کتاب های تست

• دانش آموزان آلاء

بچه هامیش بگید کدوم کتابای تست فیزیک وشیمی وزیست بهترن؟

• همیار

فیزیک پیش نشرالگو
    فیزیک پایه آیکیو
    شیمی آیکیو
    زیست هم یا نشر الگو ها یا آیکیو
    چون گفتید بهتر من سنگین ترین ها رو معرفی کردم بهتون

• همیار

@sama0098 در کتاب های تست گفته است:

بهتر ینی چی؟!
    روون باشن برای شروع کردن یا سخت تر باشن برای تسلط بیشتر؟!
    همیشه "بهتر" به معنای "سخت تر" بودن کتابا نیست:)
    فیزیک الگو به نظر من بهترینه ( هم روونه هم به تسلط میرسونه:) )
    شیمی هم اول مبتکران(درسنامه) بعدش آی کیو و موج آزمون(جفتشون خوبن)

• فیزیک فقط مبتکران شهریاری و برای پر کاری تستی بنفش قلم چی یا سه سطحی قلم چی و یا نشر الگو البته جامع خیلی سبز هم خوبه تست های جونداری داره

• **فیزیک ** گاج نقره ای شیمی مبتکران و خیلی سبز زیست خیلی سبز

• همیار

@dr-saraaa در کتاب های تست گفته است:

من برداشتم از بهتر این بود ک قوی تر باشن ! ولی حرف شما درست : )

• همیار

@dr-sobhan در کتاب های تست گفته است:

من برداشتم از بهتر این بود ک قوی تر باشن ! ولی حرف شما درست : )

منم اینو برداشت کردم،ولی مطمئن نبودم!

• همیار

فیزیک-> الگو
    شیمی->ای کیو، الگو
    زیست->ای کیو

• دانش آموزان آلاء

فیزیک پایه و پیش میکرو گاج رو دارم و خیلی راضی هستم

زیست هم من جامع گاج رو پیشنهاد میدم و پیشنهاد دیگه ای که درباره زیست دارم اینه که خیلی خودتون رو سرگرم تست نکنید! زیست شناسی این پتانسیل رو داره که از هر خطش 5 تا تست طرح بشه. شما اگه مثل محمد احمدی 28 هزارتا تست زیست شناسی هم بزنید باز نمیتونید به خودتون مطمئن بشید که دیگه هیچ مبحثی از زیست نمونده که من روش مسلط نباشم !!!
    بجای اینکه این همه تست زیست کار کنید بیشتر روی متن کتاب مسلط بشید. بنظرم همون جامع گاج ( که امسال تک جلدی هم شده! ) + سوالات چند سال اخیر برای منبع تستی کفایت میکنه!

• منابع :dizzy_face:
    ادبیات و زبان فارسی :100: آرایه خیلی سبز + املا و لغت لقمه + تاریخ ادبیات لقمه + زبان فارسی الگو + قرابت معنایی الگو + ادبیات موضوعی گاج :cowboy:
    عربی :100: جامع خیلی سبز غزال موسوی + موج آزمون الگو :dizzy_face:
    دین و زندگی :100: گاج نقره ای زهرا سمیعی عارف + خط ویژه :wink:
    زبان انگلیسی :100: جامع مبتکران شهاب اناری + درک متن رضا کیاسالار
    زمین شناسی :100: واسه کسی که دارو میخواد جامع مهر و ماه عالیه :blush: ولی اگه کسی در حد 30% تا 50% میخواد هفت چیز خیلی سبز کارشو راه میندازه :cowboy:
    ریاضی :100: جامع خیلی سبز سروش موئینی حرف نداره ( حداقل دوبار حل کن ) + موج آزمون :wink:
    زیست شناسی :100: اول کتاب درسی ( کتاب درسی را باید جوید ) + 4 جلدی الگو + آیکیو ( محشره ) + موج آزمون :cowboy:
    فیزیک :100: پیش و پایه الگو ( رضا خالو محشره :blush: ) + موج آزمون
    شیمی :100: درسنامه مبتکران ( محشره عمو بهمن :wink: ) + واسه تست آیکیو + موج آزمون ( مسعود جعفری :cowboy: )

• @ahmad-mola در کتاب های تست گفته است:

منابع :dizzy_face:
    ادبیات و زبان فارسی :100: آرایه خیلی سبز + املا و لغت لقمه + تاریخ ادبیات لقمه + زبان فارسی الگو + قرابت معنایی الگو + ادبیات موضوعی گاج :cowboy:
    عربی :100: جامع خیلی سبز غزال موسوی + موج آزمون الگو :dizzy_face:
    دین و زندگی :100: گاج نقره ای زهرا سمیعی عارف + خط ویژه :wink:
    زبان انگلیسی :100: جامع مبتکران شهاب اناری + درک متن رضا کیاسالار
    زمین شناسی :100: واسه کسی که دارو میخواد جامع مهر و ماه عالیه :blush: ولی اگه کسی در حد 30% تا 50% میخواد هفت چیز خیلی سبز کارشو راه میندازه :cowboy:
    ریاضی :100: جامع خیلی سبز سروش موئینی حرف نداره ( حداقل دوبار حل کن ) + موج آزمون :wink:
    زیست شناسی :100: اول کتاب درسی ( کتاب درسی را باید جوید ) + 4 جلدی الگو + آیکیو ( محشره ) + موج آزمون :cowboy:
    فیزیک :100: پیش و پایه الگو ( رضا خالو محشره :blush: ) + موج آزمون
    شیمی :100: درسنامه مبتکران ( محشره عمو بهمن :wink: ) + واسه تست آیکیو + موج آزمون ( مسعود جعفری :cowboy: )

توضیحات کامل تر در لینک زیر
    http://forum.sanatisharif.ir/topic/4461/ذهن-شفاف/2

• همیار

@hossein-freedom در کتاب های تست گفته است:

جامع گاج

کافی نیست به تنهایی ..
    سطحشم پایینه

• دانش آموزان آلاء

کافی نیست به تنهایی ..
    سطحشم پایینه

محمد فاضلی ( از سمنان ) سال 95 با همین کتاب جامع گاج بعنوان منبع تستی 84 درصد زیست زد! ( شخصاً توی فروم سایت konkur.in باهاش صحبت کردم ) و اکیداً توصیه میکرد که وقت خودتون رو روی تست زدن نذارید!! بجای اینکه 2000 صفحه زیست خیلی سبز یا نشر الگو بخونید و هزاران تست تألیفی رو کار کنید سعی کنید چند دور کتاب رو بیشتر بخونید
    صمیمی ترین و بهترین دوست خودم روی کره زمین (!) فقط با خوندن کتاب درسی و بدون زدن حتی 1 دونه تست!! ( چون وضع مالیشون خیلی خیلی بد بود اصلاً نتونست برای هیچ درسی کتاب تستی و کمک درسی بگیره ) 41 درصد زیست زده بود! الان هم پرستاری دانشگاه خرم آباد قبول شده
    پس تست زدن توی درس زیست برخلاف ریاضی و امثالهم خیلی کارگشا نیست بلکه اولویت اول تسلط روی 3 تا کتاب درسیه
    پارسال دیدیم کسی که 28 هزارتا تست هم کار کرده بود با اون مُخ و اعصاب قویش نتونست بیشتر از 87 بزنه ! ما که نمیتونیم بیشتر از 28 هزار تا تست زیست کار کنیم، میتونیم؟ :)

• همیار

@hossein-freedom
    موافقم:) ولی ...!
    رتبه 300 شهر ما(سال 95)هم میگفت گاج کار کرده(درصدش 57 بود اگه اشتباه نکنم)
    ولی بعد فهمیدیم از سالهای پایه با خیلی سبز اومده جلو و خیلی سبز رو کار کرده!
    اون دوست شما که 41% زده کلی تحلیل کرده 3 کتابو ترکیب کرده که بدون تست تونسته 41% بزنه
    پس فقط خوندن متن کتاب کافی نیست...یکی از همکلاسیای من 3 کتابو کامل کامل حفظ بود ولی درصدش شد 12!چون بقول خودش فقط متن رو دقیق خوند!

• @hossein-freedom
    فقط یه چیزی
    محمد فاضلی سال اولش هم زیست رو چهل و خورده ای زده بود
    یه چیز دیگه من اضافه کنم یاسین صادقی هم برای زیست تست زیاد نمیزد بیشتر تاکیدش روی چگونه خواندن کتاب بود ولی همونطور که گفتی محمد احمدی برای زیست نزدیک30 هزار تست زد
    نکته دوم معنیش ان نیست که اونا اصلا تست نزدند
    مثلا خود یاسین سال های پایه نشر الگو رو کامل کرده بود .که این یعنی برای سال های پایه نیاز به تست زنی خفن نداشت و در سال پیش هم تست زنی انجام میداد ولی به نسبت کمتر .چون اون دیدی که لازم بود رو به دست اورده بود
    تست زنی چیز جدایی از مطالعه نیست جزو مراحل یاد گیری است.ما تست نمیزنیم که همه رو درست بزنیم تست میزنیم که ببینیم آقاااااااااااااا پس به این خط کتاب اینطوری هم میشه توجه و نگاه کرد یا بفهمیم عههه این نکته توی کتاب خیلی خفن بوده هااا چند سال تو کنکور دادنش و .......
    وگرنه تست زنی به عنوان سنجشی به درد نمیخوره زیاد
    نظر خود من اینه تست زنی باید آموزشی باشه ولی در قالب سنجشی
    یعنی به نیت یاد گیری بزنید ولی زماندار
    چن معتقدم زمان جزء جدایی ناپذیر تست هست
    راستی محمد احمدی درصدش اصلا کم نبود هاااااااااااااااااااااااااااااااااااا و دقیقا شاید اون تعداد تست نمیزد نمیتونست به این درصد برسه
    چون چگونه کتاب زیست خواندن رو بلد نبود

• کتاب خوندن یه چیز هست و چگونه کتاب خوندن همه چیز

• و من الله توفیق

• دانش آموزان آلاء

اون دوست شما که 41% زده کلی تحلیل کرده 3 کتابو ترکیب کرده که بدون تست تونسته 41% بزنه
    پس فقط خوندن متن کتاب کافی نیست ...

نه بابا! شاید باورت نشه ولی میگفت حتی نرسیدم یک دور کامل هم 3 کتاب رو بخونم :)
    خیلی از فصل ها رو نخونده بود مثل فصل های 3 - 4 - 6 - 7 پیش دانشگاهی و چند فصل هم از دروس 2 سال قبل. این پسر معجزه کرده بود! با نیم دور خوندن 3تا کتاب و بدون کارکردن 1 دونه تست 41 درصد زد
    شاید باور نکنید ولی این اتفاق افتاده ...
    خوبش اینه که یا چیزی رو نمیخونه یا دقیق میخونه، این نقطه قوتشه ! تقریباً برعکس من که دقتم پائینه!

درکل من نظرم همونه. تست زنی توی زیست شناسی در اولویت های دوم یا سوم قرار میگیره و برعکس اکثر درس ها داوطلب نباید خیلی روی منبع تستی حساس بشه، منم اوایل فکر میکردم که انتخاب منبع تستی چقدر مهم و سرنوشت سازه! ولی بعداً نظرم عوض شد :)

• همیار

@hossein-freedom
    همون دیگه... دقیق خونده!

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.