تحلیل و برسی کامل همه ی منابع کنکور • **بنام تنهای تنهای تنها
  **
  **سلام میخوام تو این تاپیک تحلیل و برسی همه کتاب های کنکور از سایت های مختلف از جمله کنکور سخت قرار بدم و تا باخیال راحت اول نکات مثبت و منفی اون کتاب بشناسید و بعد تهیه کنید
  از اونجایی که خودم بیش از 99 درصد کتاب های کنکور دارم و از اونجایی که برخی تحلیل ها جهت دار به سمت برخی انتشاراته خودم بعضی چیزا رو اصلاح می کنم...
  از زیست شناسی شروع می کنیم:
  پیشنهاد من:زیست سال به سال نشر الگو و همایش های نشر دریافت
  زیست دوم:1-خیلی سبز 2-نشرالگو

  نشرالگو**
  **
  بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴**

  مولف: اشکان هاشمی

  اگر سوالات کنکور های اخیر را مشاهده کنید خواهید دید که نسبت به سال های قبل تر دستخوش تغییراتی شده اند و این تغییرات به این صورت است که سطح سوالات کمی سخت تر شد و گزینه ها نیز طولانی تر شدند لذا لازم بود نیز که این سبک سوالات نیز در کتاب های کنکوری گنجانده شوند و این کتاب اولین کتابی بود که بر این اساس تالیف شد و شباهت زیادی به کنکور های سراسری داشت.

  درسنامه های این کتاب اکثرا نکاتی هستند که در بخش های ریز کتاب درسی وجود دارند و داوطلبان در هنگام مطالعه به ندرت به وجود آنها پی می برند . البته این درسنامه ها به گونه ای هستند که داوطلبان نیاز حتمی به متن کتاب درسی خواهند داشت و فقط نمی توانند به این درسنامه ها بسنده کنند و باید حتما کتاب درسی را بررسی کنند . به داوطلبان توصیه می کنیم که پس از بررسی دقیق متن کتاب درسی به سراغ درسنامه های این کتاب بروند و در پایان نیز به سراغ تست های این کتاب بروند .
  زیست شناسی سال دوم با وجود حجم نسبتا کم از دشوار ترین بخش های زیست شناسی کنکور محسوب می شود . چرا که سوالات ترکیبی بسیاری از آن می توان طرح کرد. راه حل اصلی در حل سوالات این بخش مطالعه مستمر کتاب درسی و بررسی تست هایی ترکیبی مشابه کنکور است که در این کتاب آنها را به فراوانی می توانید بیابید.
  اشتباه های تایپی در این کتاب وجود دارد اما به اندازه ای نیستند که داوطلب را دچار مشکل کنند اما شیوه نگارش کتاب مشکل دارد. به عنوان مثال وقتی شما پاسخ یک تست را مطالعه می کنید با برخی از مباحث نا آشنا رو به رو می شوید و این باعث ایجاد سوال های دیگر در شما می شود و مولف در بخش های بعدی پاسخ شما را می دهد ولی ممکن است که داوطلب در این زمینه دچار آشفتگی شود.
  نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.
  در کل می توانیم بگوییم که در سال دوم (مشابه سال سوم) کتاب زیست شناسی خیلی سبز از این کتاب در بخش های زیادی بهتر کار کرده است (البته این کتاب نیز در برخی از بخش ها برتری دارد) . این کتاب خیلی سطح بالایی دارد و بیشتر توصیه می شود که به عنوان منبع دوم مورد استفاده قرار بگیرد.
  به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
  مزایا: درسنامه خوب. پاسخ های تشریحی مناسب. تست های مطابق کنکور
  معایب: نداشتن آزمون های جامع. ایراد های نگارشی
  امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۸.۹

  **منبع:کنکور سخت
  اینم خودم اضافه کنم که مولف بعضی جاها داغ!کرده و برای سخت تر شدن سوالات ادبیات سوال عوض کرده مثلا اینکه تو صورت سوال گفته چند جمله صحیح است و درادامه گفته همه موارد به جز...درکل برخی جاها ملاکی که برای سخت کردن سوالات استفاده کرده با ملاک کنکور سراسری تفاوت هایی داره ولی با این حال از تست های این کتاب سختره برای زیست فلن پیدا نمیشه...
  توصه جدی:بچهای سال دوم هرگز از این کتاب استفاده نکنند چون اصلا مناسب اونا نیست،اکثر نکته های کتاب مال سال سوم و پیش دانشگاهیه و باعث باخاک یکسان شدن روحیه عزیزان میشه..
  عزیزانی که پایه زیست زیاد خوبی ندارند هم بهشون خوندن این کتاب توصیه نمیشه و زیست جامع گاج برای این دوستان خوبه ولی اگه زیستتون خوبه یا معلم خوبی دارید از تست های این کتاب لذت ببرید،اینم بگم کتاب متاسفانه غلط علمی زیادی داره.

  **

          • -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -

  [h=1]زیست*شناسی و آزمایشگاه۱ خیلی سبز[/h]بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴

  مولفان: دکتر کمیل نصری ، دکتر ابوذر نصری

  سوالات درس زیست شناسی در کنکور های سال های اخیر دستخوش تغییراتی در سبک و سطح سوالات شد به طوری که سوالات کمی سخت تر شدند و بسیاری از سوالاتی که جواب های یک کلمه ای داشتند جای خود را سوالاتی با گزینه های طولانی دادند . لذا لازم بود که این تغییر در کتاب های کنکور نیز ایجاد شود که این کتاب نیز از این قاعده مستثنی نیست . سوالات این کتاب با کمی تاخیر بروز رسانی شدند و در اختیار داوطلبان قرار گرفتند. منظور ما از تاخیر دیر هماهنگ شدن با کنکور های اخیر است . (با وجود اینکه حدود سه سال است که از تغییر سبک سوالات کنکور میگذرد این کتاب امسال بر اساس سبک کنکور های جدید بروز شد).

  عده زیادی از داوطلبان کنکور زیست سال دوم را سخت ترین بخش زیست شناسی کنکور می دانند چرا که سوالات دشواری از این کتاب (به ویژه فصل های گوارشی) میتوان طرح کرد. این کتاب بر اساس سطح سختی سوالات کنکور های جدید تست هایی نسبتا دشوار را شامل می شود که داوطلبان می توانند از آنها استفاده کنند.
  این تست ها اکثرا تالیفی هستند که در کنار تست های سراسری و سنجش قرار گرفته اند . (کیفیت تست های این کتاب نسبت به کتاب نشرالگو از سطح بالاتری برخوردارند اما از نظر سختی سوالات نشر الگو برتری دارد.)
  درسنامه های این کتاب سطح نسبتا بالایی دارند و نکات مختلف کتاب درسی را ارائه داده اند و میتوان گفت که در واقع ذره بین کتاب درسی هستند برای نکاتی که کمتر مورد توجه داوطلبان در هنگام مطالعه کتاب درسی هستند . این درسنامه ها یک مکمل دارند و آن مکمل کتاب درسی است . ما در درس زیست شناسی کنار گذاشتن کتاب درسی را خطا میدانیم چرا که هر قدر هم که درسنامه های یک کتاب عالی باشند باز هم سبک و سیاق متفاوتی با کتاب درسی دارند.
  نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.شاید در برخی از دروس این یک ایراد نباشد اما برای درس حساس زیست شناسی وجود اینگونه آزمون ها لازم و ضروری است.
  پاسخ های تشریحی این کتاب خیلی عالی هستند و داوطلبان در فهم آنها دچار مشکل خاصی نخواهند شد ،فقط به شرط آنکه آنها را با دقت و پس از اطمینان از فهم مطالب مطالعه کنند . چه بسا که این پاسخ ها خود در یاد دادن مفهوم ها موثر هستند (در این زمینه کتاب خیلی سبز نسبت به نشر الگو بهتر عمل کرده است )
  به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه میکنیم:
  مزایا: درسنامه عالی. تست های خوب. پاسخ های تشریحی مناسب.مطابقت با کنکور های امروزی
  معایب:نداشتن آزمون های جامع. کند بودن بروز رسانی

  امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۹.۵

  [منبع:کنکور سخت**
  ]0**
  اینم اضافه کنم که این کتاب از نظر درسنامه از نشرالگو کامل تر و حرفه ای تره بنابراین اگه تو درسنامه مشکل دارید یا جزوه خوبی ندارید این کتاب برای زیست دوم مناسب تره ولی مفهومی که برای تست ها انتخاب شده زیاد خلاقانه و سخت نیست در کل به لحاظ تستی من نشرالگو از این کتاب سرتر می دونم.بنظرم 9.5 برای این کتاب مخصوصا که چاپ اولم هست کمی زیاده...
  اینم بگم دوستانی که چاپ های قبلی کتاب داشتن اگه میخوان از این کتاب استفاده کنند باید چاپ جدید تهیه کنند چون هم بازنویسی کامل داشته هم تغییرات فراوون.

          • -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -

  [h=1]زیست شناسی و آزمایشگاه ۲ نشر الگو[/h]بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴

  مولف : اشکان هاشمی
  کتاب درسی زیست شناسی سال سوم دستخوش تغییراتی شد و این کتاب به سرعت بر اساس این تغییرات تالیف شد و در این کتاب ژنتیک نیز گنجانده شده است که داوطلبان میتوانند از آنها استفاده کنند.
  در سبک سوالات زیست شناسی در کنکور های سراسری اخیر تغییراتی رخ داد. در گذشته سوالات اکثرا پاسخ های یک کلمه ای داشتند و دانش آموزان در مطالعه سوالات مشکلی نداشتند ولی اخیرا گزینه ها در سوالات طولانی شده اند و داوطلبان علاوه بر تسلط بر مطالب باید سرعت زیادی نیز در مطالعه تست های کنکور می داشتند لذا لازم بود که کتاب های کنکوری نیز بر این اساس ویرایش شوند و این کتاب اولین کتابی بود که به این صورت ویرایش شد.

  عده ای ژنتیک را بسیار سخت تلقی می کنند و گاهی هم آنرا رها می کنند چون فکر می کنند که این سوالات را نمی توانند اصلا حل کنند و باید بگوییم که برای پاسخگویی به این سوالات احتیاج به مطالب ترکیبیاتی در ریاضیات دارند و اگر در این زمینه مشکل دارند میتوانند رد مشکل خود را در ترکیبیات بیابند. تست های این بخش کتاب سطح بالایی دارند و نسبتا متنوع هستند که داوطلبان می توانند با تست های متنوعی که ممکن است مشابه انها در کنکور های سراسری مطرح شود آشنا شوند.
  درسنامه های این کتاب اکثرا نکاتی هستند که در بخش های ریز کتاب درسی وجود دارند و داوطلبان در هنگام مطالعه به ندرت به وجود آنها پی می برند . البته این درسنامه ها به گونه ای هستند که داوطلبان نیاز حتمی به متن کتاب درسی خواهند داشت و فقط نمی توانند به این درسنامه ها بسنده کنند و باید حتما کتاب درسی را بررسی کنند . به داوطلبان توصیه می کنیم که پس از بررسی دقیق متن کتاب درسی به سراغ درسنامه های این کتاب بروند و در پایان نیز به سراغ تست های این کتاب بروند .
  غلط های تایپی این کتاب بر خلاف کتاب های پیش زیست الگو خیلی زیاد نیستند و اکثرا اصلاح شده اند اما مجددا جمله بندی های کتاب مناسب نیستند و داوطلب را دچار مشکل خواهند کرد . مثلا هنگامی که داوطلب یک پاسخ تشریحی را می خواند در داخل این پاسخ تشریحی خود یک سوال دیگر برای وی پیش خواهد آمد که ممکن است تمرکز را از وی بگیرد . خود مولف نیز به این موضوع توجه کرده است و در تست های جلو تر پاسخ آن تست را داده است پس میتوان ادعا کرد که جمله بندی به درستی صورت نگرفته است.
  نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.
  در مورد بروز رسانی و ویرایش سریع نمیتوانیم نظر بدهیم چرا که هنوز مدت زیادی از چاپ این کتاب نگذشته است.
  در کل می توانیم بگوییم که در سال سوم کتاب زیست شناسی خیلی سبز از این کتاب در بخش های زیادی بهتر کار کرده است (البته این کتاب نیز در برخی از بخش ها برتری دارد) . این کتاب خیلی سطح بالایی دارد و بیشتر توصیه می شود که به عنوان منبع دوم مورد استفاده قرار بگیرد.
  به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
  مزایا: درسنامه خوب. پاسخ های تشریحی مناسب. تست های مطابق کنکور
  معایب: نداشتن آزمون های جامع. ایراد های نگارشی

  امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۸.۷
  منبع:کنکور سخت
  درباره زنتیک این کتاب باید بگم که تست های خوبی داره اما آموزش زنتیک چندان جالبی نداره،درکل برای زنتیک زیاد روش حساب باز نکنید.

          • -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -

  [h=1]زیست شناسی و آزمایشگاه ۲ خیلی سبز[/h]
  بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴

  مولفان: دکتر ابوذر نصری, دکتر کمیل نصری
  کتاب زیست شناسی و آزمایشگاه ۲ در سال های اخیر دستخوش تغییراتی شد و این کتاب نیز با کمی تاخیر بروز رسانی شد البته این بروز رسانی فقط در مطالب کتاب نبود و سبک سوالات نیز تغییر کرد.
  سوالات درس زیست شناسی در کنکور های سال های اخیر دستخوش تغییراتی در سبک و سطح سوالات شد به طوری که سوالات کمی سخت تر شدند و بسیاری از سوالاتی که جواب های یک کلمه ای داشتند جای خود را سوالاتی با گزینه های طولانی دادند . لذا لازم بود که این تغییر در کتاب های کنکور نیز ایجاد شود که این کتاب نیز از این قاعده مستثنی نیست . سوالات این کتاب با کمی تاخیر بروز رسانی شدند و در اختیار داوطلبان قرار گرفتند

  درسنامه های این کتاب سطح نسبتا بالایی دارند و نکات مختلف کتاب درسی را ارائه داده اند و میتوان گفت که در واقع ذره بین کتاب درسی هستند برای نکاتی که کمتر مورد توجه داوطلبان در هنگام مطالعه کتاب درسی هستند . این درسنامه ها یک مکمل دارند و آن مکمل کتاب درسی است . ما در درس زیست شناسی کنار گذاشتن کتاب درسی را خطا میدانیم چرا که هر قدر هم که درسنامه های یک کتاب عالی باشند باز هم سبک و سیاق متفاوتی با کتاب درسی دارند.
  تست های این کتاب بر اساس کنکور های سراسری جدید هستند و داوطلبان از نظر بروز بودن تست ها دچار مشکل نخواهند شد و همچنین از آزمون های آزمایشی سنجش نیز در این کتاب استفاده شده است.
  پاسخ های تشریحی این کتاب خیلی عالی هستند و داوطلبان در فهم آنها دچار مشکل خاصی نخواهند شد ،فقط به شرط آنکه آنها را با دقت و پس از اطمینان از فهم مطالب مطالعه کنند . چه بسا که این پاسخ ها خود در یاد دادن مفهوم ها موثر هستند (در این زمینه کتاب خیلی سبز نسبت به نشر الگو بهتر عمل کرده است )
  درباره بروز رسانی کتاب باید بگوییم که این کتاب بروز رسانی می شود اما در دقیقه ۹۰ . یعنی معمولا آخرین کتابی از میان کتاب های مشهور است که چاپ جدید آن ارائه می شود.
  بخش ژنتیک این کتاب در گذشته به صورت یک کتاب مجزا ارائه میشد اما اکنون به صورت یک کتاب در آمده است که کار مناسبی است . ژنتیک را عده ای بسیار سخت میدانند و گاهی به سراغ آن نمی روند اما باید توجه کنند که در این بخش احتیاج به مباحث ریاضی دارند و اگر در این بخش ضعفی وجود دارد باید راه حل آنرا در معلومات ریاضی خود بیابند.
  نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.
  به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه میکنیم:
  مزایا: درسنامه عالی. تست های خوب. پاسخ های تشریحی مناسب.
  معایب:نداشتن آزمون های جامع. کند بودن بروز رسانی
  امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۹.۳

  ****منبع:کنکور سخت
  بشدت برای تست به سومی ها توصیه میکنم.فصل هشت کتاب ینی ژنتیک مندلی هم حذف شده و تبدیل شده به یک کتاب دیگه در همون انتشارات خیلی سبز که اصلا بهتون خوندنشو پیشنهاد نمیکنم.


          • -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -

  [h=1]کتاب های زیست فاگوزیست[/h]
  اصلا توصیه نمیکنم به معنای واقعی کلمه وقت تلف کردن...ولی برای دوم و سومی ها میتونه خوب باشه چون وقت زیادی دارند،البته با بدقولی که مولف کرده ...بماند.

          • -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -

  [h=1]زیست*شناسی سوم نشر دریافت (عمارلو)[/h]

  **این کتاب باهمایش نشردریافت آقای عمارلو فرق داره و خیلی خیلی کامل تر و جامع تره و درواقع همون جزوه چندصد هزارتومنی آقای عمارلو تو اینترنته،ولی خبر بد اینکه دیگه چاپ نمیشه...برای همین تحلیلشو قرار نمیدم.

  **


 • دانش آموزان آلاء

  من نظرم نشر الگو+فاگوزيسته البته خيلي سبز پيش دانشگاهي هم خيلي مي پسندم • [QUOTE=farifari;17018]من نظرم نشر الگو+فاگوزيسته البته خيلي سبز پيش دانشگاهي هم خيلي مي پسندم[/QUOTE]

  [SIZE=4]نظرت محترمه فریبرز جان ولی
  جدا از اینکه تست نداره و حجم خیلی زیادی داره و نکته های چرت پرت زیاد داره و خیلی از چیزایی که گفته مهمه اصلا مهم نیست و کلی غلط علمی اگه همه اینارو هم فاکتور بگیریم بد قولی مولف نمیشه قبول کرد بعد سه ماه تازه دوم چاپ کرده اونم بدون گیاهی و فصل مهم و استراتژیکی مثل قلب که همه توش مشکل دارند،حداقل آبرو منو که پیش دوستام که گفتم وایسین فاگو بیاد برده...معلوم نیست کی ژنتیک گیاهی پیش یک و دو بیاد...من که توصیه نمیکنم..

  [/SIZE]

  [COLOR="silver"]- - - - - - - - - -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -[/COLOR]

  [h=1]زیستشناسی پیشدانشگاهی ۱ و ۲ خیلی سبز[/h][IMG]http://kheilisabz.com/wp-content/uploads/2015/07/zist-pish-11.png[/IMG][IMG]http://kheilisabz.com/wp-content/uploads/2015/07/zist-pish-21.png[/IMG]

  [SIZE=4]بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴
  [/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مؤلفان : دکتر ابوذر نصری, دکتر کمیل نصری[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]از آنجایی که سبک و سیاق این دو کتاب شباهت بسیار زیادی به هم دارند آنها را با هم بررسی کردیم .[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]در ابتدا باید گفت: زیست شناسی را می توان مهم ترین درس برای داوطلبان تجربی دانست. لذا باید بیش از هر درس دیگری به این درس اهمیت بدهند و حتی در صورت امکان چندین منبع را بررسی کنند و به یک منبع بسنده نکنند اما عملا هیچ یک از کتاب های کنکوری زیست شناسی از هیچ نشری خود را با سبک جدید سوالات کنکور مطابقت نداده اند و تنها شاهد ویرایش کتاب ها هستیم که طی این فرآیند سوالات قبلی را به نحوی دیگر بازنویسی می کنند اما این بازنویسی رنگ و بوی سوالات کنکور را نمی دهد؛ این مطلب در زیست شناسی پیش دانشگاهی شدید تر می شود به طوری که می توان ادعا کرد هیچ یک از کتب موجود در بازار ( الگو ، خیلی سبز و …… ) حتی در سطح کنکور ۹۳ و ۹۴ نیستند چه رسد که بخواهند با آن رقابت کنند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4][/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]در زیست پیش ۱ خیلی سبز تغییری نسبت به ویرایش های قبلی (ویرایش سال ۹۰ ) نمی بینیم و تنها تغییر اضافه شدن سوالات مرتبط کنکور است. – در واقع می توان گفت آخرین ویرایش اساسی زیست پیش ۱ خیلی سبز مربوط به سال ۸۷ است. – و نیز این مطلب درباره ی زیست پیش ۲ ( با اندکی تغییر در تاریخ ها ) صادق است؛ که این یعنی پایین بودن نسبت به سطح سوالات کنکور.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][h=5][SIZE=4][B]درس نامه ها[/B][/SIZE][/h][SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]در این کتاب مولفان ساده نویسی را ترجیح داده اند و درسنامه ها به گونه ای هستند که داوطلبان در فهم آنها مشکلی ندارند و مطالب ساده و روان توضیح داده شده اند و از پیچیده گویی پرهیز شده است ؛ درسنامه ها برای شروع مناسب اما برای تسلط (که باید با تست حاصل شود) نا ماسب هستند. (البته در این مراحل نیاز به درسنامه بسیار کم تر است)[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درسنامه های پیش ۱ به ذکر مطالب جزئی پرداخته و یک مکمل دارند یعنی: کتاب درسی، که و داوطلبان باید آن را بررسی کنند. به طور کلی در درس حساس زیست شناسی کنار گذاشتن کتاب درسی را خطا می دانیم؛ چرا که انسجام کتاب درسی منحصر به فرد است و بهتر آن که داوطلبان پس از بررسی کتاب درسی به طور دقیق به بررسی درسنامه های این کتاب بپردازند. (توجه داشته باشید که زیست پیش ۲ درسنامه ندارد و فقط کادر هایی با ذکر نکات برای سوالات را دارا می باشد)[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][h=5][SIZE=4][B]تست ها[/B][/SIZE][/h][SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]تست های این دو کتاب گلچین شده هستند و از ارائه تست های بی ارزش پرهیز شده است .هماان طور که می دانید در چند سال اخیر سبک و سطح سوالات درس زیست شناسی دستخوش تغییراتی شد به طوری که سوالات کمی سخت تر شدند و گزینه های یک کلمه ای جای خود را به گزینه های طولانی دادند و این کتاب نیز بر این اساس ویرایش شد اما بر خلاف زیست های ۱ و ۲ خیلی سبز این دو کتاب به طور کامل با کنکور های اخیر مطابقت پیدا نکردند و همچنان سوالاتی به سبک قدیمی در این کتاب ها یافت می شود.( از این نظر نشر الگو بهتر عمل کرده است ) ؛ پس پیشنهاد می کنیم که روی تست های مفهومی بیشتر تمر کز کنید و پس از اتمام این کتاب (تاکید می کنیم که همزمان چند کتاب را مطالعه نکنید) به این سوالات نامنطبق بسنده نکنید. (اما در فصل ژنتیک جمعیت که به ژنتیک مندلی ( یعنی فصل هشت زیست و آزمایشگاه ۲ ) نیاز دارد بیش از آن که سوال حل کنید چگونه سوال حل کردن را بیاموزید.)[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]پاسخ های تشریحی این کتاب خیلی عالی هستند و داوطلبان در فهم آنها دچار مشکل خاصی نخواهند شد ،فقط به شرط آنکه آنها را با دقت و پس از اطمینان از فهم مطالب مطالعه کنند . چه بسا که این پاسخ ها خود در یاد دادن مفهوم ها موثر هستند (در این زمینه کتاب خیلی سبز نسبت به نشر الگو بهتر عمل کرده است )[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درباره بروز رسانی این کتاب باید بگوییم که کند است . این کتاب معمولا دیر بروز رسانی می شود و در میان کتاب های مشهور معمولا آخرین کتابی است که بروز می شود.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مزایا: دسنامه های مناسب. تست های نسبتا خوب. پاسخ های تشریحی عالی[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]معایب: به درستی هماهنگ نشدن با کنکور های جدید .نداشتن آزمون های جامع. کند بودن بروز رسانی . کمبود تست های ترکیبی و مفهومی[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : [/SIZE]۷.۹
  [SIZE=4][B][B][URL="http://hardkonkour.ir"]منبع:کنکور سخت[/URL]
  برسی کامل بود درکل برای کنکور های اخیر توصیه نمیشه.
  [/B][/B][/SIZE]

  [COLOR="silver"]- - - - - - - - - -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -[/COLOR]

  [h=1]زیستشناسی پیشدانشگاهی ۱ نشر الگو[/h][IMG]http://www.olgoopub.ir/files/cache/files-books-zist-pish[607de3db6fbcdd65692a502f99b210e1].jpg[/IMG][SIZE=4]بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴
  [/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مولف: اشکان هاشمی[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درس زیست شناسی در کنکور در سال های اخیر دستخوش تغییراتی شد . این تغییرات هم در سطح سوالات بود و هم در سبک سوالات . گزینه های سوالات کنکور طولانی تر شدند و سوالاتی که جواب یک کلمه ای داشتند کاهش بسیار زیادی یافتند. از این رو لازم بود که سوالات کتاب های کنکوری نیز بروز شوند و بر اساس کنکور های جدید بشوند . این کتاب نیز اخیرا بر اساس کنکور های جدید تالیف شده است و تست های آن نیز شباهت زیادی به کنکور های سراسری دارند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4][/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درسنامه های این کتاب اکثرا نکاتی هستند که که در بخش های ریز کتاب درسی وجود دارند و داوطلبان در هنگام مطالعه به ندرت به وجود آنها پی می برند . البته این درسنامه ها به گونه ای هستند که داوطلبان نیاز حتمی به متن کتاب درسی خواهند داشت و فقط نمی توانند به این درسنامه ها بسنده کنند و باید حتما کتاب درسی را بررسی کنند . به داوطلبان توصیه می کنیم که پس از بررسی دقیق متن کتاب درسی به سراغ درسنامه های این کتاب بروند و در پایان نیز به سراغ تست های این کتاب بروند .[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]تست های این کتاب شباهت زیادی به سبک سوالات کنکور های جدید دارند و داوطلبان با بررسی آنها می توانند به این نکته پی ببرند که سبک سوالات کنکور سراسری چگونه است و در جلسه کنکور با سوالات جدید کمتری رو به رو بشوند[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]پاسخ های تشریحی این کتاب سطح بالایی دارند و داوطلبان با بررسی آنها می توانند به اشتباهات خود پی ببرند و نکاتی را نیز که از آنها غافل بوده اند فرا بگیرند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]از آنجایی که این کتاب به تازگی چاپ شده است لذا غلط های تایپی بسیار زیادی دارد و این متاسفانه یک ایراد بزرگ برای این کتاب است . درست است که اشتباه های تایپی ایراد محسوب نمی شود اما در این کتاب سبب شده است که تعداد اندکی از تست ها غلط شوند و همچنین داوطلبان در برخی از تست ها دچار مشکل شوند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]نگارش متن این کتاب نیز ضعیف بوده است . منظور این است که جمله بندی این کتاب به گونه ای است که داوطلبان ممکن است در فهم آنها دچار مشکل شوند . این ایراد از مفاهیم نیست بلکه از نگارش زبانی کتاب است که مشکل دارد.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مزایا: درسنامه مناسب. تست های خوب. پاسخ های تشریحی مناسب.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]معایب: ایراد های نگارشی. نداشتن آزمون های جامع[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۹
  ------------------------------[/SIZE]

  [h=1]زیستشناسی پیشدانشگاهی ۲ نشر الگو[/h][IMG]http://www.olgoopub.ir/files/cache/files-books-book-cover-zist-pish-2[607de3db6fbcdd65692a502f99b210e1].jpg[/IMG][SIZE=4]مولف: اشکان هاشمی
  [/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مولف این کتاب همان مولف زیست شناسی پیش دانشگاهی یک است لذا روند تالیف این دو کتاب شباهت زیادی به هم دارند و بررسی ما نیز از دو کتاب یکسان است با کمی تفاوت.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درس زیست شناسی در کنکور در سال های اخیر دستخوش تغییراتی شد . این تغییرات هم در سطح سوالات بود و هم در سبک سوالات . گزینه های سوالات کنکور طولانی تر شدند و سوالاتی که جواب یک کلمه ای داشتند کاهش بسیار زیادی یافتند. از این رو لازم بود که سوالات کتاب های کنکوری نیز بروز شوند و بر اساس کنکور های جدید بشوند . این کتاب نیز اخیرا بر اساس کنکور های جدید تالیف شده است و تست های آن نیز شباهت زیادی به کنکور های سراسری دارند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4][/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درسنامه های این کتاب بیشتر به نکاتی پرداخته اند که در بخش های ریز کتاب درسی وجود دارند و ممکن است که داوطلبان هنگام مطالعه کتاب درسی به آنها پی نبرند . ادرسنامه ها به گونه ای نوشته شده اند که داوطلبان احتیاج به کتاب درسی داشته باشند . به داوطلبان توصیه می کنیم که پس از بررسی دقیق متن کتاب درسی درسنامه های این کتاب را مطالعه کنند و در پایان به بررسی تست های کتاب بپردازند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]تست های این کتاب شباهت زیادی به سبک سوالات کنکور های جدید دارند و داوطلبان با بررسی آنها می توانند به این نکته پی ببرند که سبک سوالات کنکور سراسری چگونه است و در جلسه کنکور با سوالات جدید کمتری رو به رو بشوند[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]پاسخ های تشریحی این کتاب قابل قبول هستند و داوطلبان در فهم آنها مشکلات کمتری خواهند داشت و همچنین اگر از مطلبی غافل بوده اند آنرا فرا می گیرند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]نداشتن آزمون های جامع پایان فصل ها یک ایراد برای این کتاب است (مشابه سایر کتاب های زیست الگو) چرا که آزمون های جامع کمک می کنند که داوطلب سطح خود را بسنجد و به طور تقریبی یاد بگیرد که چه مقدار از مطالب را فرا گرفته است.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]از آنجایی که این کتاب به تازگی چاپ شده است لذا غلط های تایپی بسیار زیادی دارد و این متاسفانه یک ایراد بزرگ برای این کتاب است . درست است که اشتباه های تایپی ایراد محسوب نمی شود اما در این کتاب سبب شده است که تعداد اندکی از تست ها غلط شوند و همچنین داوطلبان در برخی از تست ها دچار مشکل شوند.(متاسفانه این ایراد در همه کتاب های زیست الگو وجود دارد)[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]نگارش متن این کتاب نیز ضعیف بوده است . منظور این است که جمله بندی این کتاب به گونه ای است که داوطلبان ممکن است در فهم آنها دچار مشکل شوند . این ایراد از مفاهیم نیست بلکه از نگارش زبانی کتاب است که مشکل دارد.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مزایا: درسنامه مناسب. تست های خوب. پاسخ های تشریحی مناسب.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]معایب: ایراد های نگارشی. نداشتن آزمون های جامع[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۹.۱[/SIZE]

  [SIZE=4][B][B][URL="http://hardkonkour.ir"]منبع:کنکور سخت[/URL]
  [COLOR=#ff0000]توصیه جدی:[/COLOR]فصل هشت پیش ینی فتوسنتز+تنفس سلولی مهم ترین فصل زیست شناسیه،جدا از تست های زیادی که تو کنکور داره این توانایی رو داره که با همه فصل های زیست ترکیب بشه.خوشبختانه کتاب الگو این قسمتو عالی برسی کرده اگه درسشو بلد باشید بعیده تستی از این قسمت از دستتون دربره..
  [/B][/B][/SIZE]

  [COLOR="silver"]- - - - - - - - - -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -[/COLOR]

  [h=1]زیست شناسی ۲ اندیشه فائق[/h][IMG]http://www.afapub.ir/public/files/images/book/medium/e2c342aa6067266fc494b2249415ef63.jpg[/IMG]
  [SIZE=4]بررسی براساس چاپ سال ۹۴
  [/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مولف: علی پناهی شایق[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]این کتاب امسال برای اولین بار است که به چاپ میرسد و از سطح نسبتا خوبی برخوردار است . بر روی این کتاب دقت بیشتری به خرج دادیم که بررسی ما دقیق تر شود.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]این کتاب از سری کتاب های تست این انتشارات است بنابراین نمی توانیم منتظر آموزش باشیم؛ درسنامه های این کتاب بیشتر نکته محور هستند و سطح بالایی ندارند . این درسنامه ها به شیوه کتاب فاگوزیست که نکته ای اموزش داده است ارائه شده است و در این درسنامه ها تعدادی نکته از بخش های مختلف کتاب درسی اورده شده اند که بیشتر برای مرور مناسب هستند و همان طور که گفتیم نمی توان از آنها به عنوان یک منبع جامع برای آموزش استفاده کرد. همچنین زیست سوم به دلیل وجود امتحانات نهایی برای دانش آموزان سال سوم اهمیت زیادی دارد و لازم است که آموزش قوی داشته باشد اما این کتاب از نظر آموزشی در جایگاه نسبتا ضعیفی قرار دارد.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4][/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]تست های این کتاب گلچین شده هستند و سعی شده است از ارائه تست های بی ارزش پرهیز شود . به نظر میرسد که مولف فقط به کنکور سراسری بسنده نکرده است و تست های سنجش را نیز ملاک تالیف و انتخاب تست نموده است که این یک برتری بزرگ است.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]از نظر تعداد تست نیز نسبتا این کتاب در جایگاه مناسبی قرار دارد و تعداد تست ها نه خیلی زیاد هستند و نه خیلی کم و به نظر می رسد کیفیت سوالات بیشتر از کمیت انها برای مولف اهمیت داشته اند؛ البته همان طور که قبلا گفتیم این یک واقعیت تلخ است که هیچ یک از کتب کنکور زیست ناشران مختلف به تنهایی هم سنگ کنکور نیستند.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]درس زیست شناسی در کنکور در سال های اخیر دستخوش تغییراتی در سبک و سطح سوالات شد . این تغییر به این صورت بود که سوالات با گزینه های کوتاه بسیار کم شدند و سوالات با گزینه های نسبتا طولانی تز جاگزین شدند و این کتاب نیز بر اساس رویکرد جدید جنکور تالیف شده است و سوالات آن سبک کنکوری دارند اما سطح تست های خیلی بالا نیست و در جایگاه متوسطی قرار دارند. این تست ها ضعیف نیستند و برای کسانی که احتیاج به تست های پایه ای دارند بسیار مناسب هستند اما اگر بخواهیم بین این کتاب و رقیب هایش نظیر الگو و خیلی سبز مقایسه انجام بدهیم به این نتیجه میرسیم که این تست ها نسبت به آن کتاب ها ضعیف تر هستند؛ در واقع در نگاه اول همه ی تست ها با گزینه های بلند هستند اما در حقیقت این افزایش تعداد کلمات با افزایش کیفیفت آن ها همراه نبوده است.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]پاسخ های تشریحی این کتاب از سطح بالایی برخوردارند و در بسیار ی از تست ها گزینه های مختلف با دلایل تشریحی بررسی شده اند که داوطلبان به راحتی دلیل درستی یا نا درستی آنها را بفهمند و از این نظر مشکلی نداشته باشند . در بسیاری از تست ها در همین پاسخ ها میتوان نکات مختلفی را به دست اورد که می توان آن ها را به درسنامه ها افزود.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]این کتاب چون برای بار اول به چاپ رسیده است ممکن است دارای غلط های تایپی باشد و این موضوع کاملا طبیعی است اما در صورت وجود این تعداد بسیار کم هستند و مشکلی ایجاد نخواهند کرد.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]در مورد بروز رسانی نیز نمیتوانیم چیزی بگوییم چرا که امسال اولین چاپ این کتاب است و باید مدتی از چاپ بگذرد که بتوان در مورد این مسئله قضاوت کرد.[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]مزایا: تست های گلچین شده . پاسخ های تشریحی عالی. تست های با سطح متوسط[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]معایب: درسنامه ضعیف .[/SIZE]
  [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۷[/SIZE]
  [SIZE=4][B][B][URL="http://hardkonkour.ir"]منبع:کنکور سخت[/URL]
  اواخر کتاب زیست سوم که خیلی هم مهمه متاسفانه تو این کتاب دقیق برسی نشده و تست هاشم از سایر منابع کمی ضعیف تره ولی برخی ایده های جدید هم داره ولی خیلی کم..
  [/B][/B][/SIZE]

  [COLOR="silver"]- - - - - - - - - -پست ادغام شده - - - - - - - - - - - -[/COLOR]

  [COLOR=#800080][SIZE=4][B]امیدورام راضی بوده باشید بقیه کتاب ها و زیست جامع هم ان شالله هروقت وقت کردم قرار میدم...اینم اضافه کنم سوالات زیست کانون هم برخلاف بقیه درسهاش به لطف علی آقا کرامت خوب و حرفه ای طراحی میشه اگه کانون نمیرید و می تونید سوالاتشو گیربیارید و تمرین کنید.
  موفق پیروز باشید.[/B]
  [/SIZE][/COLOR]


 

کاربران فعال این بخش

28
آنلاین

18.4k
کاربران

8.0k
موضوع ها

562.4k
دیدگاه‌ها