کنم. فیلمهایی که خودم دانلود کردم به بقیه هم بدم که استفاده کنن. و خوشحال می شدم که میدیدم بقیه هم با من هم عقیده ان که این یکی از بی نظیرترین کارهاییه که می شد در حوزه ی آموزش انجام بشه.

  دوست دارم تشکر کنم از همه ی کسانی که به هر نحو در این طرح شگفت انگیز سهیم هستند.
  از آقای شامیزاده واقعاً تشکر می کنم و دستشون رو می بوسم. من با ایشون فهمیدم ریاضی چقدر زیباست. با ایشون عاشق هندسه تحلیلی و گسسته ای شدم که روزای اول هر تستش اشکم رو در میاورد. وقتی میدیدم چقدر با حوصله سر کلاس ها به دانش آموزا جواب میدن واقعاً تنم می لرزید؛ از اینکه یه معلم چقدر می تونه صبور باشه. چقدر می تونه به درس مسلط باشه.

  از آقای ناصح زاده تشکر می کنم. که باعث شدن حل تست عربی برام ساده تر از آب خوردن باشه. که یاد گرفتن عربی رو نه یه عذاب، که یک موهبت بدونم. منی که عربی رو در بهترین شرایط 25 یا 30 درصد می زدم بتونم 82 درصد توی کنکور بزنم. که البته با تدریس ایشون به راحتی می شد 100 زد و این کم کاری من بوده که نتونستم به این درصد برسم.

  از آقای رنجبرزاده کمال تشکر رو دارم. با ریزبینی و نکته سنجی بسیار عالی تمام مطالب مهم و لازم کتاب رو بررسی می کردند. و واقعا کسب درصد بالای دینی برام مثل آب خوردن شده بود. حتی سر جلسه ی کنکور تست ها رو که میدیدم دقیقا یادم میومد که آقای رنجبرزاده روی نکات مطالب مربوط بهشون تاکید کرده بودند.

  از آقای رفیعی بزرگوار ممنونم که باعث شدند منی که از فیزیک هیچی سر در نمیاوردم به راحتی بتونم پیشرفت کنم. از رابطه ی صمیمی ای که با بچه ها داشتند بسیار لذت می بردم و نحوه ی تدریسشون که فوق العاده بود.

  از آقای حاجی سلیمانی عزیز تشکر می کنم. هرچند متاسفانه خیلی دیر فیلم های شیمی رو شروع کردم ولی توی همین مدت کم خیلی چیزها ازشون یاد گرفتم و فهمیدم شیمی یعنی چی...

  و از طرف خودم و تمام دوستانم که آلا رو دنبال می کردند از همه ی معلم هایی که در این مجموعه زحمت می کشند تشکر میکنم. معلم هایی که ازشون در این مدت درس زندگی هم یاد گرفتیم. دست همشون رو می بوسم و مطمئنم که این کارشون بی اجر نمی مونه.

  سرتون رو درد آوردم؛ در آخر می خوام بگم که این حرفا نه اغراق بود نه چیز دیگه فقط حرف دلم بود که مدت هاست می خواستم بگم....
  ببخشید که طولانی شد و ممنون که خوندید.

  شنیده ام که بهشت آن کسی تواند یافت
  که آرزو برساند به آرزومندی

  موفق باشید.


 • مدیر

  @ahmadmo
  ممنون نظر شما از انجمن قدیمی به انجمن جدید منتقل شد،
  فکر کنم دیگه همه ی نظر ها منتقل شده باشند، بازم اگر پستی جا مونده به من بگید ( تو پی وی ) • @admin گفته است:

  شما درباره ی ما چه می گویید ؟


  ما در مورد شما فقط لب به دعا میگشاییم
  اینو میگیم ادمین • این پست پاک شده!

 • مدیر

  @ahmadmo
  سلام مجدد،
  پاسخ آقای حاجی سلیمانی به نامه ی شما:

  عزیزم خسته نباشی که خستگی رو از تن ما درآوردی. امیدوارم در همه ی عرصه های زندگیت موفق و آلایی باشی
  ❤ ❤ ❤ • @ahmadmo منم یه همچین وضعیو دارم.امسال واسه دومین باره که کنکورمیدم امسال با آلا آشنا شدم منم از همشون تشکر میکنم کارشون حرف نداره واقعا♥♥♥ • ((به نام خدا))
  سلام.شب بخیرمیگم خدمت مسئولین موسسه آلا.خدا قوت.ایشالا خانوم فاطمه زهرا(س) و فرزند عزیزشون امام زمان همیشه همراه و یار و یاورشما و خانواده هاتون باشند که بی منت خدمتی بزرگ در حق فرزندان ایران زمین میکنید.عزیزان که این متن رو میخونید میخواستم چند جمله ای توصیه ای داشته باشم به عنوان یه دانش آموز و برادر کوچکتر همگی شما در مورد شروع نیم سال دوم کنکور.
  عزیزان من که این متن رو میخونید من بهتون میگم که سابقه دادن چهار بار کنکور سراسری را دارم.البته رتبه هم آوردم.اما چون باز نسبت به رشته مورد علاقه خودم یه سیصدتا عقب افتادم نتونستم قبول بشم تو اون رشته. من حتی دانشگاه هم رفتم در رشته مهندسی صنایع غذایی یکی از معتبر ترین دانشگاه های دولتی چند ترمم خوندم.اما م همیشه فکر میکنم که انسان نباید خودش رو به دست موج زندگی بسپاره که این موج با هر بار اوج گرفتنش انسان رو به یه نقطه بفرسته.نه.بلکه معتقدم که باید از موج سواری بگیری و لذتشو ببری.مثل کسانی که موج سواری میکنن بدون صرف هیچ نیروی الکتریکی یا مکانیکی.تنها با یک برد معمولی و کمی تمرین و استعداد به خرج دادن هیجانی زیبا و وصف نشدنی رو تجربه میکنن.من هم نخواستم خودم رو به موج زندگی بدم و تمام تلاشم رو میکنم تا به علاقه و آرزوی قلبیم برسم.به همین دلیل انصراف دادم تا مجدد کنکور بدم.
  همونطور که گفتم من سابقه دادن کنکور سراسری رو چند مرتبه دارم.تو این چندباری که من کاملا دانش آموزای اطرافم رو رصد میکردم به یه نقطه اشتراک جالبی رسیدم بچه ها.اینکه اکثریت بچه های کنکور رفتار های مثل هم دارن.اگه دقیقا شکایت ها و نگرانی هایی رو که دارن رو هم بخونید تو هر بازه زمانی از پروسه یه ساله کنکور نسبتا رفتارهای شبیه و نگرانی های نزدیک به هم داشتن.این یه نکته رو میرسونه که پروسه کنکور یه قانونی داره که کسانی که در این پروسه قرار میگیرن خواه نا خواه از بعضی قواعد و قانون های این پروسه تبعیت میکنن.سرتونو درد نیارم عزیزان.بذار برم سریع سر اصل مطلب.و این چند خطم کوتاه نوشتم تا تجربمو بگم.البته تجربه من به اساتیدی که موسسه دارن نمیرسه.ولی گفتم شاید گشایشی بشه تایپ من.بچه ها میخوام بگم تا الان هیچ کس برای کنکور نخونده.هیچ کس.اگه میبیند کسانی که تراز خوب دارن اینا همون بچه درس خونایی هستن که تو مدرسه هم خوب درس خوندن.به قول آقای قلم چی خودکار شدن.اینا به جرات میگم حتی نیم سال اولم با اون تفکری که ما فکر میکرنیم چندین ساعت درس میخوندن،نخوندن.درسته تراز بالایی داشتن ولی تراز بالاداشتنشون چنتا دلیل داره.اول اینکه همیشه آزمونا آزمایشی از سال های دوم شروع میشه که مباحث سنگین نبودن.خب قاعدتا بچه های که درس خون بودن همون مباحث هم که سال های بعد کاملتر شدن بلد بودن پس خیلی کمک بهشون میکنه.یه مثال میزنم.اصلا دوتا مثال میزنم که جای شکی هم نباشه.اول یه مثال از شیمی –بچه ها ما فرمول نویسی رو تو سال دوم داشتیم.درسته.همونطورم که میدونید تو اکثرا سوالای همین آزموناو حتی کنکور خود واکنش رو هم نمیدن.پس کسی که فرمول نویسی بلد باشه قاعدتا فرمول رو راحت مینویسه بعدشم فکر میکنید سوال چیه یا استو کیومتریه-یا موازنست-یاسرعت و تعادله....جواب دادن به این مباحث هم کاری نداره که.یعنی کسی که فرمول نویسی بلد باشه60درصد راه رو رفته.یا فصل پنجم شیمی ترکیبات الی کسی این قسمت رو بلد باشه خب سال سوم یا توپیش دانشگاهی فصل اسید و باز به راحتی میتونه به سوالاش جواب بده...مثال دیگه تو ریاضی..در معادلات و ونامعادلات...کسایی که تست ریاضی میزنن میبینن که تو سوالات ریاضی گاهیم فیزیک اکثرقریب به اتفاق سوالات میرسه به تعیین علامت،یعنی طرف راه حل مینویسه میرسه به تعیین معادله یا حل نامعادله میمونه توش....یا مثلا جایگشت یا اصل ضرب که ساده توضیح میده خوب بفهمی میتونی تستاشو راحت چشمی بزنی و تراز بالا بیاری.تو عمومیام که دیگه نگو...زبان سه دیگه کاری داره..عربی مشکله قبول دارم...اونم که با وجود استاد ناصح زاده به یاری دوستانمون تو آلا حل شده...بعدش تو نیم سال اول چون شروع ساله تو دروس پیش هم ما چیز خاصی ندارم.تو درسای تخصصی مثل فیزیک فصل اول رو نصفشو تو سال دوم خوندیم.فصل دومم همینطور نصفشو تو سال دوم خوندیم.موج هاهم کاری نداره.واقعا ساده است.مثل حرکته.دیدید پس تراز خوب آوردن کاری نداره تو نیم سال اول.در واقع بگم تو نیم سال اول بیشتر وقت صرف تضعیف روحیه حریف میشه.وگرنه هیچ کس درس نخونده.قول میدم.فقط بچه درس خونان که گفتم اونام نون سالای قبلشونو میخورن.ماها که سالای قبلش تصمیم نداشتیم یه فرد آرمانی برای زندگیمون بشیم.ولی الان.بچه ها، بازی کنکور—مسابقه کنکور---ماراتون کنکور از الان ،،از فردا شروع میشه...اگه میخوای بجنبی بسم الله....منم چنتا توصیه میکنم بهت....اصلا استرس به خودت راه نده...راه برای جبران هست.از اینجاست که باید رقیباتو کنار بزنی.سبقت بگیری.از اینجاست که کاردست و پنجه نرم کردن تو با بچه درس خونا شروع میشه.چون اونام شروع میکنن.ولی یه برگ برنده ای که اونا دارن خوب میدونن چطوری بخونن.منظورم از چطوری خوندن چیه؟الان بهتون میگم.بزارید یه مثال براتون بزنم....خیلیا این نیمه رو نیمه مربیا میدونن.علتش چیه...تا حالا تو رخت کن یه تیم رفتید....فرقی نمیکنه چه رشته ای باشه...اصلا همین والیبال خودمون که دیگه نیمکتشم میبینم...بچه ها وقتی تیم میاد بیرون مربی سریع میگه چیکار کنید....نمیگه از اول شروع کنید.نمیگه خب تایم وایستاد باز وارد زمین شدید همون آرایش اولیه رو به خودتون بگیرید و از نوع شروع کنید..اصلا هیچ مربی نمیگه.به نظرتون چیکار میکنن؟آفرین یه راهکار مهم به نام استراتژی مربیشون ارائه میده..استراتژی یعنی چی؟یعنی راهی درست-خوب محاسبه شده-میانبر-با انرژی کم گذاشتن-نقاط ضعف رو شناختن-نقاط قوت تکیه کردن-از تجربیات قبل استفاده کردن و تو کمترین زمان حمله به سمت حریف.اما تلاش مستمر باید داشت ولی نه تلاش بیهوده و خسته کننده.بذارید روشن تر چنتا مطلبو بگم.منظورم از خوب محاسبه کردن چیه؟بیایم بشیینیم ببینم بخشای که واقعا احتمالش هست حداقل یه سوال بیاد و مطمینا میاد رو تسلط پیدا کنیم.اگه این بخشا تو هر درسی ده تا باشن.تو تو هر درس ده تا سوالو جواب دادی.اونم جواب درست.خیلی خوبه.خب از قدیم گفتن کاچی بهتراز هیچیه...منظورم از نقاط قوت چیه؟آقا میایم میگیم من تو فلان درس خوبم.فلان درسو خوب میفهمم..فلان درسو خیلی دوست دارم..پس روش سرمایه گذاری کن..سعی کن بیشترین وقتو بذاری روش تا بیشترین درصد رو بزنی.البته اگه واقعا به خودت ایمان داری که تو اوون درس خوبی.خب اینم به پون مثبت دیگه.پس ما الان تو کنکورمون یه سری درسا داریم که حداقل ده تاشو جواب دادیم.یه درسم داریم که بیشتر از ده تا جواب درست بهش میدیم.خب قاعدتا نتیجه خیلی خوبه دیگه..از تجربیات قبل استفاده کردن چیه؟از تجربیات کسایی که راه کنکور رو رفتن یا تو زمینه کنکور تخصص دارن استفاده کنید.خودتون تجربه نکینید.بچه ها حضرت علی (ع)میفرمایندکه عاقل کسی است که از پند و تجربیات دیگران استفاده کند.اگه ما خودمون تجربه کنیم، تجربمون بدرد خودمون نمیخوره و فقط به درد دیگران میخوره.خب حرف اونایی که تجربه دارن رو گوش کنیم.آقا مشاورت میگه وضعیتت اینطوریه تو جلسه این کار رو بکن،تو این درسا خوب عمل میکنی،تو جلسه این سوالا رو بزن،بقیه رو نزن خوب گوش کن حرفشو و نزن.چرا؟چون نه غلط زدی.ونه ریسک کردی.وبه حق واقعیتم میرسی.تا حالا مطمینا تو فوتبال دیدید مربی که دفاع راستو جاشو عوض میکنه و میبره چپ.خب به نظرتون چه اتفاقی میفته.اولا یه ریسکه برای تیم.شاید اون بازیکن تو اون پست خوب بازی کنه شایدم اصلا نتونه یه توپ دفع کنه و باعث گل خوردن بشه.پس یه ریسکه دیگه.تو کنکورم مصداق همین مثال.حرف با تجربه ها رو گوش کن.بچه ها یه توصیه دیگه..شبی 15دقیقه..فقط15دقیق اختصاص بدید به خوندن لغات زبان خارجه.ویه روز درمیونم یه 15دقیقه دیگه که میشه دوتا15دقیقه اختصاص بدید به تارخ ادبیات خوندن.بیشتر نه.فقط 15دقیقه.مطمینا15دقیقه رو وقت پیدا میکنم.دیگه بهونه ایم براش نداریم.ببینید اینا استراتژیه.شما دقیقا تا قبل از عید اکثرا تاریخ ادبیات و لغات زبان پایه رو خوندید.پس دوتا تست تاریخ ادبیات کنکورم میتونید جواب بدید.همینطور زبان.واقعا این استراتژی خیلی سختیه..وبعد از عیدهم اگه تاریخ ادبیات تموم شد وقت 15دقیقشو بذار رو کلمات آخر کتاب هم معانیشو حفظ کن اما با مترادف و هم،هم خانواده هاش رو.کاری نداره.اکثرا این کتاب کمک آموزشیا درآوردن و کارم آسون کردن.هم اونا رو حفظ کن و هم به املاء کلمه دقت کن.اینم با یه تیر دوتا نشون.دوتا سوال معنی میادتو کنکور.دوتا یا سه تاهم املاء.آقا از هر کدوم فقط یکیشو جواب بده اما درست.لغات زبانتم تموم شد زبان عربیو لغاتشو بخون.کمه.ولی به دادت میرسه.15دقیقه.بچه ها،بچه درس خونای که ماهمیشه فکر میکردیم کار خارق العاده ای انجام میدن باور کنید اینطور نیست.اونا فقط استراتژی به خرج میدن و اعتماد به نفسشون قویتره.همین.کنکور فقط یه بازی روانیه.خودتو نباز..درسته همه زندگی کنکور نیست ولی کنکور بخش کوچیکی از زندگیه که راه به موفقیت رسیدن تو هر زمینه ای در زندگی رو بهت نشون میده.بچه ها یه توصیه دیگه اصلا نگران اونچه نخوندید نباشید.طبق برنامه های آزمونای که دارید برید جلو و من برنامه کانون رو می پسندم که گام به گامه.برید جلو به همین شکل.البته این توصیه برای بچه های دانش آموزه ها.وگرنه فارق التحصیلا که وقت زیاد دارن.تا عید.بخونید.عید یه جا باز یه استوپ و یه تایم استراحت دو دقیقه ای مثل والیبال پیدا میکنیم.بچه اونجا نصف پایه ای که نخوندید و نصف پیشی که نخوندی رو بخونید.از تجربه استفاده کنید.لقمه گنده نگیرید.شما دارید تو یه ماراتون شرکت میکنید.مهم آخره.آخر راهه که مشخص میشه کی نفس داره و کی نفس کم میاره.آروم آروم برید.مطمین باشید با توکل به خدا موفق میشید.چون اگه بخوای و بیفتی تو مسیر انگیزه های موفقیت درونت روشن میشه و تو خودکار میشی و شبانه روزی وقت میذاری و از درس خوندن نه تنها خسته نمیشه بلکه معتادشم میشی و لذتم میبری.داشتم میگفتم اون نصف پایه و پیشم بذار بعد از عید یکی شو انتخاب کن بعد از عید کاملش کن.اون یکیم تو دوران جم بندی ازش تست بزن دست میاد یه چیزی.دیگه اینقدام بی استعداد نیستی که.اعتماد به نفس داشته باش.یه سریا میگن آقا نه بذار برای سال بعد....من بهشون میگم از همینجا سال بعدیم برای تو وجود نداره....نه آخه ما خیلی ضعیفیم......باشه ضعیف باش.مگه همه تو شکم مادرشون دانشمند بودن.از الان شروع کن به یادگیری....نه خیلی لگن وضعیتمون....باشه پس این دوستان در موسسه آلا به چه نیتی این فیلمارو گذاشتن......داداش و آبجی گلم نگران نباش اصلا فرض میگیریم صفری.منم مثل توام.گفتم تو کنکور همه مثل هم هستن.یه درصد خیلی کم هستن که خاص اند.البته بگما اگه سخت کوش باشی میری جز اون درصدای خاص.یعنی فکر نکنی اون درصدای خاص از مریخ اومدن یا مغزشون اندازه انیشتن بوده.اصلا بچه ها میدونستین یه روز انیشتن اومد خونه یه نامه با خودش آورد به مادرش داد،بعدش مادرش خوند،ازش پرسید چی نوشته توش،مادرش گفت معلمتون نوشته پسرت خیلی باهوشه.جاش و سطحش این کلاس نیست.بگردید یه کلاس هم سطح خودشو پیدا کنید.در صورتی که معلمش نوشته بود، این پسرت خنگه.دیگه نفرستش سر کلاس.نکته رو داری؟یه بازی روانی خوشگل و ایثار مادر انیشتن...انیشتن...درسته انیشتن..دنیا رو دگرگون کرد..کسی که فکر میکردن خنگه..اونوقت یه کنکور دست و پای مارو بسته.سیستم آموزشی ماهم غلطه.ولی به قول همشهریام (بودو که وار)یعنی همینی که هست.باید تو خودتو سازگارکنی.بچه ها میدونید من اعتقاد دارم آدم خنگ وجونداره.اینم الان دنیا ثابت کرده.و قدیم هم ثابت شده بود.دنیا یه زمانی بود رویIQتمرکز داشت.میگفت اونایی موفق هستن و به درجات علمی بالایی دست پیدا میکنن که IQبالایی دارن.اما دیدن یه سری از افراد با این فرمول جواب نمیدن.الان شده EQیعنی تلاش کردن برای رسیدن به هدف.بذارید یه مثال بزنم.ببینید من هیچ وقت نمیگم دانش آموز خنگ داریم و دانش آموز باهوش.بلکه برعکس.میگم دانش آموز کوشا داریم و دانش آموز تنبل.شاید دانش آموز تنبلمون از دانش آموز کوشامون بهره هوشی بیشتری داشته باشه ولی تلاش نداره چه فایده.مثلا امروز معلم یه درسیو میده.خب دانش آموز زرنگ میفهمه.دانش آموز معمولیه یا به قول یا رو گفتنی خنگه یه کم میفهمه.دانش آموز زرنگ همون تنبلست.چون میدونه فهمیده وقتی میاد خونه خب میگه بلدم دیگه.سراغ درسه هم نمیره.به امید اینکه بلدم.ولی اون دانش آموز خنگه که کوشاست چون کوشاست وقتی میاد خونه یه بار میخونه،نمیفهمه،دوبار میخونه-نمیفهمه...Nبار میخونه باز نمیفهمه.اما دست از تلاش نمیکشه.بلاخره این مشکل و مسلئه رو تو خوندنN+1بارخوندن تو ذهنش حل میکنه و تا عمر داره یادشم نمیره.دیدید...پس چقدر تفاوته بینIQوEQ..الان که این مثال رو خوندید خوب فهمیدید که ای دل غافل.شما از دسته ی اول بودید.همگی خوب سر کلاس میفهمیدیم.و وقتی که میومدیم خونه چون میگوفتیم بلدیم سراغش نمیرفتیم تا شب امتحان و این بلد،،بلد بودنا باعث میشد که طرفش نریم وشب امتحان میدیم ای دل غافل طبل تو خالی بودیم....مشکل همه ما من جمله خودم اینه که همش میگیم بلدیم و هیچوقت دنبال یادگیری نمیریم...بچه ها نقطه مقابلشم هستا..یعنی چی؟یعنی وقتایی که درسی رو سر کلاس نمیفهمیدیم به چالش میفتادیم که یاد بگیریم و تمام تلاشمونو میکردیم که یاد بگیریم.البته این امر طبیعی چون مغز انسان براش سوال و چگونگی به وجود میومد و از اونجایی که مغز ما مثل احساسموم نیست و باید یه دلیل بیاری براش حتما جواب قانع کننده باید بهش بدی.یه مثال دیگه بزنم معتبر تر.ابوعلی سینا رو که مطمینم میشناسید.اگه نمیشناسید یه سر همدان برید.میگن یه کتاب بود به نام ماورالطبیعه به زبان عربی.ابن سینا این کتاب رو برای اولین بار خوند چیزی نفهمید.دومین باربازخوند،بازم نفهمید....سومین بار خوند بازم نفهمید...تا کار رسید به چهلومین بار..بازم نفهمید..خیلی تلاش کرد.اما مایوس شد.تو بازار شهر مایوس قدم میزد و حیران از این قضیه که ناگهان یه فقیری به پستش میخوره،اون فقیر میگه در ازای خرید این چند جلد کتابی که دارم،پولی بهم بده تا نانی بخرم و خودم رو سیر کنم.بوعلیم موند چیکار کنه.گفت حالا بده ببینم کتابات چی هست.همین که کتابا رو گرفت اولین رو که دیدرسید به دومی دید نوشته تفسیره ماورالطبیعه به پارسی.اقا گل از گلش نشکافت.میگن همونجا نشست شروع کرد به خوندن هی تشکر میکرد از اون مرد فقیر.مرد فقیرم که مونده بود حیران....بلاخره ابوعلی سینا به مرد فقیر یه همیان زر((از اون کیسه کوچیکا که تو فیلما حاکما سکه میذاشتن وپرت میکردن))به مرد فقیر داد.تو این داستان دوتا نکته هست.اول اینکه ابوعلی سینا دس از تلاش نکشید.وتا چهل بار تلاش کرد وخوند تا بفهمه.و نتیجه خیلی مهم تر اینکه وجود خدا بود.بله.وقتی خدا تلاش ابوعلی رو دید اون مرد رو با اون کتاب تفسیر بر سر راهش قرارداد.وگرنه مگه میشه آدم اد کتابی رو که نفهمیده تو اون همه کتاب تفسیرش یهو پیدا بشه اونم دس یه فقیر.مگه میشه..مگه داریم...بچه های عزیز وجود خدا رو فراموش نکنید.تلاش بکنید.خدا اندازه تلاشتون بهتون ثمر میده.این قول رو بهتون میدم.خدا جای حق نشسته.درسته میگن حق گرفتنیه.اما خدام عادله.نمیذاره حق بنده زحمت کشش،کسی که تو راه علم که خودش گفته مثل جهاد میمونه ضایع بشه.مطمئن باشید.سرتونو درد آوردم.ببخشید.یه نکته کوچولو دیگه.بچه ها تو این صفحه های مجازی خیلی هستن که کانالای کنکوری زدن.بعضیاش خوبه.مثل همین آلا یا اونایی که انمیشن و جزوه و یا همین آزمونای قلم چی رو میذاره.اما حرفم با اون کانالایی که میگن ما برنامه درست کردیم با رتبه های فلان مشورت کردیم.تو فلان هفته.به هدفتون میرسید.یه دقت کوچولو بکنید.همشون میگن ما موفقت میکنیم اما توش یه نکته بزرگو کم رنگ جلو میدن اینکه تو باید بخوای.و این تو باید بخوای رو در قالب جمله های امید بخش میگن.وگرنه هیچ تضمینی،هیچ آیه ای،هیچ وردی نیست که بخونی و معجزه بشه.خودت.خودت.خودت.خودت.فقط خودتی که میتونی با تجربه یک متخصص برای خودت برنامه ریزی کنی برای درس خوندن.وقتونو و پولتونو درگیر این کارار نکنید.یه مرجع خاص داشته باشید.اگه یه مطلبو رو مثلا مبحث مثلثات رو نمیفهمی بگرد-تلاش کن.یه جزوه یا یه دبیر خوب آنلاین مثل همین موسسه آلا که خودشم که تو هر مبجث چنتا دبیر گذاشته که یه مبحثو هر کدومشون سبک خودشون دارن وتدریس میکنن بگرد و پیدا کن ودانلود کن ، بفهم ویاد بگیر.بچه ها تلاش بکنید.مطمین باشید موفق میشیدموفق باشید.
  یه انتقادم به دوستای عزیزم تو موسسه آلا داشته باشم که یه فایل صوتی از مشاورتون شنیدم که در مورد بچه های ریاضی مشاوره میدادن که چطور مدیریت کنیم کنکورمون.مثلا اونایی که بلد نیستیم رو اصلا نزنیم.بعدش گفتن بچه های که پایه ضعیف دارن مثلا مثلثات ضعیف هستن اصلا امید نداشته باشن که اکثرا سوال ها رو جواب بدن.من به ایشون سلام میکنم و از اینجا میگم شما با این تجربه ای که دارید چطوراز الان دارید همه چیز رو تموم شده عنوان میکنید.اصل نتیجه خط پایانه.اصل نتیجه کنکوره.نه کنکور آزمایشی که تضعیف روحیست و از کناریم حرفای شما.من به هیچ وجه حرف شما رو قبول ندارم که هیچ وبا کمال احترام انتقاد جدیم به این صحبتتون دارم.امید بدید.تو کنکور استثناها الان شدن یه امر طبیعی و عادی.مجددا از مدیران-دبیران-مشاوران-پرسنل و خدمه موسسه آلا و دبیرستان صنعتی شریف تشکر میکنم.خدا بهتون قوت بده.واگر این توصیه های من رو مفید دونستید تو شبکه نشر بدید که بچه ها استفاده کنن و حداقل من هم در کنار کار و ثواب بزرگتون یه کار کوچولو و انجام وظیفه و ثواب کمی ببرم.
  ومن الله توفیق.
  رضا زرگر(پورمحبی) • این پست پاک شده!

 • مدیر

  @sina-sh در درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء گفته است:

  امسال از اقای اقاجانی فیلم میزارین؟

  سلام لطفا سوال تکراری نپرسید، و قبل از پرسیدن سوال در انجمن جست و جو نمایید:

  رفع نگرانی در مورد برنامه های آلاء - اینجا کلیک کنید -


 • همیار فارغ التحصیلان آلاء

  اقا بی زحمت یه چند تا عکس از دبیرستان بزارید...
  همین !!! • از جناب آقای دکتر پویا رحیمی و همچنین جناب آقای مهندس آقاجانی واقعا سپاسگذارم واقعا بیان بی نظیری در فن تدریس دارند
  همچنین از مجموعه ی آلاء هم که این امر خدا پسندانه و رایگان رو در اختیار فرزندان این مرز و بوم و کشور عزیزمون ایران قرار دادند نهایت تشکر و قدر دانی رو دارم امیدوارم که همیشه در پناه خداوند متعال سالم و تندرست باشید و دعای خیر تمامی دانش اموزان و خانواده های آنها هم بدرقه ی راهتون باشه • فکر کنم اگه این صدای مهلک انفجار(!) آخر فیلم ها رو بردارید بهتر باشه. • @amirkhan11 در درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء گفته است:

  فکر کنم اگه این صدای مهلک انفجار(!) آخر فیلم ها رو بردارید بهتر باشه.

  اقا ایشون راس میگه ...
  من یه بار اخرای فیلم خوابم برد این صدا پخش شد قشنگ از خواب پریدم 🙂


 • مدیر

  @Taha-76 در درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء گفته است:

  @amirkhan11 در درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء گفته است:

  فکر کنم اگه این صدای مهلک انفجار(!) آخر فیلم ها رو بردارید بهتر باشه.

  اقا ایشون راس میگه ...
  من یه بار اخرای فیلم خوابم برد این صدا پخش شد قشنگ از خواب پریدم 🙂

  خوبه دیگه دفعه ی بعد حواست رو جمع می کنی خوابت نره 😄

  یکی یه پایان قشنگ تر درست کنه و بفرسته جایگزین کنیم • @sohrab صداشم جایگزین کنید لطف کردید.مثل موزیک اول ویدیو ها که خیلی ملایم و خوب شده.
  به هر حال تشکر از زحماتتون 👍 😊


 • همیار فارغ التحصیلان آلاء

  @sohrab به نظرم واسه پایان هم اهنگ game of tron رو بزاریم...
  منتها اون تیکه از اهنگ که داره تموم میشه...ثانیه های پایانیشو میگم...خیلی خوبه ها http://forum.sanatisharif.ir/plugins/nodebb-plugin-emoji-apple/static/images/smile.png


 • دانش آموزان آلاء

  سلام...خواستم ازتون تشکرکنم من رشته ام ریاضیه پیش دانشگاهی رومجبورشدم به خاطر1سری مشکلات غیرحضوری بخونم درصورتی ک ازشیمی پیش هیچی نمیفهمیدم 1روزاتفاقی توتلگرام بودم که باسایت شماآشناشدم...واقعاخداخواهی بودچون اون روزادنبال معلم خصوصی خوب برای شیمی بودم باورتون نمیشه منی ک غیرحضوری توی3روز فقط باآقای آقاجانی پیش رفتم نمره15شیمی روگرفتم درحالی که چندتاازدوستام ک 9ماه درس خوندن قبول نشدن...اگه قابل باشم خیلی براتون دعاکردم...خداحفظتون کنه... • کار بسیار ارزشمندی انجام داده ید . من از خارج از کشور و در مقطع دانشگاه درس می خونم و از بزخی از موضوعات مطرح شده استفاده کردم .سپاسگزارم وموفق باشید


 • مدیر

  @mehdi-af در درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء گفته است:

  کار بسیار ارزشمندی انجام داده ید . من از خارج از کشور و در مقطع دانشگاه درس می خونم و از بزخی از موضوعات مطرح شده استفاده کردم .سپاسگزارم وموفق باشید

  سلام خوشحالیم که براتون مفید بوده


 • مدیر

  @zahra.ka76 ممنون بزرگوار، خدا رو شکر که مفید بوده


 • همیار

  سلام . اگه میشه لطفا چند تا عکس از جا های مختلف دبیرستان بزارید تا با دبیرستانی که از اون درس یاد می گیریم بیشتر آشنا بشیم . ممنون • @sohrab
  سلام
  خسته نباشید
  10 ثانیه اول این موسیقی چطوره ؟
  http://dl2.bikalammusic.com/new-links/95/03/Danny Wright - 2016 - 03. Unconditional Love - bikalammusic.com.mp3 • واقعا دمتون گرم.خداوند به شماخیربده که این امکانات وفیلم ها رابدونه حتی یک ریال دراختیار ما قرار میدید درصورتی که بعضی ها از مردم برای همین امکانات میلیونی پول میگیرن.امیدوارم موفق باشید وبه کارخیرتون ادامه بدید.ما دعاگوی شما عزیزانیم. • @admin ممنون بابت زحمت هاتون خدارو شکر همون رشته و دانشگا ک میخواستمو آوردم و خودمو مدیونتون میدونم واقعا و به هرکسی هم ک میشناسم میگم از این سایت استفاده کنه چون بدون هیچ چشم داشتی واسه ما زحمت میکشین امیدوارم ب هرچی ک میخواین برسین و تشکر ویژه از استاد شامیزاده ممنون بابت زحمت هاتون استاد. آرزوی موفقیت واسه بچه های کشورمون


 • مدیر

  @sina-ansary
  خیلیم عالی
  خوشحالیم که به خواستتون رسیدین.........


 • مدیر

  @Taha-76 در درباره دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف | آموزش مجازی آلاء گفته است:

  @sohrab
  سلام
  خسته نباشید
  10 ثانیه اول این موسیقی چطوره ؟
  http://dl2.bikalammusic.com/new-links/95/03/Danny Wright - 2016 - 03. Unconditional Love - bikalammusic.com.mp3

  از این آهنگ خوشم اومد مخصوصا 10 ثانیه اولش،اگر رای بیاره جایگزین میشه ( به جای صدای انفجار فیلم ها )

  رای گیری در لینک زیر

  http://forum.sanatisharif.ir/topic/2347/نظر-سنجی-آیا-تیتراژ-پایانی-فیلم-های-آلاء-تغییر-کنه-اون-انفجاره • یه خواهشی داشتم ممکنه یا برای المپیاد زیست هم ویدیو بگذارید؟ • من پارسال المپیاد زیست مرحله اول رو قبول شدم و برای مرحله دوم هم خیلی زحمت کشیدم و نمرم هم به قبولی نزدیک بود امسال اخرین سالیه که شانس شرکت تو المپیاد زیست رو دارم اگه حتی یه ویدیو هم در یان زمینه تهیه کنید خیل عدالت سازی قووی خواهد بود چون واقعا اینجا تو شهرستان ما هیچگونه امکاناتی نیست حتی کتاب ها هم به سختی قابل تهیه ان خیلی از کتاب ها اصلا خرید پستی هم پیدا نمیشن و واقعا ارزو میکنم که خداکنه المپیاد زیست رو هم پوشش بدید • باعرض سلام وخسته نباشید خدمت تمام دست اندرکاران موسسه آلاء واقعا ازته دل تو این شبهای عزیز دعا میکنم برای شما عزیزان که ب فکر ما دانش آموزان محروم هم هستید وازتون خواهش عاجزانه دارم که به این کار خیرتون ادامه بدید چون شنیدم شاید دیگه ادامه ندید ولی من ودوستانم که در مناطق محروم زندگی میکنیم بسیار نیازمند شما وموسسه تون هستیم وهمش دل شوره داریم که نکنه شما دیگه ادامه ندید.همه امیدما به شماست.امیدوارم همیشه موفق وپیروزباشید


 • مدیر

  @puria به امید خدا فعلا هستیم، نگران نباشید به این زودی ها از شر ما راحت نمی شید :trollface: • شر چیه شما نعمتید.دمتون گرم.


 • دانش آموزان آلاء

  سلام و خسته نباشید خواستم بپرسم شما مشاور برنامه ریزی ندارید ک مستقیم بتونیم با ایشون صحبت کنیم؟ • باسلام آقاسهراب عزیز ما ازشنبه باید درسا راببریم جلوتر مثلا فیزیک و شیمی وزیست بریم فصلهای دینامیک وتعادل و..... این فیلمهای امسال خیلی عقبن جدیدا را تاکی قرار میدید؟؟


 

کاربران فعال این بخش

4
آنلاین

18.3k
کاربران

8.0k
موضوع ها

560.6k
دیدگاه‌ها