ریز مباحث فیزیک (اقای طلوعی)

• اگه دوستان لطف کنند توضیحات فیلم های فیزیک دکتر طلوعی رو فقط اینجا بزارند خیلی بهتره،چون هم مرتب تر و یک دست تر میشه هم پیدا کردنشون ساده تر.

• جلسه ۲۴
    عنوان: بیان مفاهیم پایه الکتریسیته

*ویژگی های بنیادی هر ماده
    ۱-جرم
    ۲-بارالکتریکی
    ۳-اسپین

*ویژگی های بار الکتریکی
    ۱-پایسته بودن
    ۲-کوانتومی بودن
    ۳-ناوردا بودن

*روش های باردار کردن اجسام
    ۱-مالش(مخصوص اجسام نارسانا)
    ۲-تماس(مخصوص اجسام رسانا)
    ۳-القا(مخصوص اجسام رسانا)

*الکتروسکوپ
    *حل چهار تست
    ۱-دوکره مشابه AوB بر روی پایه های نارسانایی قرار دارند.بار الکتریکی کره Aبرابر ۹.۶ میکرو کولن و بار الکتریکی کره Bبرابر ۳.۲- میکروکولن است.دو کره را با سیم نازکی به هم وصل میکنیم.در اینصورت در اثر مبادله الکتریسیته پس از تعادل بار کره AوB چگونه است؟
    ۲-چند الکترون باید از سکه خنثی خارج شود تا بار الکتریکی ان ۱+میکرو کولن شود؟
    ۳-صفحات یک الکتروسکوپ باز هستند.اگر یک میله رسانای خنثی را به کلاهک ان نزدیک کنیم ورقه های الکتروسکوپ چه تغییری میکنند؟
    ۴-میله ای با بار الکتریکی مثبت را به ارامی به کلاهک الکتروسکوپ نزدیک می کنیم.ورقه های الکتروسکوپ نخست بسته و سپس از هم باز می شوند .بار الکتریکی قبلی الکتروسکوپ از چه نوع بوده است؟

زمان: ۳۵دقیقه

• مدیر

سلام ممنون که کمک کردید به زودی توسط @ادمین به سایت اضافه میشه.

به نظرم تو همون تاپیک آقای طلوعی باشه بهتره ها

باز انجمن خودتونه هر طور راحتید

• @sohrab
    سلام.فرقی برای من نداره،اگه میدونید اونجا بهتره من اونجا مینویسم.گفتم اگه توضیحات پشت سر هم باشه توی تاپیک جدا، مرتب تره.😊

• ادمین

@a.s در ریز مباحث فیزیک (اقای طلوعی) گفته است:

جلسه ۲۴

سلام
    توضیحات شما به سایت اضافه
    خدا خیرتون بده بابت کمک هاتون

• @alireza_ysf75
    سلام
    خواهش میکنم.وظیفست.

• ادمین

@a.s در ریز مباحث فیزیک (اقای طلوعی) گفته است:

@alireza_ysf75
    سلام
    خواهش میکنم.وظیفست.

لطف شماست به ما دوست عزیز

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.