سوال فیزیک

• دوتا سوال از مبحث حرکت شناسی داشتم:
    1.معادله حرکت متحرکی به صورت x=-t2+6t-2
    است مسافت طی شده در ثانیه اول حرکت چه قدر است؟؟؟

2.متحرکی با شتاب ثابت4 در مدت 2 ثانیه بر یک مسیر مستقیم 20 متر جابه جا میشود سرعت اولیه متحرکت چند متر بر ثانیه است؟

• خیرین کوچک دریا دل

سلام
    گزینه داره؟
    من فکر میکنم جواب میشه 1
    سوال اول

[COLOR="silver"]- - - - - - - - - -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -[/COLOR]

سوال دومم فکر میکنم بشه 2
    مطمئن نیستمااا
    جوابای آخرشو نداری؟

• جواب سوال اول میشه 8 و سوال دوم 6 ولی راه حل رو میخوام!!!!!!!!!

• خیرین کوچک دریا دل

مطمئنی؟
    اشتباه گفتم یعنی؟
    اینهمه تمرین کردم....
    اما خب راه حل اولی رو بلدم
    ببین اول باید از معادله x مشتق بگیری که معادله v به دست بیاد
    بعد ریشه اشو پیدا میکنی.اگه جوابش بیشتر از مدت زمانمون بود یعنی بیشتر از 1 که هیچی اینجا جابه جایی با مسافت برابره همونطور که جابه جایی رو به دست میاری مسافتم به دست میاد یعنی با هم برابرن...

[COLOR="silver"]- - - - - - - - - -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -[/COLOR]

اما اگه جابه جایی کمتر از زمان بود اینجا مسافت با جابه جایی برابر نیس و باید مسافتو از 0 تا اون ریشهه و از اون ریشه تا آخر (مثل 1 تو این سوال)به دست بیاری

راه دومم این که میتونی نمودار سرعت زمانو رسم کنی و از مساحت زیر نمودار مسافتو به دست بیاری

• ممنون که یک نفر جواب منو داد.

• مدیر

روحیا روشت درسته

• خیرین کوچک دریا دل

آره رز روشم که میدونم درسته :tears_of_joy::tears_of_joy:
    همین 4 شمبه سر کلاس کار کردیم اما جوابش هر کاری میکنم 8 در نمیاد...

• مدیر

اره 8 نمیشه

• خیرین کوچک دریا دل

نرجس صورت سوالو اشتباه نوشتی
    تو 2 ثانیه باید باشه
    اگه تو 2 ثانیه باشه میشه 8
    عین همین سوالو حل کردیم....

ببینم نرجس نکنه تو مدرسه ی مایی؟:21:

• جواب این سوال دیگه میشه 12 ولی چرا؟؟؟؟؟
    متحرکی با شتاب ثابت مسافت 48 متر را بر مسیر مستقیم بین دو لحطه t وt+3 ثانیه طی میکند و در پایان مسیر سرعتش به 20 متر بر ثانیه میرسد سرعت این متحرک در لحظه t ثانیه چند متر بر ثانیه است؟؟؟؟

جواب این سوال دیگه میشه 12 ولی چرا؟؟؟؟؟
    متحرکی با شتاب ثابت مسافت 48 متر را بر مسیر مستقیم بین دو لحطه t وt+3 ثانیه طی میکند و در پایان مسیر سرعتش به 20 متر بر ثانیه میرسد سرعت این متحرک در لحظه t ثانیه چند متر بر ثانیه است؟؟؟؟

• مدیر

روحیا جوابش 5 میشه

• نه من مشهدم روحیا.

• خیرین کوچک دریا دل

x=∆v/2 t∆
    باید از این فرمول بری...

[QUOTE=man;17069]روحیا جوابش 5 میشه[/QUOTE]

آره منم 5 در میاوردم اما با جوابی که نرجس گفت زمان باید 2 ثانیه باشه...

• مدیر

• مدیر

اره درسته............
    اما باید اول تغییر جهت رو بررسی میکردی بعد جابه جایی رو به دست میاوردی . اگه قبل از 1 ثانیه تغییر جهت می داد جابه جایی و مسافت یکی نمیشد

• اره اقا مهدی درسته خیلی ممنون جواب دادین.میشه یک سوال دیگه ازتون بپرسم؟؟؟

• [QUOTE=نرجس;17075]اره اقا مهدی درسته خیلی ممنون جواب دادین.میشه یک سوال دیگه ازتون بپرسم؟؟؟[/QUOTE]
    بفرما اگه بدونم جواب میدم

• جسمی از حال سکون با شتاب ثابت شروع به حرکت میکند اگر در لحظه 2 ثانیه در یک متری مبدا و در لحظه 4 ثانیه در 13 متری مبدا باشد در شروع حرکت در چند متری مبدا بوده است؟؟؟؟

• سلام جریان این 5فیلم اول فیزیک پیپ اقای فدایی چیه

5فیلم اول پیش

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.