روش سه گام در حل تستهای استوکیومتری

• باسلام و ممنون از برنامه های خوبتان.ببخشید توی صفحات اینترنت و همچنین از بعضی رتبه های برتر روش تستی برای حا مسایل استوکیومتری بدون نیاز به نوشتن واکنش و تناسب شنیدم.می خواستم ببنم ءیا استادهای شیمی گرانقدر شما این روش را استفاده می کنند و اگر میشه یک فیلم با این روش حل بگذارید.ممنون

• همیار

روشو!ولی متاسفانه من الان خیلی درگیرم،اگه وقت کردم حتما برا همه توضیح میدم!فقط الان یکم درموردش توضیح میدم!مثلا واکنش تشکیل آب!توش دوتا هیدروژن با یه اکسیژن واکنش میده و 2 تا آب میده!ب روش علمش میشه 2 مول هیدروژن با یه مول اکسیژن میدهد دو مول آب!حالا اگه ظرفیت این عناصرو بدونیم و در مول دادشون ضرب کنیم،هر عددی بدست بیادش باهم برابرن!مثلا من 5مول اکسیژن میدم!چند مول هیدروژن نیازه؟ظرفیت هیدروژن 1 و ظرفیت اکسیژن 2 هستش و چون دوتاس میشه 2X=45 که x میشه 10!ینی 10 مول نیازه!حالا اگه 10 مول هیدروژن بدیم،چن مول آب تولید میشه؟اینجا ظرفیت آب میشه 4 چون تعداد هیدروژن دو و اکسیژن یک هسش! و باز میشه2X=45 که بازم 10 میادش!حالا اگه این مقادیر بدست اومده رو به ضرایب استیوکیومتری تقسیم کنیم همه با هم برابر میشن!امیدوارم مفید بوده باشه

• همیار

@Dr.Bernosi در روش سه گام در حل تستهای استوکیومتری گفته است:

روشو!ولی متاسفانه من الان خیلی درگیرم،اگه وقت کردم حتما برا همه توضیح میدم!فقط الان یکم درموردش توضیح میدم!مثلا واکنش تشکیل آب!توش دوتا هیدروژن با یه اکسیژن واکنش میده و 2 تا آب میده!ب روش علمش میشه 2 مول هیدروژن با یه مول اکسیژن میدهد دو مول آب!حالا اگه ظرفیت این عناصرو بدونیم و در مول دادشون ضرب کنیم،هر عددی بدست بیادش باهم برابرن!مثلا من 5مول اکسیژن میدم!چند مول هیدروژن نیازه؟ظرفیت هیدروژن 1 و ظرفیت اکسیژن 2 هستش و چون دوتاس میشه 2X=4.5 که x میشه 10!ینی 10 مول نیازه!حالا اگه 10 مول هیدروژن بدیم،چن مول آب تولید میشه؟اینجا ظرفیت آب میشه 4 چون تعداد هیدروژن دو و اکسیژن یک هسش! و باز میشه2X=4.5 که بازم 10 میادش!حالا اگه این مقادیر بدست اومده رو به ضرایب استیوکیومتری تقسیم کنیم همه با هم برابر میشن!امیدوارم مفید بوده باشه

• سلام.ممنون.ولی من راه حلی که برای ده مول آب گفتید رامتوجه نمیشم.عدد ده مول آب هیچ جا استفاده نشده.[متن لینک]([آدرس لینک]([آدرس لینک](آدرس لینک)))

• همیار

@m.a.h.t.a.b در روش سه گام در حل تستهای استوکیومتری گفته است:

سلام.ممنون.ولی من راه حلی که برای ده مول آب گفتید رامتوجه نمیشم.عدد ده مول آب هیچ جا استفاده نشده.[متن لینک]([آدرس لینک]([آدرس لینک](آدرس لینک)))

حتما وقت کنم مفصل براتون توضیح میدم

• همیار

@m.a.h.t.a.b
    استاد آقاجانی روش های تستی زیاد میگفتن....
    صددرصد این روشم رو هم گفتن
    http://sanatisharif.ir/Sanati-Sharif-Video/10/21/3753

• استاد آقاجانی بهترین راه حلا رو میدن
    از روش ایشون استفاده کنید

وارد شوید تا پست بفرستید

اتصال شما به انجمن آلاء به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.