سوال جز صحیح (2)

• 0_1477429031164_P_20161025_203622_1.jpg
    سلام دوستان دوباره در مبحث جز صحیح سوال پیش آمد
    اگر امکانش هست جواب این سوال رو بگین پاسخنامه رو چندان متوجه نشدم
    پ.ن:بسیار متشکرم از @ترنم و @Phenomenon

• 0_1477463366915_P_20161025_203852_1.jpg
    در پاسخ سوال اشاره کرده که عبارت پی به روی ایکس منهای دو باید جز اعداد صحیح باشه،چرا این شرط رو گذاشته ؟

• دانش آموزان آلاء

@M.nasir نگاه کنید...
    حاصل جمع دوتا جز صحیح شده یه عدد صحیح !
    این ینی هردوشون باید یه عدد صحیح باشند..
    خیلی خوب...حالا واسه اینکه این جز صحیح 0_1025419857002_23.JPG
    یه عدد صحیح ازش دربیاد..باید داخلش هم یه عدد صحیح باشه...حالا دوتا کسر در چه صورتی حاصلشون برابر با یه عدد صحیح میشه ؟؟؟ وقتی بر هم بخش پذیر باشند !
    ینی عبارت P باید بر x-2 پخش پذیر باشه !
    خب از طرفی ما میدونیم که P یه عدد اول هستش...چه اعدادی بر یک عدد اول پخش پذیرند؟؟؟
    خوده عدد (P یا مثبتش یا منفیش) و همچنین عدد یک !
    پس عبارت داریم !
    0_1025420371744_Capture.JPG

• خوب دوست عزیز
    منکه گفتم داخل جز صحیح
    همیشه باید یه مقدار صحیح بشه

• @ترنم @Phenomenon خیلی ممنونم .من فکر کنم یک نکته رو اشتباه متوجه شدم از قبل ،اینکه ما داخل جز صحیح میتونیم اعداد اعشار هم داشته باشیم،درسته؟و حاصل جز صحیح حتما عددی صحیح هست،یعنی عبارت پی به روی ایکس منهای دو اگر یک عدد اعشار باشه در آخر عدد صحیح از براکت میاد بیرون،این حرفم اشتباهه ?

• دانش آموزان آلاء

@M.nasir نه..اینم درسته...
    ولی خوب این ترفندی که مولفا استفاده میکنن..درواقع یه استراتژی حل سواله...که باعث میشه ما از شر جزصحیح خلاص شیم...درکل تو کتاب تستا زیاد برخورد کردم بهش که میگه اگه جمع و تفریق دوتا جزصحیح عدد صحیح بشه...خوده اون دوتا عدد صحیح اند و مجازیم به اینکه جزصحیح رو برداریم ! دلیلشم نمیدونم...حرف شما رو هم قبول دارم
    http://forum.sanatisharif.ir/plugins/nodebb-plugin-emoji-apple/static/images/grin.png

• @Phenomenon
    خیلی متشکر.من فکر کردم شاید یک نکته خاصی داشته.

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.