سوال کلی و مبهم و شک دار هندسه تحلیلی

• سلام
    سوالاتی که میگن سه نقطه A,B,Cتشکیل یک مثلث میدن یا رئوس یک مثلث اد چرا با رابطه کسینوس ها میرم جواب نمیده ولی با ضرب خارجی میم جواب میده و جواب درست اونه یعنی رابطه کسینوس ها جوابش با ضرب خارجی برابری نمیکنه ولی بنظرم از نظر منطقی درسته که...

• دانش آموزان آلاء

سوالی که بهش برخوردید و این اتفاق افتاده تو حلتون رو با جوابش و جواب خودتون بفرستید,اینطوری نمیشه توضیح داد باید تو مثال باشه

• @Reza.Tah در سوال کلی و مبهم و شک دار هندسه تحلیلی گفته است:

سوالی که بهش برخوردید و این اتفاق افتاده تو حلتون رو با جوابش و جواب خودتون بفرستید,اینطوری نمیشه توضیح داد باید تو مثال باشه
    گمش کردم والا دقیق هم یادم نیست دیگه ولی قالبش همونه که گفتم . میخای دلیل و استدلال رو ول کنیم همون راه اولی که گفتم یعنی ضرب خارجی جواب میده درسته دیگه

• دانش آموزان آلاء

@Mehdi12 در سوال کلی و مبهم و شک دار هندسه تحلیلی گفته است:

@Reza.Tah در سوال کلی و مبهم و شک دار هندسه تحلیلی گفته است:

گمش کردم والا دقیق هم یادم نیست دیگه ولی قالبش همونه که گفتم . میخای دلیل و استدلال رو ول کنیم همون راه اولی که گفتم یعنی ضرب خارجی جواب میده درسته دیگه

ببینید وقتی اندازه دو تا ضلع از یه مثلث و زاویه بینشون رو میدن یا ضلع سوم رو میخوان یا مساحت مثلث رو,اگه مساحت رو بخوان ,شما باید از فرموله: اندازه ضلع اول ضرب در اندازه ضلع دوم ضرب درسینوس زاویه بینشونتقسیم بر دو استفاده کنید,اگه ضلع سوم رو بخوان باید از از فرمول کسینوس ها استفاده کنید
    ولی اگه 3 تا نقطه از یه مثلث رو بدن یا از شما مساحت رو میخوان که فقط باید از ضرب خارجی استفاده کنید,چون اصلا زاویه در کار نیست که بخواید از فرمول سینوس ها استفاده کنید,یا از شما ارتفاع رو میخوان که اصلا ربطی به ضرب خارجی نداره

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.