اشکال درسیام! (:

• سلام وقتتون بخیر
    تو زمینه های مختلف درسی اشکال پیش میاد برام
    این تاپیک رو زدم تا اینجا بذارمشون
    میشه کمکم کنید؟
    ممنون

• زیست : صفحه های آرواره مانند ملخ جز لوله ی گوارشیه ملخ هستن؟:confused:

• دانش آموزان آلاء

@9d-sf-r در اشکال درسیام! (: گفته است:

زیست : صفحه های آرواره مانند ملخ جز لوله ی گوارشیه ملخ هستن؟:confused:

سلام ن،شکل کتاب رو نگاه کنی لوله گوارش رو با رنگ قرمز معلوم کرده،بعدشم لوله گوارش اسمش با خودشه...

• همیار

زیست : صفحه های آرواره مانند ملخ جز لوله ی گوارشیه ملخ هستن؟:confused:

نه جز دستگاه گوارشه ! لوله گوارش از اسمش معلومه ک دهن نمیتونه جزوش باشه !
    لزلطفا بعد از پرسیدن سوالاتتون همیار های آلا رو تگ کنید

• @alisoltany خیلی ممنون

• @dr-sobhan خیلی ممنون
    حتما

• زیست 1 : کیسه هایی ک اطراف سنگدان ملخ هستن هم از اونایین ک ب معده راه دارند؟؟
    @همیار

• @9d-sf-r کیسه معده به معده راه داره. متن کتابه این

• همیار

زیست 1 : کیسه هایی ک اطراف سنگدان ملخ هستن هم از اونایین ک ب معده راه دارند؟؟
    @همیار

کیسه های اطراف سنگدان همون کیسه های معده ملخن که بر اساس متن کتاب درسی به معده ملخ راه داره
    من توصیه میکنم به متن کتاب درسی بیشتر توجه کنید دوست عزیز

• @reza213 در اشکال درسیام! (: گفته است:

@9d-sf-r کیسه معده به معده راه داره. متن کتابه این

@dr-sobhan در اشکال درسیام! (: گفته است:

@همیار

کیسه های اطراف سنگدان همون کیسه های معده ملخن که بر اساس متن کتاب درسی به معده ملخ راه داره

ممنون ک کمکم میکنید
    منم مثل @reza213 تو کتاب دیدم ک نوشته اطراف معده ی ملخ تعدادی کیسه وجود داره ک ب معده راه دارن اما تو شکل کتاب این کیسه ها روی سنگدان هم هستند! البته خیلی سبز ی چیز کاملا متفاوت تری نوشته( : محل کیسه ها رو بین سنگدان و معده در نظر گرفته!) و از طرفی وختی این کیسه های روی سنگدان صورتین پس جز لوله ی گوارشن...

• @9d-sf-r در اشکال درسیام! (: گفته است:

سلام وقتتون بخیر
    میشه کمکم کنید؟
    ممنون

پ.ن : برای این ک ی یادبگیرم باید کاملا بفهممش ممکنه باهاتون درمورد جوابایی ک بهم میدین بحث کنم یا قبول کردنش برام سخت باشه
    امیدوارم سو تفاهم نشه

• همیار

@reza213 در اشکال درسیام! (: گفته است:

@همیار

ممنون ک کمکم میکنید
    منم مثل @reza213 تو کتاب دیدم ک نوشته اطراف معده ی ملخ تعدادی کیسه وجود داره ک ب معده راه دارن اما تو شکل کتاب این کیسه ها روی سنگدان هم هستند! البته خیلی سبز ی چیز کاملا متفاوت تری نوشته( : محل کیسه ها رو بین سنگدان و معده در نظر گرفته!) و از طرفی وختی این کیسه های روی سنگدان صورتین پس جز لوله ی گوارشن...

اوه اوه ! اصلا سراغ درسنامه خیلی سبز نرید که الکی وقت گیره ! کتاب بخونید تست بزنید و از فیلمای آلااستفاده کنید ولی سراغ درسنامه خیلی سبز نرید که توی سال کنکور بدرد نمیخوره (این تجربهی شخصیه منه و سرش کلی زمان از دست دادم)

• همیار

سلام وقتتون بخیر
    میشه کمکم کنید؟
    ممنون

پ.ن : برای این ک ی یادبگیرم باید کاملا بفهممش ممکنه باهاتون درمورد جوابایی ک بهم میدین بحث کنم یا قبول کردنش برام سخت باشه
    امیدوارم سو تفاهم نشه

نه نگران نباشید ! آلا همیارای زیاد و خوبی داره که خیلی خوب میتونن قانع و کمکتون کنن اینو من بهتون قول میدم : )

• سلام ،بله همونطور که دوستمون گفتن اصلا سراغ درسنامه خیلی سبز نرين که وقت تلف کردنيه واسه خودش ،من خودم خیلی سبز زیست دارم ولی فقط تست هاش رو زدم تموم شد. شما از سوالاتون پیداس که باید اول رو متن مسلط باشین ،توصیه اینکه اول بیاید متن رو کاملا حفظ کنین بعد مراحل بعدی مثل مطالعه مفهومی تر و تمرکز بر روی قید ها و شکل ها و اینا ...

بريد بخش زیست شناسی و اونجا فک کنم نحوه مطالعه زیست نوشته شده باشه .

• @dr-sobhan در اشکال درسیام! (: گفته است:

@همیار

ممنون ک کمکم میکنید

اوه اوه ! اصلا سراغ درسنامه خیلی سبز نرید که الکی وقت گیره ! کتاب بخونید تست بزنید و از فیلمای آلااستفاده کنید ولی سراغ درسنامه خیلی سبز نرید که توی سال کنکور بدرد نمیخوره (این تجربهی شخصیه منه و سرش کلی زمان از دست دادم)

@سجاد96 در اشکال درسیام! (: گفته است:

سلام ،بله همونطور که دوستمون گفتن اصلا سراغ درسنامه خیلی سبز نرين که وقت تلف کردنيه واسه خودش ،من خودم خیلی سبز زیست دارم ولی فقط تست هاش رو زدم تموم شد. شما از سوالاتون پیداس که باید اول رو متن مسلط باشین ،توصیه اینکه اول بیاید متن رو کاملا حفظ کنین بعد مراحل بعدی مثل مطالعه مفهومی تر و تمرکز بر روی قید ها و شکل ها و اینا ...

بريد بخش زیست شناسی و اونجا فک کنم نحوه مطالعه زیست نوشته شده باشه .

بله فکر کنم حق با شماست و من زیست خوندن بلد نیستم...
    البته دیگه وقتش رو هم ندارم کمتر از ی هفته ی دیگ میتونم درس بخونم تا مهر ماه و بعدش من موندم و درسای پایه ای ک جم نکردم و درسای پیش ک...
    بیش تر از فیلمای دکتر رحیمی استفاده میکنم تو سایت و ممنونم ک گفتید نرم سراغ خیلی سبز!

• همیار

بلدی:)
    اینجا همه سوالاتو بذار(هم آسون و هم سخت)،ما هم تا جایی که سوادمون قد بده کمکت میکنیم:)
    خوبه که دقت میکنی و سرسری از متن کتاب نمیگذری!
    تا مهرماه بیشتر رو اختصاصی و مخصوصا زیست تمرکز کن .. یه پایه رو هم خوب ِ خوب جمع کنی عالیه..از مهر هم با برنامه آزمونت ان شالله بقیه درسا رو میخونی:)

موفق باشی خواهر یا برادر :)

• همیار

البته دیگه وقتش رو هم ندارم کمتر از ی هفته ی دیگ میتونم درس بخونم تا مهر ماه و بعدش من موندم و درسای پایه ای ک جم نکردم و درسای پیش ک...
    بیش تر از فیلمای دکتر رحیمی استفاده میکنم تو سایت و ممنونم ک گفتید نرم سراغ خیلی سبز!

اصلا نگران اینکه وای تابستون تموم شد و وقتی نمونده نباشید ! چون اولا خیلییی وقت مونده
    دوما هروقت ماهی رو از آب بگیری تازهست
    بعد یه نکته دیگه اینکه شما میگی زیست خوندن بلد نیستم میتونید از همیار زیست کمک بگیری و با پشکاااار توش قوی بشی
    توقع نداشته باشید سریع قوی بشید زیست درسیه ک کم کم توش پیشرفت میکنید
    روی متن کتاب درسی خیلی مانور بدید ! شده یه صفحه رو خوندنشو 50 دیقه زمان صرف کنید ولی کامل یاد بگیریدش

• دانش آموزان آلاء

@همیار

ممنون ک کمکم میکنید

1)چون کیسه ها ب معده باز میشن و آزادن تقریبا ،کتاب اینطوری گفته...ی فیلم تشریح ببینید جامیفته،از نظر علمی هم خیلی سبز درست گفته،ولی کنکور علمی نیست!

• @alisoltany بله حتما میبینم ممنون از راهنماییتون

• @dr-sobhan همیار زیست؟نمیشناسمشون!
    ممنون ک کمکم میکنید

• @dr-saraaa قبلنا از استادی ک باش کلاس میرفتم اشکالامو میپرسیدم اما دیگ قرار نیس بیاد وختی دیدم انقدر خوب اینجا ب سوالام ج دادین خیلی خوشحال شدم (از نگرانیه این ک حالا من با این همه اشکال چیکار کنم دراومدم!)
    ممنونم ازت چشم حتما همشو میذارم

• همیار

@dr-saraaa قبلنا از استادی ک باش کلاس میرفتم اشکالامو میپرسیدم اما دیگ قرار نیس بیاد وختی دیدم انقدر خوب اینجا ب سوالام ج دادین خیلی خوشحال شدم (از نگرانیه این ک حالا من با این همه اشکال چیکار کنم دراومدم!)
    ممنونم ازت چشم حتما همشو میذارم

خواهش میکنم عزیزم..خوشحالم ازین بابت :heart:

• همیار

@dr-sobhan همیار زیست؟نمیشناسمشون!
    ممنون ک کمکم میکنید

شما فقط @همیار رو تگ کنید تمام همیارا (از جمله همیارای زیست ) میبینند و هر کسی بلد باشه جواب میده
    خواهش میکنم : )

• سلام
    اتفاقی داشتم صفحات اول زیست پیشو میخوندم ک این جمله رو دیدم
    : هر ژن یک آنزیم
    مفهومش هر ژن یک آنزیمه درسته یا هر ژن یک نوع آنزیم؟
    @همیار

• دانش آموزان آلاء

اره درخدمتم

• @9d-sf-r

سلام

ادامه بدین همون مبحث رو خود کتاب میگه یک ژن یک آنزیم درست نیست ( منظورش نوع هست، اول فکر میکردن هر ژن میتونه یک نوع آنزیم تولید کنه نه یه دونه ... ) و یک ژن یک رشته پلی پپتیدی درسته

البته یک ژن یک رشته پلی پپتیدی هم درست نیست !

از روی هر ژن یک مولکول RNA ساخته می‌شود که ممکن است mRNA یا انواع دیگری از مولکول‌های RNA باشد ( tRNA rRNA sRNA ) . از روی هر مولکول mRNA می تواند یک زنجیره‌ی پلی‌پپتیدی یا بیشتر ( در پروکاریوت ) ساخته می‌‌شود

موفق باشید.

• @ata1214 بله تو ادامه اینو دیدم ولی بازم سوالم اینه هر ژن یک نوع زنجیره؟
    بهتره این طور بپرسم ک پروتئین ها هم میتونن مثل دی ان ای خودشون تقسیم شن؟
    یا فقط باید از راه رو نویسی و ترجمه ساخته بشن؟
    ممنون
    @همیار

• منابع متعدد یا تک منبعی؟
    یکی میگفت به جای چند تا منبع فقط ی منبع انتخاب کن و اونو چند بار بخون!
    نظر شما چیه؟
    @همیار

• همیار

@9d-sf-r تعدد منابع گیجت میکنه ،به جز یک یا دوتا کتابی که میخونی بقیه رو بذار کنار

• همیار

منابع متعدد یا تک منبعی؟
    نظر شما چیه؟
    @همیار

بستگی داره از چ منبعی استفاده کنید...!

• همیار

منابع متعدد یا تک منبعی؟
    نظر شما چیه؟
    @همیار

بستگی داره...
    عمومیارو با یه کتاب بخونی کافیه...همچنین فیزیک و ریاضی(البته اینم شخصیه)
    ولی برای زیست اگه الگو رو خوندی میتونی بری سراغ آی کیو و یا مثلا بعد از مبتکران شیمی بری موج یا آی کیو رو کار کنی....

• @9d-sf-r

نه
    از برخی نقاطه DNA رونویسی میشه ( نه همه جا مثل راه انداز )
    حاصل رونویسی RNA ست که 4 نوعه و فقط 1 نوعش ترجمه میشه ( یعنی از روش پروتئین ساخته میشه ) و اون mRNA ست
    نقش بقیه انواع RNA ها رو کتاب نوشته ب جز sRNA که لازمم نیست ما نقششو بدونیم

mRNA میره ترجمه ( البته اتفاق دیگه ای قبلش میوفته که در کتاب خواهید خوند ) ریبوزوم مترجم هست یعنی از روی mRNA رشته پلی پپتیدی میسازه

حالا
    اگر پروتئین مقصود یک رشته ای باشه این رشته میره پیچ و تاب میخوره و شکل فضایی دار میشه ! میشه پروتئین

اما اگر پروتئین مقصود چند رشته ای باشه ( مثل پادتن هموگلوبین ) چند تا رشته پلی پپتیدی میان باهم پیچ تاب می خورن شکل سه بعدی دار میشن میشن پروتئین

قبل از فصل 1 پیش فصل 5 سال سوم رو بخونید ثواب داره : )

موفق باشید
    یا حق.

• @ata1214 ممنون متوجه شدم
    فصل پنجو خوندم اما بعضی چیزا مبهمه برام
    ممنون شما هم موفق باشید
    یاعلی

• @dr-saraaa فکر کنم منظورش این بود ک فقط با ی منبع آموزش ببین!
    البته فکر کنمااا نظرت؟
    همممم از کانون کتاب چی بردارم؟
    سارا آدرس وبت حذف شده /: دوباره میدی؟

• @phenomenon خب معرفی کنید!
    منبعی هست که ارزش چندین بار خوندنو داشته باشه؟

• @mahdis127 آخه کدوما رو بذارم کنار؟کدوما خوبه؟

• دانش آموزان آلاء

سلام بچه یه سوال زیست۱ فصل تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زاید داشتم.اگه صفحه ی ۱۰۴ نگاه کنید نوشته که اوره،اوریک اسید و مواد خارجی،مانند داروها و حشره کش ها از جمله موادی هستند که به وسیله کلیه ها دفع میشوند.اما صفحه ۱۰۷ داخل شکل نوشته که اوره توسط لوله جمع کننده ادرار باز جذب میشه.درنهایت اوره از کلیه ها دفع میشه یا باز جذب میشه.

• با استرس خیلیییییییی زیاد چیکار کنم ؟
    با هر حرفی بهم میریزم امروز یکی گفته بود هیچ امیدی بهت نیس میشه گفت کل روز درگیر حرفاش بودم...
    استرسم وحشتناکه ترس از این ک نتونم نرسونم...
    راه حلی دارین؟
    @همیار

• :confused:

• @علیرضافیروزی در اشکال درسیام! (: گفته است:

سلام بچه یه سوال زیست۱ فصل تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زاید داشتم.اگه صفحه ی ۱۰۴ نگاه کنید نوشته که اوره،اوریک اسید و مواد خارجی،مانند داروها و حشره کش ها از جمله موادی هستند که به وسیله کلیه ها دفع میشوند.اما صفحه ۱۰۷ داخل شکل نوشته که اوره توسط لوله جمع کننده ادرار باز جذب میشه.درنهایت اوره از کلیه ها دفع میشه یا باز جذب میشه.

@همیار

• همیار

@9d-sf-r
    نمیدونم شاید:)))
    ولی وقتی یه منبع رو کامل کار کردی برو سراغ منبع ِ دیگه:)
    از کانون 10 سال ریاضی رو من دارم فقط ... کتابای آبیش خوبن سوالای کنکورو دارن .. تعریف کتابای سه سطحیشو هم شنیدم ولی خودم نگرفتم و نمیدونم چجورین:)
    حذف نشده !! همونه

• @9d-sf-r

علیکم السلام و رحمه الله

اوره ای که بازجذب میشه به صورت غیر فعال هست
    چون تراکم اوره در لوله جمع کننده ادرار بیشتر از مایع بین سلولی هست مقداری اوره به مایع بین سلولی انتشار پیدا میکنه

اما برآیند کلی اینه که اوره دفع میشه
    شکل صفحه 107 کتاب سال دوم رو مطالعه کنید متوجه میشید

موفق باشید
    یاحق.

• @dr-saraaa زیست پیش دنبال ی کتابم ک خیلی تست داشته باشه!خیلیییییی البته ب جز الگو!
    معرفی لطفا!

• @9d-sf-r میشه ی کتاب تست خوب برا زیست پیش معرفی کنید؟ @همیار
    @Ata1214 @mahdis127 @محمدرضاااااا @Dr-Saraaa @dr-sobhan @reza213

• همیار

@9d-sf-r میشه ی کتاب تست خوب برا زیست پیش معرفی کنید؟ @همیار

آیکیو

• @dr-sobhan آخه مگه ترکیبی نیست ؟ من هنوز پایه و پیش دو رو نخوندم

• همیار

@dr-saraaa زیست پیش دنبال ی کتابم ک خیلی تست داشته باشه!خیلیییییی البته ب جز الگو!
    معرفی لطفا!

8000 تست گاج ... 8هزارتا کافیه دیگه ؟ : )))

• همیار

@dr-sobhan آخه مگه ترکیبی نیست ؟ من هنوز پایه و پیش دو رو نخوندم

نه کی گفته ؟ تست های ترکیبی با رنگ مشکی مشخص شدن !

• @dr-sobhan الان 8000 یا آی کیو؟ من جامع میکرو رو دارم اما تست هاش یکم کمه برا تسلط خیلی زیاد جواب نمیده
    چون قرار نیس پیشو کلاس برم باید خودم تسلط پیدا کنم کدومش بهتره؟

• @dr-sobhan تستاش در چ سطحیه؟

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.