سوااااااااااال؟؟؟

• سلام بچه ها خوبین خواهش میکنم اگه کسی میدونه جواب بده که حکم عقدکردن در ماه محرم چیه ایا حرامه؟؟

• @m-z در سوااااااااااال؟؟؟ گفته است:

سلام بچه ها خوبین خواهش میکنم اگه کسی میدونه جواب بده که حکم عقدکردن در ماه محرم چیه ایا حرامه؟؟

سلام. نخیر اصلا حرام نیست . ولی خب بهتره بعد محرم وصفر باشه .

• @sobhan-1999 والا گیج شدم یی میگه حرام یکی میگه نیست نمیدونم چکار کنم.

• همه مراجع:برگزاری این نوع مراسم،اگر توام با معصیت ویا هتک حرمت حضرت سیدالشهداعلیه السلام نباشد،اشکال ندارد،ولی در آن هیچ نوع برکتی نیست وسزاوار است که مسلمانان غیرتمند سعی کنند اینگونه مراسم را در ماه های دیگر وایام متناسب با خود برگزار کنند.1
    بعد از ارائه این استفتا لازمه که دو نکته رو بگیم اول اینکه شاید کسی بپرسه،که اگر این ازدواج به تاخیر بیفته شاید اون دو جوون که باهم آشناشدن به گناه بیفتن ونتونن تحمل کنند در اینجا راهکار اینه که عقدمحرمیت برای این دوماه یا بیشتر بخوننددتا زمان عقد وعروسیشون فرا برسه.نکته دوم اینه که متاسفانه در بعضی از فرهنگها در کشور ما اگر کسی از بستگان ولو درجه اول نباشه ازدواج رو تا سر سال به تاخیر می اندازن یا تا چهلمین روز فوت اون شخص وگاهی پشت سرهم چند نفر از فامیلی از دنیا میرند وازدواج چندسال به تاخیر میفته که واقعا هیچ وجهه شرعی نداره و کار صحیحی هم نیست.!درمورد محرم وصفر هم بخاطر اهمیت بالایی که داره فرموده اند بهتر است به تاخیر انداخته بشه ونه اینکه هم اشکال شرعی داشته باشد.
    امیدوارم همه ماه جزء عزاداران واقعی اباعبدالله قرار بگیریم.

• @sulduzboy چی بگم والا اخه اسرار دارن که تو تولدش عقد کنیم تولدش هم سه شنبه همین هفته هست واقعا هنوز نمیدونم چکار کنم

@sulduzboy چی بگم والا اخه اسرار دارن که تو تولدش عقد کنیم تولدش هم سه شنبه همین هفته هست واقعا هنوز نمیدونم چکار کنم

ازدواج میکنید؟؟به مبارکی و میمنت! ان شا الله خوشبخت باشید
    والا من هم فقیه و عالم نیستم همین سوال شما رو چون برای خودم سوال شد.تو نت سرچ کردم جوابش این بود.بازم صلاح مملکت خویش خسروان دانند!
    یا علی

• @sulduzboy مرسی ممنون انشا الله روزی شما
    فعلا وقتی اسرار دارن یه دورهمی ساده میگیرم و جشن رو میزاریم برا بعد از محرم و صفر فقط خواستم خیالم راحت بشه که مشکلی نداره.

• ممنونم از دوستانی که جواب دادن .
    من دیگه باید برم کلی کار سرم ریخته .. یا علی

ممنونم از دوستانی که جواب دادن .
    من دیگه باید برم کلی کار سرم ریخته .. یا علی

به سلامتی بهتون تبریک میگم
    ایشالا خوش بخت شین

• @sobhan-1999 مرسی ممنون ولی فک نکنم که بشم .......... انشا الله روزی شما

• این پست پاک شده!

• از سایت خامنه ای .ir بپرسید

• ن خانومی اگ توش بزنو بکوبو اینا نباشع فک نکنم مشکلی باشع

• نه خیلیم عالی فقط شادی نباشه عقدکنین باصلواتو اینا
    لهو ولعب نباشه حتی سوتو جیغ دست.تازه اگرم باشه حرام نیست فقط میگن احترام نگه دارین
    کلا هیچ روزی وهیچ ماهی ازدواج اشکال نداره

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.