💠 مشاوره 13 موفقیت و پیشرفت در آزمون، خود شناسی و افزایش روحیه


 • مدیر

  👈 قسمت اول

  ✅ معرفی منابع مناسب برای آزمون های قلمچی،گزینه2،سنجش
  ✅ هدف گذاری و خودشناسی
  ✅ تعریف درست پیشرفت در آزمون

  ❤️ به لطف خدا آلاء رایگان هست و همیشه رایگان خواهد ماند.
  🎁 با نشر این پیام ها سفیر موفقیت ایرانیان باشید.
  👤 آقای محمدعلی امینی راد،مشاور آلاء

  🎧 دانلود یا پخش فایل مشاوره ای

  🆔 کانال تلگرام آلاء

  🌐 سایت آلاء


 • مدیر

  باسمه تعالی
  مشاوره شماره 13
  سلام خدمت همۀ آلایی های عزیز
  محمد علی امینی راد هستم مشاوره و برنالمه ریز تحصیلی.
  خوب وقتتون به خیر باشه، اول می خوام در مورد نحوۀ استفاده صحیح از فیلم های آموزشی سایت آلاء رو براتون توضیح بدم. اگر دارید از آزمون های آزمایشی قلم چی استفاده می کنید بهترین کار اینه که فیلم های ساله گذشته و حتی دو سال گذشته رو بررسی کنید اگر از آزمون های گزینه دو استفاده می کنید می تونید فیلم های امسال و چهارم دبیرستان یک رو مشاهده کنید و اگر آزمون سنجش شرکت
  می کنید فیلم های امسال و کلاس های چهارم دبیرستان دو رو می تونید استفاده کنید. حالا اینجا لازمه تذکری هم بدم. وقتی که زده می شه چهارم دبیرستان یعنی مباحث به صورت کنکوری بیان می شه یعنی هم دوم و هم سوم و هم چهارم در فیلم ها تدریس میشه از اونجایی که فیلم ها به صورت مبحثی رویه سایت قرار می گیره میتونید متناسب با مبحثی که مد نظر دارید از فیلم ها استفاده کنید. اما یه مطلب بسیار مهم در بحث آزمون دادن اینکه خوب حالا ما آزمونم شرکت کردیم هر چند وقت یه بار یه آزمون میدیم یه کارنامه هم می گیریم و
  می خوایم بشینیم کارنامه خودمونو تحلیل کنیم. اولین چیزی که نگاه می کنیم رتبه و ترازمونه. نگاه می کنیم ببنیم آیا پیشرفت داشتیم یا پیشرفت نداشتیم.
  در فرهنگ فارسی معین پیشرفت معنی جلو رفتن ترقی و رشد در لغت نامه دهخدا پیشرفت به معنی ترقی داشتن و پیشروی داشتن حالا تو لغت نامه دهخدا یه چیزی نوشته بود که خیلی توجه منو به خودش جلب کرد. اونم این بود که نوشته بود پیشرفت داشتن کاری یعنی میسر بودن آن و پیشرفت نداشتن کاری ینی میسر نبودن آن!!!!!!! یعنی چی آقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یعنی اگه شما به طور مثال تراز کلیت باشه پنج هزاز آزمون بعد بشه پنج هزارو یک پیشرفت داشتی. اما این اصلا به چشم خیلی هامون نمیاد!!!
  چارلی چاپلین یه جمله خیلی قشنگی داره می گه که آموختم خداوند همه چیز را در یک روز نیافرید، پس چه چیز باعث شده من بیاندیشم همه چیز را در یک روز به دست بیارم. دقیقا طرز تفکر خیلیامون همین طوری شده که می خوایم تو یک آزمون تراز و رتبه ای که هدف نهایی ماست یا نزدیک به اون است رو بدست بیاریم، مثلا من دانش آموز تجربی می خوام تراز رتبه ای بیارم که پزشکیه تهران رو حداقل قطعی برایه خودم کنم و می خوام تویه اولین و یا دومین آزمون به اون برسم، حالا آزمون قبلی ترازم چقده خیلی فاصله داره، دو هزارتا فاصله داره.
  عزیزان این رو مطمئن باشید پیشرفت کم کم به دست میاد. این قانون طبیعته سنته الهیه، اصلا خودتون رو یا اطرافتونو نگاه کنید هیچ چیزی به یک باره به اوج خودش نمیرسه. پس به تلاش خودتون اضافه کنید به مسیری که در پیش گرفتیتد ادامه بدید و به خودتون ایمان داشته باشید، چون که اشرف مخلوقات خدا شمائید. یعنی هر چیزی رو بخواید می تونید به دست بیارید ولی از مسیرش که قظعا اون مسیر؛ مسیر کوتاهی نخواهد بود، اما حالا پیشرفت منطقی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پیشرفت منطقی اینه که شما تو هر آزمونتون حدود پنج تا ده درصد بهبود رتبه و تراز داشته باشید مثلا من قلم چی دارم میدم ، تراز کلم شده پنج هزاز آزمون بعدی بشه پنج و دویست یا پنج هزار و صد و خورده ای ، راستی یه چیزم یادتون نره هرچی که تراز بره بالا رتبه بهبود پیدا بکنه هی رقابت هم سخت تر و سخت تر و سنگین تر می شه به طبعش پیشرفت هم یه مقدار کمتر و کند تر می شه، پس می شه اینطور نتیجه گرفت که اگر من درس خوندنم روال منطقی و معقولی داره تلاش کردنم به میزان خواستم تطابق داره امیدش داشته باشم که به اون هدفی که دارم می رسم منتهی به شرطی که هدفم هم معقول باشه مثلا من با معدله کتبیه پایین حالا رشتهام مثلا ااگه ریاضی فیزیکه دنباله برقه دانشگاه شریف نباشم چرااااااااااااااااا چون که کسانی هستن معدل کتبیشون از من خیلی بهتره و تلاششونم اندزه من یا بیشتره .
  خوب منطقی و عقلانی اینه که خوب اونا مثلا احتمال و شانس قبولیشون از تو برق دانشگاه شریف بیشتره ولی به این معنی نیست که ما بیایم کلا قید دانشگاه شریفو بزنم نه آقا جون شما اگه خیلی علاقه مثلا به یه رشته خاص مثله برق دارید خوب شریف رو یه دونه بیا پایین تر برو دانشگاه تهران، یه دونه بیا پایین تر برو دانشگاه خارزمی کلا دولتی تو تهران قبول شدی مثلا دانش آموز تهرانم هستی خیلی خوبه یا تجربی علاقه داری پزشکی قبول شی حالا خودت می دونی خیلی اوضاع پایه درسیت قوی نیست. حالا این رو نذار هر دفه خودت که من حتما حتما حتما باید بهترین دانشگاه در بهترین شهر مثلا من شهر تهران می شینم بهترین شهر برایه من تهرانه بهترین دانشگاه هم علوم پزشکی تهرانه از قدیم میگن سنگه بزرگ نشانه نزدنه متنهی هیچ وقت نمیگن که آقا کلا هیچ هدف بزرگی رو برایه خودت نداشته باشی، میگن هدفت اونقدر بزرگ نباشه که بیشتر به یه رویا بماند تا هدف مثلا برایه خودم هدف پزشکیو میذارم منتهی نه حتما دولتی تهران، شهرستان.
  حالا من یه عذر خواهی هم می کنم هی مثال تهران می¬گم چون خودم ساکن تهران هستم خوب ساکن تهران بیشتر تو ذهنم میاد حالا از همه عزیزان عذر خواهی می کنم که یه موقعه هی تهران تهران می گم بی ادبی نباشه.
  خوب پس: 1. هدفمون معقول باشه متناسب با توانمندی هامون باشه 2. کوچیک نباشه ولی اونقدر هم بزرگ نباشه که یه رویا بمونه 3. دنباله این نباشم که این آزمون تا آزمون بعدی معجزه رخ بده دنباله این باشم که ده درصد پیشرفت کنم 4. از فیلم های کلاس های آلاء به صورت مبحثی و به صورت متناسب با آزمونی که میدم استفاده کنم 5. چهارم دبیرستان به معنی این نیست که دروس پایه توش تدریس نمی¬شه به معنایه اینه که علاوه بر دروس کنکوری دروس پایه هم تدریس می شه.
  خوب از اونجایی که آلاء یه ویژگیه خیلی خوب داره معمولا دروس رو چند تا دبیر تدریس کردن اگر یه مبحث رو از کلام یک دبیر نتونستم حداکثر بهره و استفاده رو ببرم می تونم همون مبحث رو از فیلم و کلام دبیری که تو سایت آلاء هست استفاده کنم. مجددا باز تاکید می کنم تویه تعیین هدفتون یه هدف بزرگ که بزرگ باشه ولی دست یافتنی و در آخر باز تاکید می کنم به هیچ کس اجازه ندیم که با کلام خودش آرزو های شما رو خراب کنه و مانع تلاش و کوشش شما بشه به تلاش خودتون ادامه بدین که شما لایق بهترین ها هستین.
  سپاسگزارم


 

کاربران فعال این بخش

41
آنلاین

19.5k
کاربران

9.2k
موضوع ها

610.1k
دیدگاه‌ها