معرفی بهترین منابع کمک آموزشی برای کنکوری ها – عمومی • ![]([[[http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg][0]][0]][0])

  به نام خالق نون و القلم
  بروبچ کنکوری سلام!

  یه مقدمه کوتاه بریم؟!

  واسه موفقیت در هرکاری یه سری ابزار نیازه. کنکور هم که شده مهمترین آزمون زندگی خیلی از ما ها!
  موفقیت در کنکور ابزار های خاص خودشو میطلبه. منابع مناسب- آزمون آزمایشی استاندارد- مشاور کار بلد و ....
  در این مقاله قراره درباره مهمترین ابزار کنکور یعنی فف منابع کمک درسی فف صحبت کنیم.
  پس برای اینکه شاخ غول کنکور رو بشکونید بهتره اولین سلاحتون مخوف ترینش باشه( اینم از تاثیراته call of duty !)

  خب بدون صحبت بیشتر و اضافه تر بریم سراغ بررسی منابع :
  **
  ادبیات:**
  یادمه معلم زیستی داشتیم که میگف این درسو حسابی جدی بگیرین! ادبیات زیست پرایمه(شایدم پریم!)! خب همین مقدمه خودش گویای اهمیت این درس هست. و نشون میده باید در انتخاب منبعش خوب دقت کنین.
  موضوع دوم درباره این درس اینه که حتما اید این درسو موضوعی مطالعه کنید. واسه همین ما هم سعی میکنیم منابعی که معرفی میکنیم موضوعی باشند.
  موضوعی خوندن هم توی این درس دو فاز داره!
  یا توی یه کتاب همه ی مباحث ادبیات کنکورو جا میدن یا هر مبحث توی یه کتاب جدا! پیشنهاد من : جدا جدا!

  **املا و لغت**: املا و لغت نشر دریافت یک سروگردن از بقیه جلوتره! اما یه مشکل داره! درس به درس نیست . واسه همین کسایی که میخان درس به درس و همراه با آزمونا بخونن میتونن املا و لغت نشر الگو رو تهیه کنند. اما بشدت توصیه میکنم بعد از عید حتما حتما نشر دریافتو کار کنید.
  **
  تاریخ ادبیات**: پیشنهاد ما کتاب تاریخ ادبیات خیلی سبز هست. بعلت کامل بودن + نکات حاشیه ای جذاب(مثه داستان جالب آشنایی سیمین دانشور و جلال ال احمد! )+ تمرین های خوب . که حسابی تو تاریخ ادبیات گردن کلفتتون میکنه:-)
  **
  آرایه**: پیشنهاد من اینه که برای خوندن آرایه زیاد وقت نذارید. آرایه هارا از یک منبع مناسب( آرایه های ادبی استاد سبطی که در سایت نشردریافت موجوده یا کتاب آرایه نشر الگو یا لقمه مهروماه) خیلی سریع مطالعه کنید و سپس به حل تست بپردازید. ابتدا تستای موضوعی و جداگانه هر آرایه سپس جامع. -- برای حل تست آرایه حتما نشرالگو رو کار کنید.

  **زبان فارسی**: بهترین منبع که واقعا زبان فارسیتون رو منقلب میکنه و اصطلاحا ماهی گیری یادتون میده کتاب زبان فارسی نشر دریافت نوشته آقای سبطی هست. اما مشکل این کتاب حجم نسبتا زیادشه که ممکنه سال کنکور وقت خوندن اونا نداشته باشید(البته اگه اراده داشته باشین واقعا وقتش هست! خصوصا الان! یعنی تابستان!)
  * منابع خوب دیگه: نشر الگو ( با درسنامه های مختصر و مفیدش و تست های طبقه بندی شده و متنوعش! ) و کتاب تازه چاپ شده لقمه مهروماه (هم قیمتش خوبه هم بیانش!)
  البته زبان فارسی هم واقعا نیاز به تمرین تستی زیاد داره. پس بیشتراز مطالعه کردن وقتتونو صرف تست زدن کنید.
  **
  قرابت معنایی**: واسه قرابت نمیشه نسخه کلی پیچید! بستگی به درک شما از شعر داره. بعضیا کلا شاعرن!:)) ینی بدون خوندن یا زدن یک تست هم ۹تا قرابت کنکورو راحت جواب میدن. اما سخت و مفهومی شدن قرابتای کنکور ۹۴ نشون داد که بهتره برای این بخش مهم و پرسوال کمی وقت گذاشته بشه و این ضرب المثل معروفم یادتون باشهفف همیشه سر از خاطر جمعی میشکنه!فف
  البته نحوه کار کردن این بخش بستگی به همون حس شاعرانه شما داره!
  اگه ذاتا این استعداد رو دارین نیاز به کار کردن منابع سنگینی نیست و مهم هم نیست از کجا و چه منبعی میخونین. از هر کتابی که دم دستتون بود (منظورم کتاب ادبیاته!) تست قرابت بزنید. منبع مناسب: الگو
  اما اگه کلا ذات ادبی ندارین! باید بیشتر وقت بذارید و پیشنهاد ما به شما کتاب قرابت معنایی نشر دریافت از استاد سبطی هست.
  و یه پیشنهاد کلی برای افزایش یادگیری و درصد قرابتتون: قرابت رو عاشقانه و به چشم زیباترین درس عمومی بخونید. با شعراش حال کنین! و ازش لذت ببرید.

  اگه هم مایل به تهیه کتاب جامع ادبیات هستین : خیلی سبز و گاج موضوعی کتابای خوبی هستند.
  **
  عربی :**
  عربی یه درس نیم اختصاصی نیم عمومی حساب میشه!چرا که حتما باید براش تست بزنید. پس منبع کمک درسی حسابی بکارتون میاد.
  یکی از کتابای توووپ! عربی فف کتاب جامع عربی خیلی سبز نوشته خانم غزال موسویفف هستش. از فواید این کتاب طنز موجود در درسنامه ها+درستنامه های کاملتر و کاربردی تر+بخشی جالب بنام اشتباهات متداول
  منابع خوب دیگه عربی کامل گاج نوشته آقای علی فیلی

  **دین و زندگی:**
  جامع نشر الگو: کتابی فوق العاده که تستای تالیفی با کیفیتی داره. داشتن تستای گزینه ۲ و قلمچی از دیگر نکات مثبت این کتابه.
  منابع خوب دیگه: جامع گاج ( زهرا سمیعی عارف ) +جامع تخته سیاه (عقیل فردی )

  ** اگه حوصله خوندن دینی ندارین! خط ویژه گاج هم کتاب خوب و کاملیه و نکات و توضیحات و مشاوره هایی (واسه تستا و آیات شبیه هم ) توش دیدم که در کتاب جامعشونم ندیده بودم!**
  **
  زبان انگلیسی:**
  در درس زبان منابع خوب زیاد داریم که همگی پاسخگوی نیازتون هست. جامع گاج -مبتکران- خیلی سبز همگی کتاب های خوبی هستن که هرکدومشون رو تهیه کنید نیازتون رو برطرف میکنه.
  اگه در زبان ضعیف هستین و دایره لغاتتون کمه کنار کتاب جامع از "تیک ۸ گاج فف هم استفاده کنید.

  پ ن : در اولین خط مقاله بهتون گفتم که اهمیت منابع خیلی زیاده و سعی کنید واسه هردرس بهترین هارا انتخاب کنید ؛ اما لازمه یه نکته مهم دیگه رو هم یادآوری کنم.
  ببینید دوستای خوبم مهمتر از منابع استفاده و چگونگی استفاده از اوناست.کم نیستند کسایی که با کتاب های ضعیف تراز این کتابا موفق شدند.
  چرا که اونا سعی کردند از همه امکانات و داشته هاشون بهترین بهره رو ببرند. پس بجای هدر دادن وقتتون برای پیدا کردن منابع در این سایت و اون سایت و این رتبه برتر و اون رتبه برتر و تحمیل هزینه ای سنگین برای جیب والدینتون انرژی رو که دارید صرف درس خوندن و بیشترین استفاده از داشته هاتون کنید.
  و بدونید که آیه نازل نشده که حتما برای موفقیت باید این کتابای که من و بقیه میگن رو تهیه کنید. پس اگه کتاب خوب دیگری جز اینا دارین ازش استفاده کنید و وسواس به خرج ندین.
  چرا که همه یا اکثر منابع موجود ذر بازار ۸۰-۹۰ درصد مطالبشون مشترکه. و هدف ما از ارایه این مقاله کمک در انتخاب بهترین منابع از نظر اکثر اساتید و رتبه برتر ها و جلوگیری از هدر رفتن وقت شما که ارزشی بسیار گران بهاتر از طلا دارد بود.

  منتظر نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم

  موفق و پیروز باشید

  [0]: [[http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg][1]][1]

  [0]: [http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg][1]
  [1]: [http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg][2]

  [0]: http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg
  [1]: http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg
  [2]: http://dl1.sanatisharif.ir/forum/upload/429_omo.jpg • عالی بود استاد عزیز . .


وارد شوید تا پست بفرستید
 

کاربران فعال این بخش

25
آنلاین

20.1k
کاربران

9.6k
موضوع ها

634.1k
دیدگاه‌ها